www.infoglobe.cz » Filipíny, Coron – nezapomenutelný island hopping

Filipíny, Coron – nezapomenutelný island hopping

Publikováno: 19.9.2020
Tyrkysově modré laguny, sladkovodní jezera, křišťálově průzračné moře a bohatý podmořský život plný barevných rybiček, ale také vraků lodí z 2. světové války. To vše a ještě mnohem víc na vás čeká na Coronu, ostrově ležícím severně od Palawanu.

Ostrov Coron leží pár desítek minut plavby od hlavního ostrova. Kvůli vysokým a strmým skalám i útesům je zcela neobyvatelný. Veškeré ubytování se nachází právě na sousedním ostrově Busuanga, kde leží stejnojmenné městečko Coron. Pokud jste vyznavači resortů přímo na pláži, pak vás zklamu. Resorty zde najdete velmi ojediněle, a to pouze na maličkých ostrůvcích.

Coron z ptačí perspektivy

Naskočte na místní bangku a vydejte se objevovat coronskou zátoku plnou nádherných pláží. Navštivte sladkovodní jezera a pohádkově tyrkysové laguny. V nabídce je několik základních tras, ze kterých si můžete vybírat. Program lze rezervovat v místních kancelářích, ale můžete si také najmout v přístavu místního kapitána. Na těchto výletech vás čeká relax plný focení, koupání se v mělkých vodách, šnorchlování a jízdy na kajaku.

filipínská bangka se stabilizačními plováky

Největší atrakcí island hoppingu je jezero Kayangan. Bangka zakotví v laguně s křišťálově čistou vodou a vás čekají schody, které vás dovedou k vyhlídce. Dojdete až k samotnému jezeru s neuvěřitelnými podvodními skalními útvary. Nezapomeňte se zde potopit! Viditelnost pod touto jezerní vodou je neskutečná.

vyhlídka vedoucí k jezeru Kayangan

jezero Kayangan

A až vás přestane bavit hopsání z ostrůvku na ostrůvek, můžete si vyšlápnout na nejvyšší bod ostrova, kopec Tapyas. Odměnou za zdolání sedmi set padesáti schodů je nepopsatelný výhled, a to jak na ostrov, tak i na širý oceán s okolními ostrovy. Na vrcholu vás uvítá obří nápis ostrova „CORON“ v hollywoodském stylu. Jednou z atraktivních součástí je také obrovský kříž, který nelze přehlédnout ani zdola. Spatřit jej můžete i v noci, kdy je krásně nasvícen. Regenerovat se vydejte do termálních pramenů Maquinit Hot Spring.

nápis CORON v hollywoodském stylu   tyrkysové laguny

kříž je vidět i v noci

termalní pramen Maquinit

Láká vás ponořit se k vraku válečné lodi z druhé světové války? Pak není lepší místo než Coron! Čeká vás zde nejen tajuplný svět při proplouvání kajutami a příděmi lodí, ale také bohatý podmořský svět plný korálů a barevných rybiček. Ve městě se nachází nespočet potápěčských center, o která budete doslova zakopávat.

proplouvání kajutami   vraky válečných lodí z druhé světové války

Nejjednodušším potápěčským cílem je Skeleton wreck, dvacet pět metrů dlouhý vrak japonské válečné lodi z druhé světové války. Odpočívá sedm metrů hluboko pod hladinou moře a vy se k němu můžete ponořit. Jednou z dalších zajímavých nabídek ostrova je také ponor za roztomilým zvířátkem dugong, mořskou krávou.

GPS: 11°55'44.7"N 120°14'21.3"E

 

Text a foto: Andrea MeluzínováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Filipíny, Bohol – to nejlepší z ostrova
Publikováno: 12.9.2020
Když se řeknou Filipíny, většině se vybaví rajské pláže lemované kokosovými háji. Ostrov Bohol je ale dokonalým příkladem, že země nabízí víc než jen pláže. Najdete zde svěží zelené lesy, symetrické kopce, nejmenší primáty světa a neuvěřitelný podmořský život.

Žebříček nejlepších míst a ostrovů 2020
Publikováno: 2.10.2020
Nedávno vydal turistický průvodce Travel + Leisure žebříček světově nejlepších míst a ostrovů.

Filipíny, Boracay – ostrov snů a odvrácená tvář turismu
Publikováno: 6.1.2020
Boracay bývá často zmiňován jako nejkrásnější ostrov Filipín. Je dlouhý pouhých 7 kilometrů a široký kilometr, takže ho bez problémů projdete i pěšky. Žít na tomto ostrově je sen každého Filipínce, protože na rozdíl od ostatních ostrovů tu je díky masivnímu turismu bohatství, luxus a velmi dobrý život.

Filipíny, Manila – město se špatnou pověstí
Publikováno: 30.12.2019
Filipíny jsou ostrovní stát a patří k velmi vyhledávaným exotickým destinacím jihovýchodní Asie. Málokteré souostroví je však natolik pestré jako právě Filipíny. Na více než 7000 ostrovech najdete krásné pláže, rýžová pole, vodopády a zažijete tu nezapomenutelné potápění a šnorchlování. Pověst katolických Filipín však silně kazí organizované muslimské skupiny, které unášejí turisty a požadují za ně výkupné.


Souvisejicí fotogalerie

Filipíny – souostroví pestrosti
Jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací jihovýchodní Asie jsou Filipíny. Tento ostrovní...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C