www.infoglobe.cz » ČR, Soběhrdy: Farmapark – zábava pro celou rodinu

ČR, Soběhrdy: Farmapark – zábava pro celou rodinu

Publikováno: 15.9.2019
Středočeský kraj oplývá množstvím zajímavých a krásných míst. Jedním z nich je i obec Soběhrdy, kde vyrostl unikátní rodinný park se zvířecími obyvateli a atrakcemi.

Přibližně 7 kilometrů od Benešova (30 km od Prahy) se nachází sezonně otevřený rozlehlý rodinný Farmapark. Pro návštěvu tohoto místa je ideální vyrazit z domu autem. Pokud takovou možnost nemáte, doporučujeme využít autobusové linky zajíždějící do samotné obce nebo partnerskou taxislužbu z města Benešov. Také se naskýtá možnost tzv. cykloturistiky.

Farmapark Soběhrdy

Parkoviště je prostorné, takže se nebojte, že nebude místo. Přírodní areál je domovem zvířat z celého světa. V bezprostřední blízkosti můžete obdivovat velbloudy, klokany, pštrosy, buvoly, lamy, poníky, kozy, vysokohorské krávy, labutě, muflony, kapybary atd.

Farmapark Soběhrdy

Farmapark Soběhrdy   Farmapark Soběhrdy

Velmi nás těší, že všem zvířecím obyvatelům byl vytvořen pozoruhodný životní prostor s velkými výběhy, které připomínají jejich přirozené prostředí. Momentálně zde žije přes 250 zvířat. Některá z nich dokonce můžeme i nakrmit, samozřejmě pouze speciální stravou určenou pro daný druh. Dohromady se zde nachází přes deset takových stanovisek. Krmení je většinou spojeno s odborným komentováním, takže kromě kontaktu se zvířaty se i něco dozvíte.

Farmapark Soběhrdy

Další nedílnou součástí parku jsou atrakce. Je jich tu nepočítaně. Můžete se svými ratolestmi absolvovat procházku přírodními stezkami, skákat na obrovských trampolínách či skákacích hradech, bavit se na tobogánech, lézt po lanech, poznávat vodní svět, zhoupnout se na lanové houpačce, hrát hru na tzv. mraveništi, postavit si hrad z písku nebo si odpočinout v houpacích sítích. V případě nepřízně počasí je k dispozici i krytá herna se spoustou hraček, prolézaček a pódiem.

Farmapark Soběhrdy

Vyzkoušíme ale i placené atrakce, a to tubingovou dráhu, kde se na gumovém kole spouštíme z kopce plného zatáček. V nabídce je však ještě jízda v džípu, vláčku či v plovoucích kruzích.

Farmapark Soběhrdy

Postupně se přesouváme ke gastro provozům, kde nacházíme vařené, grilované, sladké i slané dobroty a osvěžující nápoje. Pokud si však jídlo donesete s sebou, najdete zde množství míst k sezení se stoly. Dokonce je zde k dispozici také jídelna s mikrovlnkou.

Farmapark Soběhrdy

Farmapark nabízí celodenní procházku pod širým nebem, kde si můžete vychutnat také procházku po levandulové stezce, pokocháte se vodní kaskádou a také si můžete vyzkoušet virtuální realitu. Infostánek se suvenýry je samozřejmostí.

Farmapark Soběhrdy

V průběhu sezony probíhají v parku různé akce, například skákací víkendy, divadelní i hudební vystoupení či chovatelské kroužky. Většina z akcí probíhá v letním amfiteátru nebo v již zmiňované kryté herně.

Farmapark Soběhrdy

Na závěr nám nedá nezmínit pár čísel. Rodinný park ročně navštíví přes 100 tisíc lidí, o areál se stará více než 100 zaměstnanců a ročně se zde narodí něco přes 40 mláďat, která spolu s ostatními zvířaty spotřebují více než 200 tun sena. 

Farmapark Soběhrdy   Farmapark Soběhrdy

Farmapark je skutečným místem rodinné zábavy, která přibližuje zvířecí svět.

GPS: 49°49'24.7"N 14°44'30.1"E

 

Text a foto: Oskár Mažgút

 Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Benešov: nejen dopravní uzel, ale i kus historie - VIDEO
Publikováno: 23.10.2012
Důležitá obchodní i dopravní křižovatka, moderní a dynamické město, ale také místo plné historie – takový je Benešov, vzdálený od Prahy necelých padesát kilometrů.

Střední Čechy: nová mapa kempů
Publikováno: 16.1.2020
Kam pod stan ve středních Čechách vám poradí nová mapa kempingových míst, kterou pro vyznavače dovolené v přírodě připravil tým Středočeské centrály cestovního ruchu. Najdete tak přehledně zpracované praktické a užitečné informace pohromadě.

ČR, Velké Popovice – Ringhofferovo městečko
Publikováno: 25.8.2019
Součástí Ladova kraje je i městečko Velké Popovice. Najdete zde idylickou krajinu plnou krásné architektury, rybníků, lesů, květeny, zručných mistrů a v neposlední řadě zajímavé historie.

ČR, Kamenice: krajem barona Ringhoffera - VIDEO
Publikováno: 29.7.2014
Do středočeské Kamenice, resp. její části, jsme už jednou zavítali, když jsme navštívili zámek Štiřín. V Kamenici ale stojí zámky dva. Ten druhý z nich se jmenuje stejně jako obec sama – Kamenice.

ČR, Říčany: výhodná adresa i místo pro turisty - VIDEO
Publikováno: 15.4.2014
Kdo nechce bydlet v Praze, ale přece jen se nechce vzdát předností hlavního města, pro toho mohou Říčany u Prahy být tou správnou volbou. Říčany nejsou jen synonymem ideální mimopražské adresy, také turistům umí nabídnout mnohé. Je to místo spojené s historií a tradicí.

Středočeský kraj: nový průvodce po kraji
Publikováno: 14.3.2020
Nově vydaný průvodce Středočeského kraje s názvem Věda a umění hrou, cesty za poznáním a zážitky vás zavede do světa vědy, techniky, umění, řemesel a kreativity. K dispozici je v tištěné i elektronické podobě.

ČR, Velké Popovice – malebný pivovar
Publikováno: 1.9.2019
Minulý týden jsme navštívili krásné městečko Velké Popovice, vzdálené jen pár kilometrů jihovýchodně od Prahy, kde jsme poznávali nejen historii, ale i zdejší památky a přírodní scenerie. Nicméně jednu pamětihodnost, která je neoddělitelně spjata s městečkem, jsme záměrně vynechali. Snad už tušíte, že řeč je o místním proslulém pivovaru, jehož prohlídku s námi můžete teď absolvovat.

ČR, Hrusice – vesnička jako z pohádky
Publikováno: 18.8.2019
Dnes vás zavedeme do pohádkového kraje obklopeného malebnou přírodou. Přesněji do vesničky, kde žijí vodníci, strašidla a všelijaká zvířátka, která dokonce mluví. Naším cílem bude obec Hrusice, nacházející se necelých 40 kilometrů od historického centra Prahy.

ČR, Ladův kraj – pohádkový region
Publikováno: 11.8.2019
Nejbližší týdny vás provedeme po mikroregionu rozkládajícím se mezi Prahou a řekou Sázava. Dohromady 24 obcí se v roce 2000 spojilo a vytvořilo tak pohádkovou oblast, jejíž pojmenování nese jméno po jedné z největších osobností české kultury – po malíři a spisovateli Josefu Ladovi.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Velké Popovice – pivovarnické městečko
Jihovýchodně od centra Prahy se nacházejí Velké Popovice, které jsou proslulé především pivovarem...

ČR, Soběhrdy – rodinný Farmapark
Pokud máte rádi přírodu a zvířata, určitě navštivte vesničku Soběhrdy v okrese Benešov, kde „vyro...

ČR, Pohádkové Hrusice
Přijměte pozvání na malou procházku po jedné středočeské obci, která je neodmyslitelně spojena se...

ČR: cestou ze Srbska na Karlštejn
Jedny z posledních zimních dnů letoška. Proč se je neužít procházkou na Karlštejn? Dá se jít nudn...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.8.2020
Obnova turistické infrastruktury v regionu Šariš – Bardějov pokračuje. Nově v září a říjnu tohoto roku je naplánovaná revitalizace turistických stezek Čerešňa a Tři studánky.
13.8.2020
Devátý ročník sportovního festivalu v Lipně nad Vltavou se uskuteční od 15. do 22. srpna. Zváni jsou sportovci, závodníci a všichni, kteří si chtějí užít bohatý sportovní a kulturní program. Vstup na akci je zdarma.
12.8.2020
Každou prázdninovou sobotu můžete zažít nevšední večerní prohlídku v Muzeu loutkářských kultur a hraček na hradě Modrý Kameň. Prohlídky začínají v 19, 20 a 21 hodin.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 14. 8. 2020
svátek:Alan
dnes:
pátek 14.8.
26 °C
zítra:
sobota 15.8.
23 °C