www.infoglobe.cz » USA, Jižní Karolína – cestou necestou po malebných městečkách

USA, Jižní Karolína – cestou necestou po malebných městečkách

Publikováno: 2.10.2020
Dnes opět navštívíme Jižní Karolínu, tentokrát jsme pro vás vybrali několik nejzajímavějších městeček.

Hartsville je naší první destinací. Jde vlastně o největší město v Darlington County a místní jej považují (právem) za skrytý poklad. Založení města je připisováno původním obyvatelům Severní Ameriky, když sem však přišli osadníci z Evropy, choroby, které sem zavlekli, indiány vyhladily, a tak od té doby na místě žijí potomci Evropanů.

Jižní Karolína

Město je lákavé zejména kvůli svému historickému šarmu, nejoblíbenější formou ubytování je klasické bed-and-breakfast. Město je také známé pro své zahrady Kalmia Gardens, což je 14 hektarů pokrytých všemožnými květinami. A co víc, do zahrady je vstup zcela zdarma.

Hartsville

Muzea a galerie v Hartsville se zaměřují především na jižanské umění a historii. A pokud si budete chtít odtamtud odvézt nějaký hodnotný suvenýr, jistě něco vyberete v místních obchodech se starožitnostmi.

Ale opusťme Hartsville a podívejme se dále. Konkrétně do Yorku, který se nachází v severozápadním cípu Jižní Karolíny. York založili v 50. letech 18. století angličtí osadníci, a právě u tohoto města se odehrály dvě bitvy během americké války za nezávislost. Většina centra města si zachovala svůj historický ráz a tvoří jej okolo 180 objektů. Pozornost věnujte i historické hodinové věži. Najdete tu také mnoho muzeí a míst, kde se konají různé historické akce. Také se tu vyrábí vynikající cider a nenechte si ujít skvělé jablečné koláče.

Jižní Karolína

McClellanville je dalším jižanským městečkem se zaměřením na rybolov. Bydlí tu pouze okolo tisíce obyvatel, ale i tak sem stojí za to zajet. Hlavním příjmem místních obyvatel je právě rybářství, na rybách si tu opravdu pochutnáte a v místních restauracích budete mít vždy bohatý výběr z čerstvých ryb. Sami si také můžete jít zarybařit a ulovit si večeři.

McClellanville

Pokud raději zůstanete na souši, vyrazte na mys Cape Romain, kde se nachází maják. Prohlídky se ale konají jen jednou za čtvrt roku, tak třeba budete mít štěstí. Kdyby ne, pak se můžete v McClellanville projít kolem doků a navštívit Village Museum, kde si můžete objednat komentovanou prohlídku, která vás zasvětí do historie.

GPS: Kalmia Gardens 34°22'03.0"N 80°06'51.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Pixabay: Evanoco, AmmodramusDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Jižní Karolína – Hilton Head Island
Publikováno: 25.9.2020
Tento pátek vás zavedeme na ostrov Hilton Head Island, který patří k relativně novým dovolenkářským objevům v USA. K pevnině byl připojen mostem teprve v polovině 50. let 20. století a v posledním desetiletí zaznamenalo místní obyvatelstvo populační boom, protože počet obyvatel ostrova se zdvojnásobil. Dnes se na tomto výběžku pobřeží Jižní Karolíny vystřídá více než dva a půl milionu turistů ročně.

USA, Jižní Karolína – Columbia
Publikováno: 23.10.2020
Dnešní den strávíme v Jižní Karolíně, kde se podíváme do města Columbia. Je zajímavé svou historií, ale také krásnými parky, prvotřídními muzei a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavním městem Jižní Karolíny, a to od konce 18. století.

USA, Jižní Karolína: Beaufort
Publikováno: 18.9.2020
Nejromantičtější město v Jižní Karolíně. Tak lidé s oblibou říkají šarmantnímu Beaufortu. Město nabízí například nádhernou architekturu 18. století.

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství
Publikováno: 10.4.2020
Dnes navštěvujeme Charleston už potřetí. Než vyrazíme do ulic, řekneme si ještě několik zajímavostí.

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu
Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C