www.infoglobe.cz » Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře

Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře

Publikováno: 15.9.2016
Vůně tulipánů, narcisů, orchidejí, růží, jiřin, rododendronů a hortenzií se mísí s vůní Bodamského jezera. Vzduch s jemným aroma prostupuje lehkým vánkem. Motýlí křídla se vznášejí nad orosenými listy keřů a mohutné kmeny stromů s voňavou kůrou zdobí ostrovní zahradu.

Rozkvetlý a voňavý ostrov Mainau (Mavno) leží na německé straně Bodamského jezera. Můžete si vybrat příjezd k ostrovu ze dvou možností. Nejdříve jeďte směrem na Kostnici (Konstanz) a odtud pokračujte buď autem přímo na ostrov, který je s pevninou spojený kratším betonovým můstkem, nebo lodí, která vás vysadí přímo na mainauském přístavišti. Cíl poznáte podle všudypřítomné vůně květin, která je cítit na míle daleko a dodává pobřeží neobyčejnou svěžest.

místo, kde načerpáte energii

Mainau se rozkládá na 45 ha a žije zde 180 obyvatel, z toho 150 je zaměstnáno na květinovém ostrově a udržují Mainau ve svém jedinečném charakteru a bezkonkurenčnosti. V hlavní sezoně (březen–říjen) pracuje na ostrově až 300 osob. O píli, pracovitosti a pečlivosti se přesvědčíte hned při vstupu, kdy vás pozdraví několikametrová vazba ze živých květin. Jako bych jí chtěla podat ruku na přivítanou a pak si uvědomím, že zemitý stonek nedonutím k potřesení pravicí.

luční květiny mají své kouzlo   břeh ostrova Mainau

Původní podoba ostrova měla divoký nádech. Byl plný rostlin, které se nekontrolovatelně plazily do výšky i šířky. Ostrov patří od roku 1853 švédskému šlechtickému rodu Bernadotte. Z divočiny a neupraveného pralesa se začal klubat ostrov s květinovou vizí. Založili společnost Mainau GmbH (Mavno, s. r. o.) s cílem vytvořit květinový ostrov. Povedlo se.

zámek – sídlo švédského rodu   vodopád na skalce

pohled na Bodamské jezero

Tulipánové lány, narcisové zahrady, orchidejové výstavy, parky plné nevšedních růží, barevné jiřiny kolem cestiček, rododendrony v podzámčí, hortenziové skalky a trvalky vyčnívající z čerstvě posekané trávy se nahýbají za prvními ranními paprsky. Otevírací hodiny se řídí východem a západem slunce. Přesně s východem přicházíme před bránu velké ostrovní zahrady, kde se platí jednorázové vstupné (dospělí 19 eur, studenti 11 eur, rodinné vstupné 39 eur).

motýl v pohybu   motýlí dům

Pro děti je připraveno netradiční hřiště s dřevěnými hlavolamy i prolézačkami. Opodál se pyšní páv z květin a na protilehlé straně se vyjímají kachny v nadpřirozené velikosti, uplácané z hlíny a porostlé pravidelně vysázenými květinami. Velkým lákadlem je motýlí dům. Vejdete do chodby ve tvaru motýlí kukly a po pár krocích se ocitnete ve skleníku s palmami, banánovníky, kávovými keři a tropickým vzduchem i vlhkostí. Z rozjímání mě vytrhává lehké šimrání. Otáčím hlavu tím směrem. Obrovský motýl s tmavě azurovou barvou lehce přistál na mém levém rameni. Stojím jako přikovaná. Nádherný zážitek trvá několik sekund. Motýl dává příkaz svým objemným křídlům a přemísťuje se na fazolově zelený keř.

když mají zahradníci v Mainau nápad, zrealizují ho   páv

Baculaté kmeny stromů a až 250 druhů dřevin tvoří příjemný stín v horkém dni. Nechybí ani zoo, kde si můžete zvířata dokonce pohladit. Ostrov je využíván na svatby a koncerty – hlavně jazzové hudby. Zámek zvaný Deutschordensschloss je sídlem švédského rodu. Když jsou na ostrově, je to nenápadně oznámeno vyvěšením vlajky. Nad ostrovem se objevují vzducholodě z Friedrichshafenu, odkud se pořádají vyhlídkové lety. Mainau je rájem fotografů, milovníků přírody, květin a odpočinku.

GPS: 47°42'16.8"N 9°11'49.3"E

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo: Ostrov Lindau na Bodamském jezeře
Publikováno: 1.9.2016
Uzoučké uličky s dřevěnými trámy v objetí červených, modrých i žlutých staveb italského charakteru. Fialové květy, které zdobí zdi jako právě padající déšť, a panoráma alpských velikánů a zasněžených vrcholků s pomněnkovým bodamským břehem. Osvěžující zmrzlina, paprsky zapadajícího slunce a tiše vycházející úplňkový měsíc nad obzorem.

Švýcarsko, Rheinfall – největší evropské vodopády
Publikováno: 22.9.2016
Valící se voda, svěží vodopádové mrholení a výstup do srdce Rýnských vodopádů zaručuje skvělý zážitek pro cestovatele, dobrodruhy i rodiny s dětmi.

Německo, Kostnice – moderní město na Bodamském jezeře
Publikováno: 29.9.2016
Zeď s životními sny, odvážná socha s ženskými vnady, Husův kámen, uličky s italskou náturou a projížďky lodí kolem německého, švýcarského a rakouského pobřeží.

Německo: Mnichov – Oktoberfest, oslava (nejen) pro milovníky piva
Publikováno: 23.4.2017
Pivo. Nápoj, který se pije po celém světě, ale není všude stejný. Také si rádi vychutnáte pořádně vychlazené pivo ve vašem oblíbeném podniku? Co kdybyste za ním šli tentokrát trochu dál než jen za roh? Ano, řeč je o největším pivním festivalu – Oktoberfestu.

Německo: Turistické výletní trasy
Publikováno: 10.4.2015
Německo je známá turistická země, kterou lze poznávat autem, na motocyklu nebo na kole po tzv. prázdninových trasách.


Souvisejicí fotogalerie

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
14.10.2020
Zítra nabývají na Slovensku platnosti nová opatření související se šířením onemocnění covid-19.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 10. 2020
svátek:Vendelín
dnes:
úterý 20.10.
11 °C
zítra:
středa 21.10.
12 °C