www.infoglobe.cz » Francie, Horní Savojsko – Annecy a Lac d’Annecy

Francie, Horní Savojsko – Annecy a Lac d’Annecy

Publikováno: 16.9.2016
Alpské Benátky je opravdu trefná přezdívka pro toto menší město, které leží v departementu Horní Savojsko. Jean-Jacques Rousseau po jeho návštěvě dokonce napsal: „Nyní jsem šťastný. Nyní mohu říci, že žiji.“

Pokud vám Horní Savojsko nic moc neříká, je to departement, který leží na východě Francie a sousedí s Itálií a Švýcarskem. V roce 1924 se ve zdejším městečku Chamonix konaly první zimní olympijské hry. Soutěžilo se v 9 disciplínách a zúčastnilo se 16 zemí (včetně Československa), za které bojovalo 258 sportovců. Pro porovnání si uveďme poslední zimní olympiádu v Soči – soutěžilo se v 15 disciplínách, zúčastnilo se 88 národů a 2 873 sportovců.

Annecy

Horní Savojsko je ale i domovem nejvyšší hory Evropy (nepočítáme-li kavkazské titány), a to Mont Blancu (4 808 m n. m.). Departement je také značně zalesněný. Lesy tvoří téměř 40 procent jeho území a nachází se zde značné množství přírodních rezervací. Horní Savojsko je ideálním regionem pro lyžování a jsou zde jedny z nejlepších zimních resortů v celé Francii. V departementu objevíte i množství jezer včetně třetího největšího francouzského jezera Lac d'Annecy, jehož vodní plocha pokrývá oblast o rozloze více než 27 km2 a je považováno za jedno z vůbec nejčistších jezer v Evropě. Pokud se více vyznáte v klasickém umění, možná si vybavíte dílo Paula Cézanna Le lac bleu, což je jeho ztvárnění tohoto jezera.

Annecy

Pokud se budete kolem jezera procházet, určitě si všimnete mnoha běžců, cyklistů a lidí, kteří sem přišli jen tak na piknik. Jezero si oblíbili i ti, kteří si chtějí užít volné chvíle na lodi. Ani pro vás nebude problém si loďku půjčit. Někde je totiž potřeba mít licenci pro řízení lodě, místní půjčovny ji však nevyžadují.

S jezerem sousedí mnoho měst a městeček včetně našeho dnešního cíle, jímž je město Annecy. Dá se říci, že turismus má v tomto padesátitisícovém městě dlouhou tradici. Jako centrum pro návštěvníky z blízka i daleka se začalo profilovat v 19. století. Hlavním tahákem bylo právě místní jezero, ale samozřejmě také zimní střediska a v neposlední řadě i masivní hrad Château d'Annecy z 12. století. Uvnitř najdete muzeum.

Château d'Annecy

Úchvatné jsou samotné středověké uličky a také slavný Pont des Amours neboli Most lásky. O tomto mostě totiž koluje legenda, že pokud se jakýkoliv zamilovaný pár políbí v jeho středu, zůstane spolu šťastně až do konce života.

Pont des Amours

GPS: 45°54'02.1"N 6°07'48.8"E

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Manu25, Yves LC, Nono vlf, Semnoz, Mick7402Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Francie, Azurové pobřeží III.: Monako – bezpečný přístav světových boháčů – VIDEO
Publikováno: 6.10.2015
Možná se teď divíte, že ministát Monako řadíme do tohoto seriálu o Francii, ale při cestách Azurovým pobřežím ho prostě nelze vynechat. Kasino, honosné jachty, luxusní hotely, formule 1 a daňový ráj. Takové představy probouzí druhý nejmenší stát světa. A asi ho ani nejde popsat lépe. Kromě toho jde také o druhou nejzalidněnější zemi světa, knížectví a místo s nejvyšším HDP i největším procentem dolarových milionářů. Nejvíce lidí do Monaka samozřejmě proudí v době slavného závodu Grand Prix, návštěvu vám ale můžeme doporučit téměř kdykoliv.

Francie, departement Doubs – výlet do Besanconu a okolí I
Publikováno: 23.9.2016
Dnes opět zavítáme do krásné Francie a z malebného městečka Annecy se přesuneme přibližně 200 kilometrů severně – do departementu Doubs, konkrétně do jeho hlavního města Besanconu.

Francie, Departement Doubs – Besancon a okolí II
Publikováno: 30.9.2016
V minulém díle jsme skončili v besanconské citadele. Ve městě samotném žije něco přes sto tisíc obyvatel. K tomu však připočtěte průměrně 23 tisíc studentů univerzity – Université de Franche-Comté. Ta má své hlavní sídlo v Besanconu od roku 1621, ale založena byla mnohem dříve – v roce 1423.

Francie, Chamonix – na úpatí Mont Blancu
Publikováno: 14.7.2017
Tento pátek se vydáme více do přírody – k hoře Mont Blanc, jíž se přezdívá střecha Evropy. Vyrazíme do alpského městečka Chamonix a jeho okolí.

Švýcarsko, Ženeva – hlavní město míru I
Publikováno: 26.8.2016
Při našem cestování po celém světě dnes zůstaneme v Evropě. Naším konkrétním cílem bude Ženeva, jíž se přezdívá hlavní město míru. Ženeva je druhým největším městem Švýcarska (po Curychu). Je známá jako domov mnoha mezinárodních organizací (WHO, CERN, OSN atd.) a mezi její ikonické dominanty patří Palác národů (Palais des Nations), o kterém si povíme ve druhém díle.

Švýcarsko, Ženeva – hlavní město míru II
Publikováno: 2.9.2016
V minulém díle jsme krátce zmínili, že Ženeva je sídlem mnoha mezinárodních organizací a že tu mimo jiné stojí také Palác národů, který je sídlem Spojených národů.


Souvisejicí fotogalerie

Francie, Azurové pobřeží – v srdci Provence
Azurové pobřeží neboli francouzská Riviéra je jednou z nejatraktivnějších rekreačních oblastí na ...

Francie: La Norma - pohodové lyžování
Pojďte se s námi podívat do jednoho malého lyžařského střediska ve Francii. Skutečnost, že j...

Švýcarsko: Cestou na horu Jungfrau
Krásná krajina a dech tající vrcholky hor nás provází cestou na nejvýše položenou železniční stan...


Souvisejicí videa

Francie, Azurové pobřeží III.: Monako – bezpečný přístav světových boháčů
I když je Monako samostatný stát ležící na Azurovém pobřeží, tak ho v našem seriálu o Francii nev...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 11. 2019
svátek:Romana
dnes:
pondělí 18.11.
4 °C
zítra:
úterý 19.11.
6 °C