www.infoglobe.cz » Rakousko: Zima v dovolenkové oblasti Murtal

Rakousko: Zima v dovolenkové oblasti Murtal

Publikováno: 15.1.2014
Po návštěvě hornaté krajiny Vysokého Štýrska se dnes přesuneme více jihozápadním směrem do oblasti Murtal, která nabízí skvělou zábavu, perfektní lyžování, adrenalinové zážitky a nepopsatelné přírodní scenérie.

Pokud budete letos trávit dovolenou v sousedním Rakousku, určitě byste neměli vynechat návštěvu oblasti Murtal, protože tento region v sobě skrývá samé protiklady. Ptáte se jaké? Tak například ty přírodní! V Murtalu totiž najdete od vysokých vrcholů Taur přes mírné horské pásmo Nockberge až po rozsáhlou vodní plochu nádrže Aichfeld opravdu všechno. Milovníci sportu se zde mohou celoročně vyřádit. Ať už během pěší turistiky v lůně překrásné přírody nebo v zimním období na kvalitně upravených sjezdovkách či běžkařských trasách. Pokud jste vyznavači méně aktivního relaxu, tak vám zas určitě přijdou vhod místní gastronomické speciality, jako například kynutý knedlík s povidly posypaný cukrem a mákem, Murtaler Steierkäs (tvrdý vařený sýr s typickou kořeněnou chutí), speciality z borovice limba nebo murauská pivní polévka. Pokud se vám již nyní sbíhají sliny, máme pro vás tip na akci, kde si můžete vychutnat nejen tyto, ale i mnohé další dobroty. Je jím tzv. Turracherské lyžařské jarní kulinárium, které se uskuteční od 21. do 23. března 2014.

 ( c ) TVB Murau - Kreischberg_Talansicht Murau

Zima přeměňuje tuto oblast na pohádkovou krajinu. V osmi moderních oblastech zimních sportů, kterými jsou Turacher Höhe (ukončení sezóny: začátek května 2014), Kreischberg (ukončení sezóny: 30. března 2014), Frauenalpe (ukončení sezóny: 9. března 2014), Grebenzen (ukončení sezóny: 22. března 2014), Lachtal (ukončení sezóny: 21. dubna 2014), Gaal (ukončení sezóny: 16. března 2014), Hohentauern (ukončení sezóny: 23. března 2014) a Präbichl (ukončení sezóny: 6. dubna 2014) najdete ideální podmínky pro rodinné lyžování a snowboardování. I letos přibylo množství novinek, které vám postupně představíme v následujících řádcích.

( c ) Skigebiet Grebenzen

Nová a zároveň první 10místná lanovka ve Štýrsku přibyla ve středisku Kreischberg. Možná ji budete znát i pod názvem Riegleralm. Celková její délka dosahuje 2,1 km. Lanovka vyveze lyžaře, snowboardisty a freestylisty pohodlně a rychle z nadmořské výšky 1 600 metrů do nadmořské výšky 2 050 metrů. Samozřejmě je to jen jedna z mnoha investic, kterou si mohou návštěvníci střediska už letos plně vychutnávat.

Ve středisku Kreischberg ještě zůstaneme, protože už za necelý rok vstoupí do povědomí světa, a to konáním FIS mistrovství světa ve freestylovém lyžování a snowboardingu, kde bude zhruba tisícovka sportovců ze 70 zemí bojovat o celkem 23 titulů mistra světa. Kromě úchvatných soutěží se budou samozřejmě konat i legendární párty mistrovství světa. Již v tomto roce mají návštěvníci možnost vyzkoušet si mistrovské tratě.

( c ) TVB Oberwoelz - Lachtal Kinder

Neposlední atrakcí střediska je tzv. Airypark (zábavní park). V první části tohoto přibližně 800 metrů dlouhého parkuru byly postaveny dvě velké kickry (plošiny na lyžařské akrobace). Halfpipe („U-rampa") a Big Air (plošina na skoky) byly rovněž přestavěny a v současnosti odpovídají všem mezinárodním kritériím. Celý zábavní park je návštěvníkům střediska plně k dispozici.

Pokud byste chtěli vidět profesionální sportovce v akci, tak byste si neměli nechat ujít dvě testovací akce, a to soutěž ve skikrosu o body do světového poháru, která se uskuteční 25. ledna 2014 a světový pohár ve snowboardingu v disciplíně slopestyle, která je na programu 7. března 2014.

Samozřejmostí pro všechny lyžařské lokality v oblasti Murtal je kvalitní, útulné a pohodlné ubytování přímo v blízkosti sjezdovek a horských drah. Například jen v lokalitě Almdorf Hohentauern nabízejí 30 velkorysých, špičkově zařízených chat. V Lachtalu jsou k dispozici i apartmánové chatky.

( c ) Gaaler Lifte

V dovolenkové oblasti Murtal se nachází i nejkrásnější hřiště v Rakousku. Je jím známý Red Bull Ring, který v zimě nabízí řadu akčních volnočasových aktivit, jako například radost z jízdy a driftování na ledu nebo adrenalinové jízdy na offroad buginách. Okruh je možné i doslova vyběhat, a to na běžkách. Střešní terasa Bull's Lane, sportovního bistra na okruhu, se v zimě promění na kluziště. Zejména děti se těší ze 40 metrů dlouhé skluzavky. Najdete zde však ještě mnoho dalších atrakcí.

( c ) Philip Platzer_Ring_Winter Training

Samozřejmě zajímavých tipů na aktivní dovolenou v této oblasti bychom mohli jmenovat ještě velmi mnoho, ale jak říká staré přísloví: „Lépe je jednou vidět, než 100x slyšet." Proto neváhejte a nahlédněte do země, kde se nudit rozhodně nebudete.

Text: Oskár Mažgút

Zdroj : Urlaubsregion Murtal

Foto : ( c ) Skigebiet Grebenzen ( úvodní ) , ( c ) Philip Platzer_Ring_Winter Training , ( c ) Skigebiet Grebenzen , ( c ) TVB Murau - Kreischberg_Talansicht Murau , ( c ) TVB Oberwoelz - Lachtal Kinder , ( c ) Gaaler Lifte

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Štýrská zima v regionu Murtal
Publikováno: 9.12.2015
Pomalu, ale jistě se nám blíží zima a s ní i lyžování nebo výlety po zamrzlé přírodě. Pojďte s námi navštívit štýrský dovolenkový ráj – Murtal a nechte se inspirovat novinkami, které si pro vás připravil.

Rakousko, Ötztalské Alpy – po stopách ledového muže
Publikováno: 23.4.2014
Minulý týden jsme na toulkách Ötztalskými Alpami navštívili městečko Vent a jeho rodinné lyžařské středisko. Dnes budeme ve výletě po tyrolském pohoří pokračovat a naším cílem bude legendární ledový muž Ötzi.

Rakousko: Štýrsko – Murtal, dovolená plná zážitků
Publikováno: 7.5.2014
Po roce opět zavítáme do dovolenkové oblasti Murtal, která se nachází západně od města Graz ve spolkové zemi Štýrsko. Tento region přivítá své návštěvníky množstvím zajímavých atrakcí a akcí, o kterých si řekneme více v následujících řádcích.

Rakousko: Štýrsko – příliš půvabu na krátký výlet
Publikováno: 14.5.2014
Po návštěvě z minulého týdne v dovolenkové oblasti Murtal vás dnes provedeme i dalšími regiony Štýrska, ve kterých najdete odpočinek i zážitky v jednom. Dáme vám tipy na akce, památky či atrakce, na které budete dlouho vzpomínat.

Rakousko: Hora Schafberg - v sevření tří jezer
Publikováno: 28.1.2015
Východní Alpy představují mohutnou horskou soustavu nesmírně bohatou na četné přírodní pozoruhodnosti. Ať už jsou to do výšek tyčící se sněhem pokryté vrcholky, vodopády hučící v úzkých roklích a soutěskách, nebo například jezera nacházející se v hlubokých údolích mezi horami. Atraktivním alpským turistickým střediskem v Rakousku je i hora Schafberg, rozkládající se v pohoří Salzkammergut.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 4.2.2015
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny
Publikováno: 18.2.2015
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Rakousko: Kaprun – vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden
Publikováno: 29.7.2015
Rakouská obec Kaprun, ležící na úpatí pohoří Vysoké Taury, je vyhledávanou dovolenkovou destinací. Je známá zejména díky proslulému lyžařskému středisku a nalézá se na zasněžených svazích hory Kitzsteinhorn. V okolí Kaprunu se však nacházejí i další neméně zajímavé atrakce. K těmto pozoruhodnostem můžeme zařadit i vysokohorská vodní díla Wasserfallboden a Mooserboden.

Rakousko: městečko Vent v náruči Ötztalských Alp
Publikováno: 16.4.2014
Dnes se vydáme do malého rakouského městečka Vent, které je od roku 1854 součástí obce Sölden ve spolkové zemi Tyrolsko. Navštívíme známé lyžařské středisko a vydáme se i po stopách legendárního ledového muže Ötziho.

Rakousko, Korutany - Petzen: aktivní dovolená v zimě i v létě
Publikováno: 13.4.2014
Letošní zima byla velmi skromná na sníh, a tak měli milovníci zimních sportů více práce s vyhledáním míst, které by jim poskytly vhodné podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus
Publikováno: 2.4.2014
Pokud i vy patříte k milovníkům zimních sportů, jistě není třeba představovat lyžařskou lokalitu známou jako Skicircus, patří totiž k tomu nejlepšímu, co vám sousední Rakousko v rámci lyžařských terénů dokáže nabídnout.

Rakousko: Ischgl - lifestylová metropole Alp
Publikováno: 5.3.2014
Lyžařské středisko Ischgl je už léta považováno za lifestylovou metropoli Alp. Tento přívlastek si zasloužilo nejen díky prvotřídním sněžným radovánkám, které si zde mohou milovníci zimních sportů vychutnávat, ale i díky množství organizovaných zábavných akcí.

Rakousko: Stubai – výjimečná zima ve výjimečném údolí
Publikováno: 26.2.2014
Region Stubai má mnoho zajímavých míst vhodných k vidění. K těm nejnavštěvovanějším patří údolí Stubaital, v němž se nacházejí lyžařské oblasti Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte.

Rakousko: Kouzelné Korutany
Publikováno: 19.2.2014
Na slunném jihu Rakouska, v jeho nejjižnější spolkové zemi Korutany, se nachází jedinečný zimní ráj s výborně upravenými sjezdovkami, výbornými sněhovými podmínkami a jedinečnou atmosférou, která si dokáže získat srdce všech milovníků lyžování a panenské přírody.

Rakousko, Tauplitz – nezapomenutelná lyžovačka
Publikováno: 22.1.2014
V zeleném srdci Rakouska dnes navštívíme malebné městečko Tauplitz, které má více než stoletou lyžařskou tradici. Řadí se tak mezi nejstarší lyžařské oblasti ve Štýrsku.

Rakousko: Vysoké Štýrsko – region zamilovaných
Publikováno: 10.4.2013
Vysoké Štýrsko se rozkládá od Štýrského Semmeringu k pohoří Hochschwab a dále až za Eisenerzské Alpy. Tato hornatá krajina již od nepaměti láká domácí Rakušany, ale i návštěvníky z okolních zemí k výletům po krásné, místy až nespoutané přírodě.

Rakousko: Štýrsko - Dovolenková oblast Murtal
Publikováno: 17.4.2013
Rekreační oblast Murtal se nachází západně od města Graz v regionu Štýrsko. Skrývá v sobě vrcholy Taur, Zirbitzkogelu, Seetalských a Seckauských Alp a také kopcovité zvlněné pohoří Nockberge.

Rakousko: Vysoké Štýrsko – hornatá krajina plná dobrodružství
Publikováno: 8.1.2014
Dnes se vydáme do sousedního Rakouska, kde navštívíme hornatou krajinu Vysokého Štýrska. Představíme vám ji, jako oblast idylické přírody, sportovně-rekreačního vyžití a chybět nebude ani tip na zajímavé akce.

Rakousko, Štýrsko: Hora zážitků - Erzberg
Publikováno: 13.3.2013
Poslední zastávkou na našem putování přes tři státy byla hora Erzberg, ležící ve Štýrsku. Ta je známa jako jedno z nejbohatších evropských nalezišť železné rudy a patří k největším turistickým atrakcím celého regionu.

Rakousko, Graz: Historické centrum Štýrského Hradce
Publikováno: 12.10.2012
Jak vypadá historické centrum univerzitního města, ve kterém pobýval mimo jiné i Johannes Kepler?

Štýrsko – kolébka zimních sportů
Publikováno: 29.11.2010
Jako Zelené srdce Rakouska (Das grüne Herz Österreichs) nazývají spolkovou zemi Štýrsko. Vděčí za to zejména velkým plochám zeleně, lesů, ale i podmínkám pro zdravý životní styl. Není divu, že jeho střediska patří k turistickým cílům na rodinnou dovolenou i sportovní vyžití po celý rok.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko: Lyžovačka v 8 lyžařských střediscích
Během zimních dnů není lepší zábavy, než jít na rodinnou lyžovačku. V této týdenní fotogalerii mů...

Rakousko: Zima na štajerský způsob
Zimní dovolenkové dny s sebou přinášejí skvělou zábavu během lyžovačky, ale i adrenalinové zážitk...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...

Rakousko: Murtal - dovolená snů
Ve spolkové zemi Štýrsko v Rakousku se nachází lyžaři, turisty a milovníky oddechu vyhledávaná do...

Rakousko: Vysoké Štýrsko – ráj dovolenkářů
Pojďte se společně s námi vydat do hornaté krajiny Vysokého Štýrska, která je rájem turistů. Idyl...

Rakousko: Štýrsko – putování přírodou II.
Nejzelenější země Rakouska vás zve na návštěvu půvabných hor, lesů, vinic, ovocných sadů a mnoha ...

Rakousko: Štýrsko – cestování přírodou I.
Spolková země Štýrsko v sobě ukrývá jedinečný kontrast vysokých hor a pod nimi se rozprostírající...

Rakousko: Graz – pohled do Štýrského Hradce I
V dnešní fotogalerii s námi zavítáte do Štýrského Hradce, druhého největšího rakouského města, je...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
32 °C
zítra:
pondělí 21.6.
31 °C