www.infoglobe.cz » Argentina: Z Posadas do Santa Fe

Argentina: Z Posadas do Santa Fe

Publikováno: 23.10.2017
Posadas je hlavním městem provincie Misiones. Před příchodem jezuitských misií zde žili indiáni kmene Guaraní a i dnes je tady vidíme prodávat své rukodělné výrobky. Kromě přírodního skvostu – vodopádů Iguazú nabízí provincie Misiones i historické památky – jezuitské ruiny Ruinas de San Ignacio.

Podaří se nám stopnout mladý pár, dokonce nás pozvali k sobě domů, abychom měli kde přespat a nemuseli utrácet za hotel. Když dojedeme k nim domů, jdou si jako správní Argentinci dát siestu a my si jdeme projít město. Nemáme moc času, a tak míříme na promenádu k řece. Nábřeží řeky Paraná (Costanera del río Paraná) je plné lidí. Buď zde sportují, pouštějí draky, nebo prostě jen odpočívají na lehátkách a popíjejí maté. Je neděle, a tak se nic nedělá. Argentinci nezůstávají doma, naopak se v o víkendu vydávají ven – buď grilovat „asado“, nebo prostě jen tak s přáteli popíjet maté.

Costanera del río Paraná

Nedávno jsme seděli na pláži v Encarnacionu v Paraguayi a měli výhled na město Posadas, teď jsme na druhé straně řeky a vidíme z Posadas město Encarnacion. Města spojuje most Puente Internacional San Roque González de Santacruz, slavnostně otevřený v dubnu v roce 1990 a pojmenovaný po jezuitském misionáři, který založil Posadas, Encarnacion i další města v této oblasti v 17. století.

Resistencia – socha

Z jídla vyzkoušíme místní „hotdog“, kterému se zde říká choripan, což je houska s opečenou klobásou. Místní specialitou je cabure, pečivo z maniokové mouky se sýrem opečené nad ohněm. Je hodně podobné pečivu s názvem chipa, které je specialitou v Paraguayi.

Když se setmí, vracíme se zpátky. Posadas je pro nás takové roztáhlé město se širokými ulicemi, a když jím procházíme v neděli večer a je všude klid, připomíná nám spíše vesnici plnou rodinných domů.

Museo Etnográfico   Convento y Museo de San Francisco

Z Posadas se přesuneme do města Resistencia, známého také jako město soch. Je zde rozmístěno přes 400 soch na náměstích a v ulicích, takže celé je takovým pouličním muzeem. Rozlehlé hlavní náměstí 25 de Mayo de 1810 zaujímá 4 bloky a je neskutečně zelené. Jsou to doslova zelené plíce města. U náměstí se nachází pěkný kostel Iglesia Catedral de Resistencia. Protože je v Resistencii subtropické podnebí a přes den docela vedro, po obědě jsou tady běžné až 4hodinové siesty.

Iglesia Catedral de Resistencia

Nakonec se dostáváme k našemu cíli, městu Santa Fe, kde chceme zůstat více dní. Město bylo založeno v roce 1573, ale kvůli územním konfliktům a častým záplavám bylo přesunuto. Původní základy města je možné navštívit v archeologickém parku „Santa Fe la Vieja“. Ve městě se dochovalo jen velmi málo koloniálních památek. Jednou z nejvýznamnějších budov je Convento y Museo de San Francisco. Tento klášter byl vybudován v roce 1680 a jeho trámy z tvrdého dřeva jsou fixovány dřevěnými hroty. Dalšími pěknými historickými budovami ve městě jsou Museo Etnográfico nebo Casa de Gobierno de Santa Fe.

Casa de Gobierno de Santa Fe

Vydáváme se přes most Puente Colgante Ing. Marcial Candioti. Chceme se projít kolem řeky, kam si lidé chodí odpočinout od města a sportovat. Je zde také volně přístupná ekologická rezervace, kde pobíhají morčata a jsou zde mokřady plné ptáků.

Puente Colgante Ing. Marcial Candioti

Jako správní Češi musíme ještě navštívit pivovar Schneider. Pivovar má vlastní značku piva Santa Fe a organizované prohlídky jsou zde zdarma. Moderní pivovar má i velmi pěkné muzeum. K prohlídce je ochutnávka piva zdarma, dokonce dostáváme i dárek – dvě plechovky piva. Zajímavostí je, že zde nepijí z půllitru, ale jejich sklenice je tzv. liso, což dělá 250 ml.

Santa Fe – pivovar

GPS: (Posadas) 27°21'52.8"S 55°53'57.1"W

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země I.
Publikováno: 8.6.2011
Na území velkém jako Česká republika se nachází jedinečné místo naší modré planety s kouty krásné a nedotčené přírody.

Argentina: Córdoba
Publikováno: 30.10.2017
Córdoba je druhým největším městem v zemi. Založil jej Jerónimo Luis de Cabrera v roce 1573 a pojmenoval ho po španělském městě Córdoba. Kromě toho, že je město také hlavním městem provincie Córdoba, bylo ve své historii dvakrát prohlášeno za hlavní město Argentiny.

Argentina: Z Córdoby do Mendozy
Publikováno: 6.11.2017
Po pár dnech v Córdobě se přesouváme dál. Je to velké město a nás čeká ještě Mendoza. Když zjistíme, že do malého města Cosquin jede příměstský vlak, který navíc stojí pár korun, je volba jasná. Navíc se jede pěknou krajinou, dokonce i Argentinci s dětmi občas cestou jásají, jaké tu jsou pěkné výhledy. A v zastávkách klidně vystoupí a kupují si snídani. Před cílovou stanicí ještě změníme plán a vystoupíme u jezera Lago San Roque. Tady se nachází oblíbená turistická atrakce – jedna z největších přepadových děr na světě, která byla slavnostně otevřena v roce 1890. Už jen při pohledu na ni člověk dostává strach. Odsud se pak stopem dostáváme do města Villa Carlos Paz.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země II.
Publikováno: 15.6.2011
Dnešní článek pojednává o nejjižnějším městě světa Ushuaie.

Víte, že? Argentina - vodopády Iguazú
Publikováno: 11.12.2011
Vodopády Iguaçu jsou naší další zastávkou našeho putování po 7 přírodních divech světa. Naprosto strhující podívanou největšího systému vodopádů vůbec nešlo opomenout a byla tedy právem zařazena na seznam toho NEJ, co příroda vytvořila.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Chrámy a kostely

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
2. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
2. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
3. cena redakce:
Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2017
Nenechte si ujít netradiční fúzi divadla, cirkusu a folkloru v podobě inscenace Younák, kterou můžete vidět 5 a 6. prosince ve Staré tržnici v Bratislavě.
18.11.2017
Katalogový či internetový prodej zájezdů? Katalogy jsou prostě potřeba. Lidé jsou na ně zvyklí a pro provizní prodejce jsou nutností. Cestovní kancelář Čedok vydala pro sezonu 2018 hned 8 samostatných katalogů, které přehledně dělí celý svět.
17.11.2017
Bardějovské lázně a severovýchod Slovenska jsou opět atraktivnější i pro rodinnou dovolenou. V lázních a jejich okolí přibyl třetí léčivý singletrack, tentokrát určený pro rodiny s dětmi.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BOSNA A HERCEGOVINA:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 19. 11. 2017
svátek:Alžběta
dnes:
neděle 19.11.
6 °C
zítra:
pondělí 20.11.
5 °C