www.infoglobe.cz » Velká Británe, Windsor – hrad, ruské kolo a lego

Velká Británe, Windsor – hrad, ruské kolo a lego

Publikováno: 8.9.2017
Dnes se podíváme do hrabství Berkshire. Naším hlavním cílem je malé městečko Windsor, které leží asi 30 kilometrů západně od Londýna. Jsou pro něj charakteristické polohrázděné domy, klikaté uličky a dlážděné chodníky.

Jedním z hlavních důvodů, proč sem turisté jezdí, je hrad Windsor, který slouží jako letní rezidence britské královské rodiny po více jak 900 let a je rovněž druhým největším obývaným hradem na světě. Rozhodně se řadí mezi ty vůbec nejhezčí, které můžete spatřit. Jeho kořeny sahají do roku 1078, kdy zde Vilém Dobyvatel postavil prvního předchůdce současného Windsoru. Pozemky patřící pod hrad zabírají rozlohu 5 hektarů. Vidět tu můžete třeba kapli svatého Jiří, která byla původně domovem šestadvaceti rytířů a dam prastarého Podvazkového řádu. K dalším atrakcím patří místo posledního odpočinku Alberta, manžela královny Viktorie. Dále můžete vidět například hodovní síň s nádhernými stropními malbami a dřevořezbami.

hrad Windsor

Projděte se také po parku Great Park. Avšak načasujte si svou návštěvu dobře, protože veřejnosti je park otevřen pouze šest dní v roce. To samé platí pro privátní komnaty Semi-State Rooms. Královna je totiž využívá pro ubytování svých hostů. Pokoje jsou během zimních měsíců otevřeny veřejnosti.

Windsor

Pokud máte rádi hračky, nesmí vám při návštěvě hradu uniknout Queen Mary's Dolls‘ House neboli dům pro panenky královny Marie. Jedná se o největší a nejpropracovanější domek svého druhu. Vyroben byl ve 20. letech 20. století a zahrnuje tisíce drobných předmětů, které byly vyhotoveny předními řemeslníky a designéry své doby. Rovněž nezapomeňte na výměnu stráží, které zde hlídají panovníka nebo panovnici již od poloviny 17. století. Střídání probíhá každý den přibližně okolo jedenácté dopoledne a trvá zhruba půl hodiny.

model londýnské katedrály sv. Pavla

Jakmile opustíte hrad, vydejte se do parku Alexandra Gardens, jehož hlavní atrakcí je obrovské ruské kolo Royal Windsor Wheel. Jedna jízda trvá dvanáct minut a z vrcholku kola ve výšce 60 metrů se vám naskytne skvělý výhled na celé městečko. Windsor Wheel, které zde slouží od roku 2006, je velmi populární a každoročně jej navštíví přes 200 tisíc turistů. Existuje dokonce možnost si zaplatit exkluzivní kabinku, která nabízí zvýšený komfort.

Windsor Wheel

Děti tu určitě ocení Legoland. Park zabírá plochu 61 hektarů, takže počítejte s tím, že na jeho návštěvu je potřeba si vyhradit pokud možno celý den. Uvnitř parku se nachází kromě 37 atrakcí (určitě vyzkoušejte Ninjago The Ride, Jolly Rocker, The Dragon a Mia’s Riding Adventure) také mnoho modelů známých staveb, poskládaných z milionů těchto populárních kostiček. Park je tak oblíbený, že ho navštíví více než dva miliony lidí ročně. Legoland navíc často pořádá různé tematické události, takže před jeho návštěvou doporučujeme podívat se na oficiální web. Bohužel musíte počítat s tím, že se na atrakce často dost dlouho čeká.

Legoland

GPS: 51°29'01.1"N 0°36'15.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mark Boyce, Paddy Briggs, Aurelien Guichard, Diliff, Hchc2009, WyrdLightDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.

Velká Británie, Canterbury – prastaré opatství a světoznámá katedrála
Publikováno: 22.9.2017
Jednou z hlavních atrakcí nevelkého anglického města je slavná katedrála, kde sídlí arcibiskup z Canterbury, nejvyšší hodnostář anglikánské církve. Canterbury je však místem významným pro křesťanství již dlouho. Svatý Augustin zde poprvé pokřtil do té doby pohanské Anglosasy a právě svatý Augustin se zde v roce 597 stal vůbec prvním anglickým biskupem. Jeho hrob kousek od městských hradeb svým náboženským významem dokonce předčí samotnou katedrálu.

Velká Británie, Lincoln – rodiště George Booleho
Publikováno: 29.9.2017
Hrabství Lincolnshire, kam se dnes společně vydáme, naleznete na východě Anglie. Centrem hrabství je Lincoln, který se po boku Windsoru, Warwicku, Canterbury, Londýna, Yorku a dalších míst řadí k významným historickým městům Anglie. Stotřicetitisícový Lincoln je situován na řece Witham a jednoznačně mu dominuje katedrála. V centru najdete historické domy, nechybí ani opevnění, které zde po dobytí Anglie postavili Normané, a dokonce je k vidění i římská architektura.

Velká Británie, Windsor – návštěva studentského městečka Eton
Publikováno: 4.12.2019
Vydejte se spolu s námi na návštěvu úchvatného městečka Windsor, které leží necelých 30 kilometrů západně od Londýna. Toto historické sídlo je už od dávných dob domovem anglické královské rodiny, jeho životodárnou tepnou je řeka Temže a bezprostředním sousedem je neméně slavné městečko Eton.

Velká Británie, Windsor – klenot hrabství Berkshire
Publikováno: 11.12.2019
Minulý týden jsme se procházeli studentským městečkem Eton a dnes se vydáme do města Windsor. Snad nejvyhledávanější pamětihodností města, která je zároveň jeho dominantou, je stejnojmenný hrad Windsor.

Velká Británie, Oxford – město splněných snů
Publikováno: 8.1.2020
Po kratší přestávce se opět vracíme do Anglie, přesněji do hrabství Oxfordshire, kde navštívíme jedno z nejznámějších univerzitních měst na světě – Oxford. Toto přibližně 160tisícové centrum vzdělanosti nabízí bezmála čtyřicet kolejí, úžasnou historii, památky, osobnosti a v neposlední řadě vznešenou atmosféru.

Velká Británie, Londýn - Trafalgar Square
Publikováno: 4.7.2014
Minulý týden jsme zavítali do jedné z nejznámějších londýnských čtvrtí, kdysi čtvrti červených luceren, Soho. Dnes se však přesuneme dále.

Velká Británie, Londýn – Piccadilly, Green Park a Haymarket
Publikováno: 11.7.2014
Po návštěvě oslnivého Trafalgar Square pokračujeme dál po známých památkách Londýna.

Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře
Publikováno: 3.5.2017
Pokud se někdy vydáte do Anglie, určitě budete chtít navštívit Londýn. Ale vzápětí si položíte otázku – co kromě legendárních červených autobusů a Big Benu uvidím? Vyplatí se to? Rozhodně ano. A je hned několik důvodů. Londýn je především městem historie, umění a kultury. Pro ty, kteří si rádi vyjedou do muzea či galerie, je jako stvořený.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie: Windsor a Eton – dvě města v jednom
Navštivte prostřednictvím následujících fotografií dvě krásná anglická města hrabství Berkshire, ...

Velká Británie, Brighton – podmořský svět
Prostřednictvím dnešní fotogalerie se vydáme poznávat druhé nejstarší fungující akvárium na světě...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.1.2020
Národní galerie Praha oslaví výročí 224 let od svého založení volným vstupem. Ve dnech 1. a 2. února se do sbírkových expozic dostanete zcela zdarma. Akci provází bohatý doprovodný program.
27.1.2020
Druhou únorovou sobotu (8. 2.) ožije obec Valaská jedinečným 3. ročníkem slovenského poháru v krňačkových závodech.
26.1.2020
Nenechte si ujít 8. ročník tradiční masopustní zabijačky v sobotu 1. února od 10 hodin v centru královského města Kežmarok.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – RUSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 28. 1. 2020
svátek:Otýlie
dnes:
úterý 28.1.
4 °C
zítra:
středa 29.1.
2 °C