www.infoglobe.cz » Malajsie, Kuala Lumpur – národní mešita Malajsie a Bird Park

Malajsie, Kuala Lumpur – národní mešita Malajsie a Bird Park

Publikováno: 17.3.2018
Národní mešita Malajsie se nachází diagonálně naproti nádraží. Má velkou kapacitu – pojme až 15 000 lidí a je obklopena bujnou zelení, která se rozprostírá na ploše 13 hektarů. Mešita byla postavena na místě kostela v roce 1965. Hlavními rysy jsou 73 metrů vysoké minarety. Hlavní konstrukce střechy byla inspirována myšlenkou otevřeného deštníku, zatímco minarety mají evokovat deštník naopak složený.

Mešita byla navržena skupinou tří architektů, osmnáctihranná kopule mámešita Masjid Negara reprezentovat třináct států Malajsie a pět pilířů islámu. Hlavní kopule je pokryta modrými a zelenými dlaždicemi. Vše je inspirované Velkou mešitou v Mekce. Návštěvníci jsou zde vítáni v době, kdy neprobíhají modlitby. Musíte si sundat boty, muži musejí mít dlouhé kalhoty a ženám budou půjčeny dlouhé šaty a šátek na zahalení.

V okolí mešity je mnoho bazénů, fontán a parků. Národní mešita se nachází jen kilometr od populárního Zahradního jezera v Kuala Lumpuru. Kromě mešity je tu k dispozici pět různých zahrad a parků, které každoročně přitahují tisíce návštěvníků. Například Deer Park Kuala Lumpur a Bird Park, který prostě musíte navštívit. Pořídit fascinující fotografie a vychutnat si nádhernou scenerii můžete v zahradách Hibiscus, Orchid Garden či Butterfly Garden, kde je k vidění tisíce nádherných motýlů.

oděv pro ženy, který vám zapůjčí u vstupu   Masjid Negara

Masjid Negara

Bird Park

Bird Park byl založen v roce 1991 a byl oficiálně otevřen královnou Malajsie. Park se nachází pouhých 10 minut od centra města a je součástí oblasti nazývané Zahradní jezero. Tyto klidné a malebné jezerní zahrady byly založeny v roce 1888 a tvoří zelený pás Kuala Lumpuru. Návštěvníci si mohou vychutnat výhled na zahrady z výletu na lodi. Přírodní zákoutí pro pikniky či trochu odpočinku jsou rozptýleny po celém parku. K dispozici je i dětské hřiště, joggingové dráhy, cvičební stanice a čluny.

Bird Park

Bird Park vlastní více než 3 000 ptáků a 200 druhů z celého světa, díky množství druhů opeřenců je známý také pod přízviskem „největší volná letová voliéra na světě“. Milovníci přírody si zde mohou užít nádherný den v krásně upraveném prostředí, miniaturní zahrady, bazény a vodní kaskády, mosty, kvetoucí rostliny a krmné stanice, vše je doprovázeno zpěvem roztodivných druhů ptáků. Park vypadá trochu staromódně, ale je útulný a lidé jsou zde velmi přátelští. Po zakoupení vstupenky u hlavního vchodu dostanete náramek, cizinci zde platí za vstupenku více než malajští. V parku najdete rybník Flamingo, Svět pelikánů, park Hornbill, Svět papoušků, Voliéru u vodopádu, amfiteátr, dětské hřiště a studovnu.

Bird Park – zoborožec   Bird Park

Bird Park

Voliéry se zde hodně podobají ptačímu prostředí. S tímto typem konceptu volného pohybu ptáků se zde ptáci chovají velmi přirozeně, to je důvod, proč je park tak jedinečný. Nejlépe je to vidět v sekci Hornbills, kde si ptáci užívají svobody, létají si ze stromu na strom a jsou velmi důvěřiví a přátelští k návštěvníkům. V parku najdete ptáky nejenom z Malajsie, ale i z Austrálie, Afriky, Papuy-Nové Guiney, Thajska, Indonésie, Tanzanie, Číny, Holandska, Jižní Ameriky a dalších zemí jihovýchodní Asie. Otevírací doba je denně od  09.00 do 18.00 hodin, v parku je ale tolik atrakcí, že vám určitě jedna návštěva nebude stačit.

Bird Park

Hned naproti je další úchvatné místo, které stojí za zmínku – Taman Orchid Garden. Na své si zde přijdou milovníci orchidejí.

Kuala Lumpur je město mnoha tváří, chutí, vůní a náboženství, je to pulzující uzel mnoha civilizací. Místo, kde spolu stojí ruku v ruce památky s hi-tech technologií dnešní doby.

GPS: 3°08'36.2"N 101°41'11.3"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie, Melaka – město s koloniální atmosférou
Publikováno: 22.4.2019
Nejzajímavější, nejnavštěvovanější a nejkrásnější místo Malajsie. Dnes se podíváme do města, které by nemělo chybět na seznamu žádného cestovatele. Pouhé dvě hodiny jihozápadně od Kuala Lumpuru narazíme na město Melaka, metropoli stejnojmenného malajského státu. Toto historické město bylo roku 2008 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Malajsie, ostrov Kapas – skrytý poklad
Publikováno: 15.4.2019
Klidný ostrov s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a nedotčeným podmořským světem je sen každého z nás. Už jste někdy slyšeli o tomto malém ráji? Díky bílým plážím dostal tento ostrov jméno Pulau Kapas neboli „Bavlněný ostrov“. (Kapas znamená v malajštině „bavlna“, Pulau „ostrov“).

Malajsie – to nejlepší z celé Asie
Publikováno: 18.3.2019
Architektonicky ohromující města, čajové plantáže, tropické deštné pralesy, historické památky a bílé pláže. Vítejte v Malajsii, v multikulturní zemi se silnými vlivy z Číny, Indie a zbytku jihovýchodní Asie.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologické zahrady a tradiční rybí trh
Publikováno: 7.4.2018
Projíždíme ostrov Borneo křížem krážem a dnes ho poznáme zase o něco víc…

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – kouzelné ostrovy nedaleko hlavního města Kota Kinabalu
Publikováno: 31.3.2018
Národní park Tunku Abdul Rahman (nebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) se nachází u pobřeží Kota Kinabalu v Sabahu. Je tvořen pěti ostrovy – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – procházka mangrovovým lesem a ochutnávka mořských specialit
Publikováno: 24.3.2018
Ostrov Borneo se dělí na dvě části, ta jižní spadá pod Indonésii a severní část patří Malajsii. Naším cílem byl právě sever, konkrétně stát Sabah, který je plný exotických rostlin a živočichů.

Malajsie, Kuala Lumpur – Malá Indie a planetárium
Publikováno: 10.3.2018
Brickfields je oficiální Malá Indie a bývala obyčejnou obytnou čtvrtí nedaleko Kuala Lumpuru, nedávno však byla přeměněna na široký bulvár s indickými obchody a restauracemi provozovanými indickou komunitou.

Malajsie, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikováno: 3.3.2018
Nejpozoruhodnějším znakem chrámu Sri Maha Mariamman je struktura podobná tvaru lidského těla s hlavou směrem na západ a nohama směřujícíma na východ. Nohy symbolizuje věž vysoká 75 metrů, je ozdobená 228 hinduistickými bůžky, jejichž design je ve stylu jižní Indie.

Malajsie, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikováno: 24.2.2018
Určitě se během pobytu v Kuala Lumpuru vydejte do čínského města v okolí Petaling Street (stanici Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiony lemovaná ulice, kde téměř polovinu obyvatel tvoří Číňané.

Malajsie, Kuala Lumpur – srdce země
Publikováno: 10.2.2018
Kuala Lumpur mělo své skromné počátky jako důlní město v 50. letech minulého století, než se stalo federálním hlavním městem Malajsie. Dnes je to nejrychleji rostoucí a turisticky nejvyhledávanější město. Potkáte zde tamilské, čínské, malajské a domorodé obyvatele.

Malajsie, Kuala Lumpur – v oblacích na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary
Publikováno: 17.2.2018
Nenechte si ujít tento pár do nebe stoupajících mrakodrapů – jsou jistě na seznamu míst, která chce každý návštěvník Kuala Lumpuru vidět. Svou siluetou lákají na kilometry daleko. Tyto věže jsou denně navštěvovány neustálým proudem turistů, každým rokem si je přijíždí prohlédnout miliony lidí. Majestátní ve dne a oslňující v noci, to jsou Petronas Towers. Při pobytu v Kuala Lumpuru je máte při každé procházce neustále na očích, v jakékoliv části města nad vámi tito dva něžní obři drží ochrannou ruku. Působí honosně, takže každého zajímá, jestli i uvnitř jsou tyto věže alespoň z poloviny tak úchvatné jako zvenku. Jaký asi nabízejí výhled?


Souvisejicí fotogalerie

Malajsie, Kuala Lumpur – tradiční architektura s mrakodrapy v zádech
V zimních měsících se čím dál tím více promrzlých Evropanů jezdí ohřát do teplých krajů. V malajs...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.10.2019
Šumavská příroda zaznamenala po více jak sto letech výskyt pralesního bezobratlého živočicha – kornatce velkého, 1,5 centimetru velkého černého brouka, který se znovu objevil v národním parku Šumava.
14.10.2019
V sobotu 19. října ožijí Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými víny, piknikovými lahůdkami i uchu lahodící hudbou v obklopení pestrých barev podzimu.
13.10.2019
Známý cestovatelský portál i letos vytvořil celosvětový žebříček těch nejoblíbenějších leteckých společností, který vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 15. 10. 2019
svátek:Tereza
dnes:
úterý 15.10.
17 °C
zítra:
středa 16.10.
15 °C