www.infoglobe.cz » Velká Británe, Windsor – hrad, ruské kolo a lego

Velká Británe, Windsor – hrad, ruské kolo a lego

Publikováno: 8.9.2017
Dnes se podíváme do hrabství Berkshire. Naším hlavním cílem je malé městečko Windsor, které leží asi 30 kilometrů západně od Londýna. Jsou pro něj charakteristické polohrázděné domy, klikaté uličky a dlážděné chodníky.

Jedním z hlavních důvodů, proč sem turisté jezdí, je hrad Windsor, který slouží jako letní rezidence britské královské rodiny po více jak 900 let a je rovněž druhým největším obývaným hradem na světě. Rozhodně se řadí mezi ty vůbec nejhezčí, které můžete spatřit. Jeho kořeny sahají do roku 1078, kdy zde Vilém Dobyvatel postavil prvního předchůdce současného Windsoru. Pozemky patřící pod hrad zabírají rozlohu 5 hektarů. Vidět tu můžete třeba kapli svatého Jiří, která byla původně domovem šestadvaceti rytířů a dam prastarého Podvazkového řádu. K dalším atrakcím patří místo posledního odpočinku Alberta, manžela královny Viktorie. Dále můžete vidět například hodovní síň s nádhernými stropními malbami a dřevořezbami.

hrad Windsor

Projděte se také po parku Great Park. Avšak načasujte si svou návštěvu dobře, protože veřejnosti je park otevřen pouze šest dní v roce. To samé platí pro privátní komnaty Semi-State Rooms. Královna je totiž využívá pro ubytování svých hostů. Pokoje jsou během zimních měsíců otevřeny veřejnosti.

Windsor

Pokud máte rádi hračky, nesmí vám při návštěvě hradu uniknout Queen Mary's Dolls‘ House neboli dům pro panenky královny Marie. Jedná se o největší a nejpropracovanější domek svého druhu. Vyroben byl ve 20. letech 20. století a zahrnuje tisíce drobných předmětů, které byly vyhotoveny předními řemeslníky a designéry své doby. Rovněž nezapomeňte na výměnu stráží, které zde hlídají panovníka nebo panovnici již od poloviny 17. století. Střídání probíhá každý den přibližně okolo jedenácté dopoledne a trvá zhruba půl hodiny.

model londýnské katedrály sv. Pavla

Jakmile opustíte hrad, vydejte se do parku Alexandra Gardens, jehož hlavní atrakcí je obrovské ruské kolo Royal Windsor Wheel. Jedna jízda trvá dvanáct minut a z vrcholku kola ve výšce 60 metrů se vám naskytne skvělý výhled na celé městečko. Windsor Wheel, které zde slouží od roku 2006, je velmi populární a každoročně jej navštíví přes 200 tisíc turistů. Existuje dokonce možnost si zaplatit exkluzivní kabinku, která nabízí zvýšený komfort.

Windsor Wheel

Děti tu určitě ocení Legoland. Park zabírá plochu 61 hektarů, takže počítejte s tím, že na jeho návštěvu je potřeba si vyhradit pokud možno celý den. Uvnitř parku se nachází kromě 37 atrakcí (určitě vyzkoušejte Ninjago The Ride, Jolly Rocker, The Dragon a Mia’s Riding Adventure) také mnoho modelů známých staveb, poskládaných z milionů těchto populárních kostiček. Park je tak oblíbený, že ho navštíví více než dva miliony lidí ročně. Legoland navíc často pořádá různé tematické události, takže před jeho návštěvou doporučujeme podívat se na oficiální web. Bohužel musíte počítat s tím, že se na atrakce často dost dlouho čeká.

Legoland

GPS: 51°29'01.1"N 0°36'15.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mark Boyce, Paddy Briggs, Aurelien Guichard, Diliff, Hchc2009, WyrdLightDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.

Velká Británie, Canterbury – prastaré opatství a světoznámá katedrála
Publikováno: 22.9.2017
Jednou z hlavních atrakcí nevelkého anglického města je slavná katedrála, kde sídlí arcibiskup z Canterbury, nejvyšší hodnostář anglikánské církve. Canterbury je však místem významným pro křesťanství již dlouho. Svatý Augustin zde poprvé pokřtil do té doby pohanské Anglosasy a právě svatý Augustin se zde v roce 597 stal vůbec prvním anglickým biskupem. Jeho hrob kousek od městských hradeb svým náboženským významem dokonce předčí samotnou katedrálu.

Velká Británie, Lincoln – rodiště George Booleho
Publikováno: 29.9.2017
Hrabství Lincolnshire, kam se dnes společně vydáme, naleznete na východě Anglie. Centrem hrabství je Lincoln, který se po boku Windsoru, Warwicku, Canterbury, Londýna, Yorku a dalších míst řadí k významným historickým městům Anglie. Stotřicetitisícový Lincoln je situován na řece Witham a jednoznačně mu dominuje katedrála. V centru najdete historické domy, nechybí ani opevnění, které zde po dobytí Anglie postavili Normané, a dokonce je k vidění i římská architektura.

Velká Británie, Londýn - Trafalgar Square
Publikováno: 4.7.2014
Minulý týden jsme zavítali do jedné z nejznámějších londýnských čtvrtí, kdysi čtvrti červených luceren, Soho. Dnes se však přesuneme dále.

Velká Británie, Londýn – Piccadilly, Green Park a Haymarket
Publikováno: 11.7.2014
Po návštěvě oslnivého Trafalgar Square pokračujeme dál po známých památkách Londýna.

Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře
Publikováno: 3.5.2017
Pokud se někdy vydáte do Anglie, určitě budete chtít navštívit Londýn. Ale vzápětí si položíte otázku – co kromě legendárních červených autobusů a Big Benu uvidím? Vyplatí se to? Rozhodně ano. A je hned několik důvodů. Londýn je především městem historie, umění a kultury. Pro ty, kteří si rádi vyjedou do muzea či galerie, je jako stvořený.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.7.2019
Dřevěný kostel svatého Mikuláše z počátku 17. století, jehož oprava trvala téměř tři roky, mohou lidé navštívit v Hradci Králové v Jiráskových sadech až do konce září.
19.7.2019
Všichni milovníci turistiky se i letos mohou těšit na v pořadí již osmnáctý Národní výstup na Sitno, který se uskuteční v neděli 21. července.

18.7.2019
Letošní třetí ročník Dnů lidové architektury ve Středočeském kraji, jehož hlavním centrem se staly Skalní domy Regionálního muzea Mělník a centrum obce Lhotka, se uskuteční od 20. do 28. července. Slavnostní zahájení v obci Lhotka u Mělníka bude v sobotu 20. července od 11 hodin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 7. 2019
svátek:Ilja
dnes:
sobota 20.7.
30 °C
zítra:
neděle 21.7.
27 °C