www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech

Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Region Dolního Rakouska je blízko od slovenských i českých hranic a díky rozmanitým zážitkům na sněhu je vhodným místem pro jednodenní výlety a kratší i delší dovolené.

Annaberg - (c) Martin Fülöp

Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké a osloví tak především rodiny a začátečníky. Na své si však přijdou v devíti zážitkových lyžařských centrech i milovníci adrenalinu. Běžkaři zase ocení více než 800 km upravených tras. V zimní sezoně 2018/2019 přicházejí lyžařské areály Dolního Rakouska s několika novinkami, jejichž přehled vám přinášíme v následujících řádcích.

Nejpopulárnější aktivita na svahu – ničím nerušená ranní lyžovačka Guga hö

Guga hö - (c) Fred Lindmoser

Během loňské sezony bylo nejvíce populární ranní lyžování na Annabergu, proto se i tuto sezonu můžete těšit na ještě více Guga hö lyžování. Spojení „Guga hö“ pocházející z mostviertelského dialektu znamená „svěží jako rybička“. Jmenuje se tak i zážitková nabídka lyžařských areálů v Mostviertelu. Ranní ptáčata čeká ve vybraných termínech nezapomenutelný zážitek, a to úžasný první sjezd na nedotčené sjezdovce při východu slunce. S lyžařským průvodcem poznáte nejkrásnější místa na kopci a pak se v horské chatě posilníte regionálními dobrotami.

Guga hö - (c) Fred Lindmoser

Nový Anna-Park na Annabergu

Velkou novinkou sezony je nový Anna-Park na Annabergu. V Anna-Parku se vyřádí malí i velcí. Akci a zábavu v jednom jim nabízejí dvě freestylové sekce. Ve funparku Family mohou freestyleři skákat a trénovat na překážkách, v sekci FunCross se strmými zatáčkami, sněhovými vlnami a skoky v délce 800 m si užijí začátečníci i profesionálové. V Annabergu a Mönichkirchene můžete vyrazit na sjezdovky bez stání u pokladny. Počínaje zimní sezonou 2018/2019 máte možnost si váš skipass pohodlně dobít i z domu nebo cestou na dovolenou.

Annaberg Anna-Park - (c) Doris Schwarz-König / NÖ-BBG

5 hlavních lyžařských center v Dolním Rakousku

Slovenští a čeští lyžaři s oblibou navštěvují především osvědčené lyžařské svahy, které nabízejí prvotřídní lyžařskou zábavu a služby. Hochkar je největší dolnorakouské středisko, má 19 kilometrů sjezdovek. Ve výšce 1 800 m jsou výborné sněhové podmínky pro začátečníky i ostřílené lyžaře.

Hochkar - (c) Niederösterreich Werbung / Andreas Jakwerth

Lackenhof nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher. Nabízí četné možnosti ubytování hned u sjezdovky. Tento východoalpský areál s výbornými sněhovými podmínkami se pyšní sjezdovkami všech stupňů obtížnosti a také závodním úsekem.

Lackenhof - (c) Niederösterreich Werbung / schwarz-koenig.at

Od vrcholu až do údolí dokáže Gemeindealpe své návštěvníky vždy překvapit. Kdo hledá dobrodružství, v Gemeindealpe ho najde. Tento areál je vhodný jak pro rodiny, tak pro freeridisty, snowboardisty i nelyžaře.

Gemeindealpe - (c) Martin Fülöp

Pokud se nemůžete nabažit lyžování, snowboardingu a sáňkování, jste na Zauberbergu Semmeringu na správném místě. Jezdí se tam ještě dlouho po 18. hodině, každý den se rozsvítí umělé osvětlení a ozáří nejen sjezdovky, ale i okolní krajinu.

Semmering - (c) ARGE-Langlauf / Franz Zwickl

Rozmanitá rodinná aréna v St. Corona am Wechsel je oblíbeným cílem pro rodiny s malými lyžaři. Vzdálena je pouhých 80 minut od Vídně a nabízí vše, co začátečníci potřebují na úvod do lyžování. Na 350 metrů dlouhém talířovém vleku, jakož i pásových vlecích s délkou 90, 35 a 9 metrů se lyžaři naučí vše potřebné. O sněhovou zábavu se kromě toho stará i zimní park se sněhovými náspy a U-rampou, jakož i speciálním zařízením Fun, Speed ​​& Racing Area. Oblíbené jsou zejména pátky a soboty, protože tehdy jsou sjezdovky otevřené díky umělému osvětlení až do 20. hodiny.

St. Corona - (c) Martin Fülöp / NÖ-BBG

GPS:  47°52'16.6"N 15°22'32.6"E (Annaberg)

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: St. Corona, (c) Martin Fülöp / NÖ-BBG (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky
Publikováno: 18.12.2019
Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké, oslovují tedy především rodiny a začátečníky.

Dolní Rakousko: Adventní tradice, historie a kouzelná místa
Publikováno: 24.11.2019
V době blížících se Vánoc se v Dolním Rakousku otevírají brány zámků, klášterů a kovářských dílen. Také umění řemeslníků a trubačů můžete poznávat na rozmanitých adventních trzích. Předvánoční atmosféru umocňují nejen působivé koše s hořícím ohněm a hrnky horkého moštu, ale i nádherné prostředí. Staré zvyky, na které se ve vánočním spěchu často zapomíná, zde je zažijete téměř na každém kroku.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Kam na lyžovačku?
Publikováno: 27.12.2017
Lyžařská střediska Dolního Rakouska se nacházejí jen kousek od Bratislavy. Milovníky lyžování a zimních sportů zde čeká několik lyžařských středisek, 200 kilometrů sjezdovek a přibližně 100 vleků.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.


Souvisejicí fotogalerie

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 12. 8. 2022
svátek:Klára
dnes:
pátek 12.8.
14 °C
zítra:
sobota 13.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X