www.infoglobe.cz » ČR: Lipno point - ideální místo pro dovolenou

ČR: Lipno point - ideální místo pro dovolenou

Publikováno: 11.6.2012
Ideálním místem pro dovolenou v každém ročním období je české moře – Lipno. Obec Lipno nad Vltavou se stala oblíbeným cílem nejen pro letní, ale i zimní radovánky a nabízí dostatek aktivit i na jaře a na podzim.

V zimě můžete jezdit na běžkách, na bruslích na zamrzlém jezeře, či lyžovat  v lyžařském areálu Kramolín, který se na jaře promění na ráj bikerů. Rodiny s dětmi ocení bobovou dráhu, bazén s atrakcemi, lanový park.

Nová, téměř 20 km dlouhá cyklostezka spojující obce Frymburk, Lipno nad Vltavou a Přední Výtoň, bude určitě hitem letošní sezony. Vine se přímo podél jezera, terén je nenáročný a jízda nabízí krásné výhledy i malé zátoky a pláže pro koupání a odpočinek. Okruh můžete po silnici protáhnout až na Frýdavu a přejet zpět přívozem do Frymburku. Stezka je vhodná nejen pro cyklisty, ale i pro bruslaře. Pro náročnější milovníky cyklistiky je zde řada jiných možností - kdo má hodně síly, může vyšlápnout třeba na Svatého Tomáše a pokochat se výhledem z Vítkova kamene (1053 m n.m. – nejvýše položená zřícenina v Čechách).

Novou atrakcí bude i plánovaná stezka korunami stromů – podobnou znají mnozí návštěvníci z Bavorského lesa. První návštěvníky má přivítat již v létě. Letos sezonu zahájí již tradiční 5. ročník závodu dračích lodí Dragon Boat Race 2012.

A co když bude pršet? Na Lipně to nevadí - v kryté hale Sport Areny Lipno si můžete zahrát tenis, squash, badminton, bowling, vyzkoušet lezeckou stěnu, golfový simulátor nebo navštívit fitness či wellness.

Navíc máte skvělou příležitost poznat památky v okolí - nenechte si ujít návštěvu Českého Krumlova - zámek i uličky lákají k romantickým vycházkám, za vidění určitě stojí také hrad Rožmberk či klášter ve Vyšším Brodě.

V pěkném počasí můžete vyrazit na nenáročnou turistiku či cyklistické toulky podél Schwarzenberského kanálu, prozkoumat „druhý břeh“, kde objevíte nedotčenou přírodu.

V Lipně nad Vltavou se můžete ubytovat třeba přímo na břehu jezera v areálu LIPNO Point. K vodě to budete mít 50 metrů, hned za domem cyklostezku a v létě navíc animační program pro děti, divadla, vodní šlapadla, šlapací čtyřkolky a spoustu jiných atrakcí. K ubytování navíc obdržíte LIPNO CARD. Tato karta vám umožní čerpat až 60 slev v nejbližším okolí. Pro turisty a sportovce, kteří celý den tráví venku, jsou zase k dispozici chatky KOBYLNICE, vzdálené asi 200 metrů od hlavního areálu.

Text: Pavlína Šandová

Foto: Lipno PointDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Turistika naboso a exkurze hráze Lipno
Publikováno: 23.7.2022
Zažijte netradiční prohlídku zámku Loučeň při příležitosti Mezinárodního dne turistiky naboso. Odložte si boty v labyrintáriu zámku už 30.července 2022 a vyzkoušejte si trochu jinou formu zdravého pohybu.

Šumava: zahájení projektu Život pro rašeliniště
Publikováno: 10.11.2018
Projekt LIFE for MIRES, volně přeložen jako Život pro rašeliniště, je název projektu, který má na Šumavě za úkol vrátit vodu do mokřadů a původních horských potoků.

ČR: Písek - romantické místo na jihu Čech - VIDEO
Publikováno: 9.12.2014
Město založené Přemyslovci leží na řece Otavě v Jihočeském kraji. Písek je známý svým v ČR nejstarším dochovaným Kamenným mostem, který je národní kulturní památkou. V 14. století přes něj vedla Zlatá stezka spojující české země s Bavorskem a Horními Rakousy.

ČR: Horní Planá – město s hlubokou stopou Adalberta Stiftera
Publikováno: 21.9.2014
Město u vodní nádrže Lipno, kam se dostanete přívozem, vlakem, autem nebo některou z cyklostezek, stoupá od břehu do kopce k lesoparku Dobrá Voda, do míst s výhledy na okolní Šumavu, vodní plochu Lipna a za dobrého počasí i na vrcholky Alp. Vede tudy naučná stezka pojmenovaná po místním rodákovi, básníkovi Šumavy, A. Stifterovi.

ČR, Tábor: Geologická expozice Pod Klokoty
Publikováno: 10.2.2014
Město Tábor se se svými cca pětatřiceti tisíci obyvateli nachází v Jihočeském kraji na řece Lužnici, kde je druhým největším městem po Českých Budějovicích. Díky centru města, které je památkovou rezervací, je významným centrem cestovního ruchu.

ČR: Český Krumlov – Disneyland pro cizince - VIDEO
Publikováno: 5.7.2011
Český Krumlov je pro mnohé jedno z nejkrásnějších českých měst. Rozkládá se ve svazích Blanského lesa a dole v jeho údolí proudí řeka Vltava.

Lipno - české moře plné draků - VIDEO
Publikováno: 18.2.2010
Kdo by si pro lipenskou přehradu plánoval dovolenou výhradně na léto, přišel by o hodně radovánek. Když totiž mrzne jako letos, její hladina se promění v prostor skrývající nebývalé možnosti.

Vítkův kámen - odvrácená strana Šumavy
Publikováno: 9.10.2007
Přírodu a krajinu kolem lipenského jezera asi není potřeba popisovat. Je zde nepřeberné množství zajímavých míst pro výlety pěšky, na kole, v zimě pak i na lyžích. Malinkým problémem by mohl být samotný Národní park, respektive jeho Správa, neboť pohyb zde je možný jen po vyznačených cestách.


Souvisejicí videa

ČR: Český Krumlov - nepopsatelný
Český Krumlov – pro okresní město na jihu Čech snad neexistují slova, která by ho dostatečně barv...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2022
Soutěže s hodnotnými cenami, bohatý kulturní program pro děti i dospělé, výborné občerstvení a kupa zábavy čeká na návštěvníky akce Mistrovství Slovenska v hodě telefonem, které se uskuteční 20. srpna 2022 v době Lučenského hodování.
17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 8. 2022
svátek:Bernard
dnes:
sobota 20.8.
19 °C
zítra:
neděle 21.8.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X