www.infoglobe.cz » Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře

Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře

Publikováno: 6.8.2021
Vůně tulipánů, narcisů, orchidejí, růží, jiřin, rododendronů a hortenzií se mísí s vůní Bodamského jezera. Vzduch s jemným aroma prostupuje lehkým vánkem. Motýlí křídla se vznášejí nad orosenými listy keřů a mohutné kmeny stromů s voňavou kůrou zdobí ostrovní zahradu.

Rozkvetlý a voňavý ostrov Mainau (Mavno) leží na německé straně Bodamského jezera. Můžete si vybrat příjezd k ostrovu ze dvou možností. Nejdříve jeďte směrem na Kostnici (Konstanz) a odtud pokračujte buď autem přímo na ostrov, který je s pevninou spojený kratším betonovým můstkem, nebo lodí, která vás vysadí přímo na mainauském přístavišti. Cíl poznáte podle všudypřítomné vůně květin, která je cítit na míle daleko a dodává pobřeží neobyčejnou svěžest.

místo, kde načerpáte energii

Mainau se rozkládá na 45 ha a žije zde 180 obyvatel, z toho 150 je zaměstnáno na květinovém ostrově a udržují Mainau ve svém jedinečném charakteru a bezkonkurenčnosti. V hlavní sezoně (březen–říjen) pracuje na ostrově až 300 osob. O píli, pracovitosti a pečlivosti se přesvědčíte hned při vstupu, kdy vás pozdraví několikametrová vazba ze živých květin. Jako bych jí chtěla podat ruku na přivítanou a pak si uvědomím, že zemitý stonek nedonutím k potřesení pravicí.

luční květiny mají své kouzlo   břeh ostrova Mainau

Původní podoba ostrova měla divoký nádech. Byl plný rostlin, které se nekontrolovatelně plazily do výšky i šířky. Ostrov patří od roku 1853 švédskému šlechtickému rodu Bernadotte. Z divočiny a neupraveného pralesa se začal klubat ostrov s květinovou vizí. Založili společnost Mainau GmbH (Mavno, s. r. o.) s cílem vytvořit květinový ostrov. Povedlo se.

zámek – sídlo švédského rodu   vodopád na skalce

pohled na Bodamské jezero

Tulipánové lány, narcisové zahrady, orchidejové výstavy, parky plné nevšedních růží, barevné jiřiny kolem cestiček, rododendrony v podzámčí, hortenziové skalky a trvalky vyčnívající z čerstvě posekané trávy se nahýbají za prvními ranními paprsky. Otevírací hodiny se řídí východem a západem slunce. Přesně s východem přicházíme před bránu velké ostrovní zahrady, kde se platí jednorázové vstupné (dospělí 22 eur, studenti 13 eur, rodinné vstupné 45 eur).

motýl v pohybu   motýlí dům

Pro děti je připraveno netradiční hřiště s dřevěnými hlavolamy i prolézačkami. Opodál se pyšní páv z květin a na protilehlé straně se vyjímají kachny v nadpřirozené velikosti, uplácané z hlíny a porostlé pravidelně vysázenými květinami. Velkým lákadlem je motýlí dům. Vejdete do chodby ve tvaru motýlí kukly a po pár krocích se ocitnete ve skleníku s palmami, banánovníky, kávovými keři a tropickým vzduchem i vlhkostí. Z rozjímání mě vytrhává lehké šimrání. Otáčím hlavu tím směrem. Obrovský motýl s tmavě azurovou barvou lehce přistál na mém levém rameni. Stojím jako přikovaná. Nádherný zážitek trvá několik sekund. Motýl dává příkaz svým objemným křídlům a přemísťuje se na fazolově zelený keř.

když mají zahradníci v Mainau nápad, zrealizují ho   páv

Baculaté kmeny stromů a až 250 druhů dřevin tvoří příjemný stín v horkém dni. Nechybí ani zoo, kde si můžete zvířata dokonce pohladit. Ostrov je využíván na svatby a koncerty – hlavně jazzové hudby. Zámek zvaný Deutschordensschloss je sídlem švédského rodu. Když jsou na ostrově, je to nenápadně oznámeno vyvěšením vlajky. Nad ostrovem se objevují vzducholodě z Friedrichshafenu, odkud se pořádají vyhlídkové lety. Mainau je rájem fotografů, milovníků přírody, květin a odpočinku.

GPS: 47°42'16.8"N 9°11'49.3"E

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo, Bastei – ikonický skalní most nad kaňonem Labe – VIDEO
Publikováno: 27.7.2022
Jen několik desítek minut jízdy od naší hranice směrem na Drážďany navštivte jednu z nejikoničtějších skalních scenerií v Evropě. Čekají vás nádherné výhledy na kaňon Labe, unikátní pískovcový most i zřícenina středověkého hradu.

Německo: Mnichov – Oktoberfest, oslava (nejen) pro milovníky piva
Publikováno: 23.4.2017
Pivo. Nápoj, který se pije po celém světě, ale není všude stejný. Také si rádi vychutnáte pořádně vychlazené pivo ve vašem oblíbeném podniku? Co kdybyste za ním šli tentokrát trochu dál než jen za roh? Ano, řeč je o největším pivním festivalu – Oktoberfestu.

Švýcarsko, Rheinfall – největší evropské vodopády
Publikováno: 12.3.2022
Valící se voda, svěží vodopádové mrholení a výstup do srdce Rýnských vodopádů zaručuje skvělý zážitek pro cestovatele, dobrodruhy i rodiny s dětmi.

Německo: Ostrov Lindau na Bodamském jezeře
Publikováno: 6.7.2022
Uzoučké uličky s dřevěnými trámy v objetí červených, modrých i žlutých staveb italského charakteru. Fialové květy, které zdobí zdi jako právě padající déšť, a panoráma alpských velikánů a zasněžených vrcholků s pomněnkovým bodamským břehem. Osvěžující zmrzlina, paprsky zapadajícího slunce a tiše vycházející úplňkový měsíc nad obzorem.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.
Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Německo, Kostnice – moderní město na Bodamském jezeře
Publikováno: 29.9.2016
Zeď s životními sny, odvážná socha s ženskými vnady, Husův kámen, uličky s italskou náturou a projížďky lodí kolem německého, švýcarského a rakouského pobřeží.

Německo – Hanzovní město Brémy
Publikováno: 1.12.2016
Brémy a přístavní město Bremerhaven spolu tvoří samostatnou spolkovou zemi s oficiálním názvem Svobodné hanzovní město Brémy. Jde o rozlohou nejmenší a zároveň nejchudší spolkovou zemi Německa. Většina průmyslových center, která zaměstnávají i obyvatele Brém, se totiž nachází už za hranicemi Brém – ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko – a daně z jejich zisku tedy nejdou do brémské státní kasy. Brémští rodáci jsou ale přesto pyšní na to, že jejich město má status spolkové země a jistou míru autonomie.

Německo, Berlín – od majestátního Reichstagu až po všudypřítomný streetart – VIDEO
Publikováno: 5.4.2016
Hlavní město Německa buď milujete, nebo nesnášíte. Není nic mezi tím. A vlastně to ani není tak úplně Německo. Žijí zde lidé z celého světa a díky míchání kultur je Berlín naprosto jedinečný. Plný života, umění, výborného jídla i zajímavých lidí. Už jen jako druhé největší město Evropy si vaši návštěvu určitě zaslouží.

Německo, Erfurt: Rande v srdci Durynska
Publikováno: 24.10.2012
Spolková země Durynsko, plná honosných hradů, zámků, starobylých klášterů a kostelů, leží uprostřed Německa. Durynská města lákají svou atmosférou v úzkých uličkách i na otevřených náměstích, kde lze na každém kroku narazit na stánek s místními specialitami, jakou je například pečená klobása Thüringer Bratwurst.

Německo, Dolní Sasko - Starobylé město Goslar a doly Rammelsberg
Publikováno: 1.1.2014
Pokud i vy rádi cestujete a poznáváte přitom nová zajímavá místa a města, vydejte se spolu s námi, alespoň na chvíli prostřednictvím krátkého článku, do jednoho z nejkrásnějších německých měst, jaké jsem doposud navštívila.


Souvisejicí fotogalerie

Německo, Tübingen – večerní procházka městem
Vydejte se spolu s námi na procházku uličkami německého univerzitního města Tübingen. Pokochejte ...

Německo, Trier – nejstarší skvost země
V údolí řeky Mosely se rozprostírá nejstarší město v Německu – Trier (Trevír). K vidění jsou zde ...

Německo: Bavorsko – země jezer, majestátních hor a památek
Na jihovýchodě Německa se rozprostírá územně největší stát spolkové země – Bavorsko. Návštěvníkům...

Německo, Saské Švýcarsko – skalní ráj
Národní park Saské Švýcarsko navazuje na ten náš – České Švýcarsko, nemusíte se tedy vydávat nika...

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Hra barev

1. 9. – 31. 10. 2022
1. cena:
Podzimní balíček plný barev
2. cena:
Podzimní balíček plný barev
3. cena:
Podzimní balíček plný barev
1. cena redakce:
Podzimní balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Podzimní balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Podzimní balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.10.2022
Už tuto sobotu 8. října 2022 se uskuteční Hornošarišský vinný festival. V Lázeňské kolonádě se na něm od 14-té hodiny představí vícero slovenských vinařství a součástí akce budou i všelijaké doprovodné akce i kulturní program.
1.10.2022
Italský region (ostrov) Sardínie neláká návštěvníky jen na čisté moře a nádherné pláže, ale i k trvalému bydlení. Místní samospráva nabízí až 15 tisíc eur všem, kteří se sem nastěhují!
28.9.2022
K příležitosti Mezinárodního roku jeskyní se 1. října 2022 můžete mimořádně zúčastnit Dne otevřených dveří (dále jen DOD) Císařské jeskyně v Moravském krasu. Jeskyně je situovaná v Ostrovním žlabu na severovýchodním okraji Ostrova u Macochy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 7. 10. 2022
svátek:Justýna
dnes:
pátek 7.10.
10 °C
zítra:
sobota 8.10.
13 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X