www.infoglobe.cz » Zoner Photo Studio: Konec nekonečnému procházení složek – jak rychle najít konkrétní fotografii

Zoner Photo Studio: Konec nekonečnému procházení složek – jak rychle najít konkrétní fotografii

Publikováno: 2.11.2015
Zimní období zlehka ukrajuje z možností k pořízení dobrých fotografií. Ačkoliv námětů je víc než dost, není dostatek toho, co je při fotografování často to nejdůležitější – světlo. Proto je zimní období dobré třeba k tomu, abyste se vrátili k možná zapomenutým fotografiím z léta nebo podzimu a konečně je protřídili a vybrali ty nejlepší snímky.

Jestliže jste ten typ, který rád fotografuje, ale následné zpracování fotografií na počítači ho už nebaví, nezoufejte. Vyzkoušejte český fotografický program Zoner Photo Studio (ZPS), s nímž bude třídění i úprava fotografií radost.

Zoner Photo Studio

Smažte vše špatné

Nechávat ve vašem fotoarchivu i velmi špatné snímky není nejlepší řešení. Můžete namítnout, že chcete uchovat všechny své vzpomínky. Ale co když pak budete chtít někomu ukázat pěkné fotky z loňské dovolené? Opravdu mu budete promítat všech 386 snímků, které jste si přivezli?

Nemilosrdně proto smažte všechny rozmazané, příliš tmavé nebo příliš světlé fotky. A nearchivujte ani ty, které jste nejspíš pořídili omylem – pravděpodobně stejně ani nevíte, co na nich je.

K promazávání špatných snímků vám pomohou třídicí nástroje, jako je označení fotek barevnými značkami, hodnocení pomocí hvězdiček a také klíčová slova, díky nimž pak vmžiku najdete všechny fotky s babičkou nebo s tématem hor. Opravdoví fajnšmekři pak ocení přiřazení GPS souřadnic a zobrazení fotografií na mapě.

barvy a hvězdičkyinformace o obrázku

Přidejte si fotky do katalogukatalog

Katalog v Zoner Photo Studiu slouží pro rychlé vyhledávání fotografií a rychlejší práci s nimi. Vyhledává nejen v názvu souborů a ve složkách, ale i v přiřazených geolokacích, klíčových slovech, popisu a dalších parametrech z metadat. Můžete si tak vyfiltrovat například snímky pořízené konkrétním fotoaparátem nebo všechny s hodnocením pěti hvězdiček (tedy ty nejhezčí).

Udělejte výběr těch nejlepších snímků

Zoner Photo Studio nabízí škálu hodnotících nástrojů, s jejichž pomocí snadno vyberete jen ty fotografie, které má smysl zachovat. Využijte třeba barevné značky a označte jimi snímky, které chcete dál upravit nebo prostě jen ty, které chcete zachovat. Pokud si u nějaké fotografie nejste jistí, dejte jí jinou barevnou značku a vraťte se k ní později.

Použít můžete také hodnocení pomocí hvězdiček, které prozrazují něco o kvalitě fotografie. Hvězdičkami šetřete – i kdyby pět hvězdiček měla získat jenom jedna fotka z celého alba. Až si pak budete chtít v budoucnu vytisknout vaše nejlepší snímky, nebudete muset složitě procházet celý archiv.

vyhledáváníseřadit podle

Klíčová slova

Přestože popisování fotografií pomocí klíčových slov je už možná činnost pro opravdu pořádkumilovné fajnšmekry, se Zoner Photo Studiem to budete mít během chvilky. Vytvořte si základní sadu klíčových slov, která se vám pak budou v budoucnu hodit.

ZPS vám rovnou nabízí několik skupin klíčových slov – akce, lidé a témata. Můžete si ale vytvořit i vlastní sadu a klíčová slova dál doplňovat nebo mazat. Přiřazování klíčových slov pak zvládnete pouhým tažením myší slova na fotografii nebo je můžete vyplnit do informací ručně.

klíčové slovo mrakyklíčová slova

GPS a geolokace

Dnes umí už mnoho fotoaparátů a především spousta mobilních telefonů přidat k fotografii také místo jejího pořízení. Často je to pouze formou GPS souřadnic, ale i tak si můžete na mapě následně zobrazit, kde všude jste vlastně výletovali a fotili. Pokud navíc využijete funkci přiřadit geolokaci, přiřadí se snímku název konkrétního místa. Až budete hledat snímky pořízené na Sněžce, stačí toto heslo zadat do vyhledávacího pole.

řežim mapa

A pokud váš fotoaparát není tak chytrý, můžete si geolokace přiřadit k fotkám vy sami. Prostě jen najděte to správné místo a přetáhněte fotky na mapu.

Vyzkoušejte si Zoner Photo Studio na 30 dní zdarma a mějte díky němu své fotografie dokonale popsané a roztříděné. Až budete příště hledat tu nejhezčí fotku vaší kočky nebo výběr nejlepších fotek z dovolené, bude pro vás vyhledávání otázkou vteřin.

 

Text a foto: Zoner Photo StudioDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Zoner Photo Studio: Vyvážení bílé, vinětace a další 3 typické úpravy, které vylepší zimní krajinu
Publikováno: 6.12.2018
Zimní krajina je nejkrásnější, když mráz kreslí v přírodě vzory a poletující sněhové vločky vytvářejí bílou peřinu. Stačí jen vzít fotoaparát a vyrazit za kouzelnými snímky. Jejich pořízení je ale teprve začátek. Bez úprav se téměř žádná zimní fotka neobejde.

Zoner Photo Studio: Chybí vašim fotkám z cest dynamika? Pomůže vám funkce Zřetelnost
Publikováno: 2.11.2017
Máte pocit, že některým vašim fotkám z cest chybí ta správná kresba a přemýšlíte, jak jim ji co nejlépe dodat? Vyzkoušejte nejpoužívanější funkci v Zoner Photo Studiu X – kouzelnou Zřetelnost. Je to velmi efektivní úprava, která dodá fotkám šťávu, aniž byste museli měnit celkový kontrast snímku.

Zoner Photo Studio: nejlepší způsoby, jak se podělit o fotky ze svých cest
Publikováno: 28.11.2016
Málokdo fotí na svých cestách jen proto, aby si uchoval barvité vzpomínky. Ať už vám fotky pomohou při vyprávění svých zážitků, nebo se s nimi chcete jen pochlubit svým přátelům, existuje spousta možností, jak to udělat.

Momentky k nezaplacení
Publikováno: 31.8.2013
Svatba je pro ženu tím nejkrásnějším dnem v životě. Snad každá z nás si už jako malá představuje svoji pohádkovou svatbu s tím nejúžasnějším mužem v životě.

Jak fotografovat bouřku
Publikováno: 1.8.2011
Letní bouřky jsou dozajista zajímavou a inspirující tématikou pro tvůrčí fotografii a my si nyní přiblížíme některé technické postupy, jakými je možno dosáhnout co možná nejlepších snímků.

Víte, že? Fotografujeme na sněhu
Publikováno: 23.12.2012
Jaké nástrahy na Vás čekají při fotografování na bílé zimní nadílce? Jak pracovat s automatickou expozicí či jak donutit kompaktní digitál aby dělal to, co po něm chcete? Vyzkoušejte pár rad a tipů pro zimní focení!

Černobílá fotografie I. Nesmrtelný fenomén
Publikováno: 23.7.2008
V dnešní době, kdy digitální aparáty v cenovém rozpětí od několika stovek do několika desítek tisíc korun splní každé naše přání a minilaby nám dodají nádherně naleštěné snímky v živých barvách takřka na počkání, se stalo fotografování běžnou součástí života dovolených, výletů a rodinného záznamníku.

Černobílá fotografie II. Jak začít...
Publikováno: 25.7.2008
Pokud se skutečně rozhodnete přejít alespoň občas od svého digiaparátu k přístroji na film a zkusit si vlastní černobílé zvětšeniny vytvářet ve své temné komoře (což zpravidla bývá pro ten účel přechodně vybavená koupelna nebo podobná místnůstka), stojíte nejdřív před otázkou základního vybavení, fotoaparátem začínaje a zvětšovákem s příslušnými miskami a nádobkami konče.

Černobílá fotografie V. Papír, vývojka a ustalovač
Publikováno: 21.9.2010
Ačkoliv jsme v první části hovořili alespoň rámcově o vhodném fotoaparátu, zvětšováku, expozimetru apod., zcela jsme přešli bližší zmínky o tak důležitých záležitostech, jako jsou zvětšovací papíry, vývojky a ustalovače. Téma našeho posledního černobílého setkání je tedy jasné!

Přeexponované fotografie a základy práce s filtry
Publikováno: 19.8.2010
Přeexponovaná, neboli přepálená fotka - největší zlo digitální techniky! Velmi stručný úvod do tématiky této krátké kapitoly naší fotoškoly. Přeexponované fotografie, tedy ty, na kterých jsou jasně viditelná bílá místa bez kresby, jsou s nástupem digitálních fotoaparátů stále palčivějším problémem.

Digikompakt: co vzít v úvahu při jeho výběru
Publikováno: 25.6.2012
Různí lidé preferují různé přístupy. Někdo vybírá podle barvy a designu, někdo podle ceny a třeba využije speciální nabídkovou akci, jiní hledají určité uživatelské funkce. Všichni si ale nejspíš uvědomujeme, že nákup je vhodné dobře promyslet, abychom ho třeba už velmi brzy nelitovali.

Moderní tisk fotografií od OnlinePoster.cz
Publikováno: 10.1.2013
Rádi cestujete a poznáváte zajímavá místa? Nebo v tomto ročním období raději lenošíte v pohodlí vašeho domova? Ať už je to jakkoli, příjemné zážitky si na fotoaparát zachycují mnozí z vás. Klasická fotoalba jsou malou klenotnicí zážitků, ale co byste řekli na unikátní velkoformátovou fotografii, která by zdobila třeba váš obývák a celoročně vám připomínala krásně prožité chvíle?!


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 30. 5. 2020
svátek:Ferdinand
dnes:
sobota 30.5.
15 °C
zítra:
neděle 31.5.
12 °C