www.infoglobe.cz » Kuba: Viñales a návštěva Las Terrazas

Kuba: Viñales a návštěva Las Terrazas

Publikováno: 16.9.2017
Další den ráno jsme vyrazili do krasového údolí Viñales. Toto údolí je pojmenováno podle stejnojmenného městečka Viñales, které se v něm nachází. Od Pinar del Río je vzdáleno přibližně 29 kilometrů. V oblasti se rozkládá nízké pohoří Cordillera de Guaniguanico, které je tvořeno zalesněnými pahorky Sierra del Rosario a Sierra de los Órganos.

Viñales   Viñales

Hlavním důvodem návštěvy jsou tzv. mogoty. Jedná se o útvary z vápence, vysoké až 400 metrů a staré okolo 160 milionů let. Viñales je od roku 1999 kubánským národním parkem a taktéž součástí UNESCO. Relativně často se zde mění počasí, chvíli je slunečno a během pár minut nastane silná dešťová průtrž. Pláštěnky je proto více než vhodné přibalit do batohu. Mezi mogoty vede silnice, tudíž se bez problému dostanete přímo k nim jak pěšky, tak na kole či autem. Hojně tudy také projíždějí turistické autobusy. Nejlepším místem na pozorování mogotů je však vyhlídka Los Jazmines, kde se před vámi rozprostře nádherné panoráma. Jedná se však o opravdu typický turistický bod, kde navíc můžete nakoupit i pár suvenýrů. Komu by se panoráma zalíbilo natolik, že by zde rád strávil delší dobu, ihned vedle vyhlídky se nachází krásný stylový hotel Horizontes Los Jazmines. Náš kubánský průvodce byl hotelem naprosto uchvácen a moc se divil, že se nechceme alespoň podívat dovnitř.

Los Jazmines

Namísto prohlídky hotelu jsme se však vydali dále do národního parku, abychom se podívali na pestrou nástěnnou malbu (Mural de la Prehistoria), mogotu Dos Hermanas, která zobrazuje příběh evoluce. Namaloval ji Leovigildo Gonzáles Morillo, kterému asistovalo dalších 17 pracovníků po 4 roky, aby se dílo podařilo dokončit. Malba je 120 metrů dlouhá a pochází z roku 1961.

Mural de la Prehistoria

Dále nás průvodce zavedl k menší jeskyni Cueva de San Miguel, ve které se nachází i bar s občerstvením. V sobotu v noci se zde navíc pořádají diskotéky. V koloniální době se v této jeskyni prý skrývali afričtí otroci před svými pány a nám tentokrát posloužila jako úkryt před prudkou přeháňkou.

O 2 kilometry dále jsme dorazili do zdejší nejznámější jeskyně – Cueva del Indio. Protéká jí řeka San Vicente, po které se na konci prohlídky jeskyně svezete na pramici. Tato krasová jeskyně je dlouhá 4 kilometry. Z výšky až 135 metrů se tyčí plno stalaktitů a naopak ze země vyrůstají krásné stalagmity. Okolo jeskyně je plno krámků se suvenýry za velmi příznivé ceny a také restaurace.

Cueva de San Miguel

Cueva de San Miguel   Cueva de San Miguel

Na třetí den ráno jsme již měli naplánovaný opět přesun do Havany, nicméně však s menší odbočkou do chráněné krajinné oblasti Sierra del Rosario. Zde se nachází družstvo Las Terrazas a také vesnička zaměřená na ekoturistiku. Vstup do areálu stojí 10 CUC (cca 220 Kč) a za poměrně přemrštěnou částku se zde můžete projet na lanovém skluzu z lesa přes vodní nádrž. O kus dále se pak nachází romantické jezero s možností koupání. V době, kdy je více vody, do jezera ústí několik menších vodopádků. Během sucha se však bohužel nejedná o nějaký mimořádný zážitek. Mnohem impozantnější byla nádherná okolní příroda s kopci porostlými palmami. Místo je také charakteristické svým luxusním a zároveň přírodně laděným vzdušným hotelem (Hotel Moka), kam jsme se tentokrát již museli podívat, protože náš průvodce prostě jinak nedal.

jezero v Las Terrazas   jezero v Las Terrazas

Z příjemného pobytu v Pinar del Río se nám do Havany vracelo velmi těžko. Nicméně tentokrát jsme hlavní město měli v plánu využít jen jako malou přestávku před cestou na místo ležící ve slavné Zátoce sviní – Playa Larga.

GPS: 22°37'06.3"N 83°42'23.9"W

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kuba, Havana – po stopách pevností i alkoholu
Publikováno: 2.9.2017
Naše prohlídka Havany pokračovala návštěvou parku Parque Central, odkud je ještě stále pěkný výhled na Kapitol. V parku se schází snad všichni zdejší Kubánci, aby bujaře diskutovali. Cizinci si jejich diskuzi mohou vyložit jako hádku, ale je to podobné jako na dovolené na jihu Evropy. Okolo parku stojí zaparkované nejrůzněji zbarvené americké bouráky a na projížďku jimi vás láká naprosto každý majitel. Park je místem, kde si můžete odpočinout od horkých ulic. Uprostřed parku stojí socha národního hrdiny José Mártího.

Kuba, Playa Larga – krokodýlí farma i krásná laguna
Publikováno: 23.9.2017
Do Playa Larga jsme jeli opět z Havany. Měli jsme v plánu využít zdejší taxi colectivos a trochu ušetřit, ale jelikož i zde se na prvního máje slaví Svátek práce, museli jsme zvolit jinou alternativu. Ani jsme nedošli k okénku s informacemi o odjezdech a již nás odchytl první taxikář, který s vidinou dobrého zisku navrhl, že dojede přímo na naši adresu.

Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to
Publikováno: 7.10.2017
Jako poslední zastávku dovolené jsme zvolili místo ideální pro odpočinek – Varadero. Město je známé především kvůli výběžku Hicacos, na kterém se nachází nádherné pláže s bělostným pískem a průzračnou vodou. Cesta z Trinidadu do Varadera trvala s taxi colectivos i se zastávkou 3,5 hodiny (250 km) a byla opravdu nepříjemná.

Jamajka, Appleton Estate – rumová senzace
Publikováno: 4.7.2020
Karibský ostrov Jamajka je jednoznačně spojen s tradičním rumem a jednou z nejznámějších, až ikonických destilerií je Appleton Estate. Ta je nejstarší fungující jamajskou destilerií a první dokumentace o její existenci se dají dohledat již v roce 1749.

Kuba – Pinar del Río a návštěva tabákové plantáže
Publikováno: 9.9.2017
Po pobytu v Havaně jsme se již těšili na přesun směrem na západ – do města Pinar del Río. Ubytování i s několika výlety jsme měli předem domluvené v Casa Manuela, která leží v centru města a máte se tam jako v hotelu. Báječné jídlo, krásné pokoje, plno teras s posezením a neuvěřitelně milí zaměstnanci. Přes toto ubytování jsme měli zamluvený rovnou i transport z Havany a vše probíhalo naprosto bezproblémově a načas. Zároveň jsme jeli asi naším nejbezpečnějším autem za celý pobyt na Kubě.

Kuba, Havana – přílet a první zkušenosti
Publikováno: 26.8.2017
Do Havany jsme cestovali s přestupem v Amsterdamu. Na přestup zde bývá více než hodina, ale chtěla bych upozornit, že cesta k terminálu 3 je opravdu dlouhá, takže se určitě nikde nezdržujte. Samotný let pak trvá 10 hodin a 15 minut, ale hodně také záleží, co si určí kubánské letiště. Takže my jsme výsledně měli přistání relativně ve stresu, protože jsme náhle museli hodně zrychlit, ale pak nás Kubánci stejně tu ušetřenou dobu nechali stát na ranveji. Ale to je již taková malá příprava k tomu, jak to na Kubě prostě běžně chodí.


Souvisejicí fotogalerie

Kuba – nejslavnější ostrov Karibiku
Kubánské doutníky, skvělý rum, latinské rytmy, sněhobílé pláže a nádherné moře, to je Kuba. Po hu...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.6.2021
Nejstarší festival komorní hudby ve střední Evropě začíná ve čtvrtek 1. července koncertem Slovenského komorního orchestru v Kursalonu. Následně během letních prázdnin přinese akce osm výjimečných představení.
22.6.2021
Přibližně 30 minut jízdy autem od Bratislavy na vás čeká top lokalita, která zaujme bohatou historií, majestátní architekturou, přírodními prvky i atraktivní nabídkou aktivit.
19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 25. 6. 2021
svátek:Ivan
dnes:
pátek 25.6.
19 °C
zítra:
sobota 26.6.
21 °C