www.infoglobe.cz » Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.

Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Je sobota velmi brzo ráno a my vyrážíme na jih Čech a pak dál až do Pasova (Passau). Počasí bohužel není moc příznivé, intenzivní déšť nás provází celou cestu. Neustává, ani když dorazíme do nejkrásnějšího města na Dunaji, Pasova. Bavorské město na třech řekách (Dunaji, Innu a Ilzu) má své kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru.  

Prvním lákadlem, ke kterému míříme přímo z parkoviště, je dóm sv. Štěpána. To, co nás přitahuje jako magnet, není jen nádherná stavba. Uvnitř se skrývají největší kostelní varhany světa, mají 17 388 píšťal a 231 rejstříků. Hned před dómem můžeme obdivovat sochu bavorského krále Maxmiliána Josefa I. z roku 1824. Podél dómu sv. Štěpána pokračujeme na náměstí Residenzplatz, kde je nová biskupská rezidence. Roku 1809 zde byl ubytován Napoleon Bonaparte, který si město velice oblíbil. Prohlásil, že krásnějšího města v Německu není.

dóm sv. Štěpána

Pokračujeme dolů na nábřeží Innkai k místu zvanému Dreiflüsseeck, přesně zde se slévají řeky Dunaj, Inn a Ilz. Každá z řek má svou specifickou barvu, která je patrná na první pohled, a to dokonce i když stojíte blízko nich. Dunaj je žlutozelený, Inn šedý a řeka Ilz je hnědá. Ústí Ilzu se nachází přímo pod Dolním hradem (Veste Niederhaus) na levém břehu Dunaje. Jedná se o vodní hrad, který je v současné době v soukromém vlastnictví.

Rozsáhlý Horní hrad (Veste Oberhaus) byl založen nad řekou a vévodí této části města. Byl několikrát přestavěn a jeho současná podoba pochází ze 16. století. Navštívit zde můžete Požárnické muzeum, Šumavské muzeum i obrazárnu.

Déšť konečně ustává a my si můžeme užít procházku po nábřeží. Míjíme visutý řetězový most Hängebrücke a zastavujeme na náměstí Rathausplatz. Místu dominuje budova radnice s 68 m vysokou věží. Město bohužel velmi často postihují záplavy, a tak na budově radnice najdete vyznačené rysky, kam sahala voda v tom či onom roce. Nejvýše voda vystoupala v letech 1501, 1595 a 1954.

Horní hrad

Naše krátká prohlídka města je tímto završena a my se vydáváme do malebného lázeňského městečka Bad Füssing. Máme před sebou cca 30 km. Bad Füssing je všeobecně považován za největší nejen bavorské, ale i evropské lázeňské město. Termální vodní plochy zde najdete téměř 10 000 m2, a dokonce 80 termálních bazénů. Mnozí z nás by chtěli relaxovat v lázních během celého roku. Myslím, že spousta lidí ví o lázních v Maďarsku, ale o příjemném místě nedaleko českých hranic – Bad Füssingu – ví málokdo.

Bad Füssing

Historie těchto lázní se začala psát roku 1938, kdy se ve vrtu objevil pramen – siřičitá termální voda o teplotě 56 °C. Pramen upravený na teplotu 27–42 °C se využívá v mnoha bazénech. Tato zcela ojedinělá kombinace účinných látek je využívána k ošetření nemocí pohybového aparátu. V lázeňském městečku Bad Füssing můžete odpočívat a léčit se hned ve třech různých areálech.  

minigolfšachové hřiště

Therme 1 – množství bazénů s různě teplou vodou. Např. kulatý bazén s fontánou, jehož součástí jsou pramenné bazénky, labutí krky a oblíbená masážní cesta, která skrývá podvodní tlakové prameny.

Dáváte přednost páře? Solná parní koupel „Silentium“ je to pravé pro vás. Je výborná pro uvolnění dýchacích cest. Klasická parní lázeň „Mysterium“ nabízí místa k sezení nebo ležení, je laděna do tmavých odstínů, zajímavě nasvícena a celkový dojem je až skleněné květymystický.

Máte opravdu zdravotní potíže a přijeli jste se léčit? Centrum zdraví provádí fyzikální léčbu – klasické masážní terapie, podvodní masáže, elektrokoupele, rehabilitační gymnastiku a elektroterapii. Na vodní posteli vám připraví přírodní fango zábaly.

Součástí Therme 1 je bohatá nabídka různých druhů sauny. V těchto prostorách je preferován nudismus, ale ne každému to vyhovuje. Uprostřed saunového areálu je krásný venkovní bazén s lehátky a relaxační zónou. Vodní plochu obklopuje řada nízkých domků, ve kterých najdete nepřeberné množství různých druhů saun. V jednotlivých „pokojích“ se během dne konají lákavé seance. Prostorem se line vůně levandule, citronové trávy, eukalyptu nebo santalového dřeva. Stačí jen zvolit, co vám nejlépe vyhovuje, od všeho se oprostit a jen všemi póry vnímat ten příliv energie. Otevřeno mají až do 22. hodiny.

Jsme teprve na počátku mého vyprávění, příště se můžete těšit na další lázeňské prostory v Bad Füssingu a zajímavá místa v okolí.

GPS: (Bad Füssing) 48°21'15.3"N 13°18'40.5"E

 

Text: Magdaléna Radostová

Foto: Magdaléna Radostová, Wikimedia Commons: Aconcagua, UliDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: České Budějovice - město neprávem opomíjené - VIDEO
Publikováno: 11.11.2014
Téměř stotisícové město na jihu Čech by si možná zasloužilo výrazně více pozornosti než jen „turistické předměstí” Českého Krumlova jako dnes. Královské město na soutoku Malše a Vltavy nadchne hlavně svým rozsáhlým historickým centrem, kterému vévodí náměstí Přemysla Otakara II. s barokní Samsonovou kašnou a radnicí.

Německo, Limburg an der Lahn – významný dopravní uzel
Publikováno: 16.1.2019
Německo má mnoho zajímavých a známých míst, pro která je typická jejich architektura. Výjimkou není ani méně známé městečko ve spolkové zemi Hesensko, které leží na dálnici vedoucí mezi Pasovem a Nizozemskem. Pokud touto cestou projíždíte, udělejte si odbočku do městečka s názvem Limburg an der Lahn a odpočiňte si v romantických uličkách města.

Německo, Trier – dějinami zkoušené město
Publikováno: 2.6.2021
Naše výlety po Evropě nás dnes zavedou do západoněmeckého města Trier (Trevír) ve spolkové zemi Porýní-Falc. Jedno z nejstarších městských sídel v Německu si pro nás připravilo bohatou historii, množství architektonických skvostů a několik zajímavostí, které si postupně odhalíme.

Německo, Trier – město římských památek a paláců
Publikováno: 9.6.2021
Po týdnu se opět vracíme do města Trier (Trevír). Po seznámení se s jeho historií se vydáváme za pamětihodnostmi. Naší první zastávkou je nejzachovalejší římská městská brána severně od Alp – Porta Nigra.

Německo, Tübingen – šarmantní univerzitní město
Publikováno: 13.11.2019
Dnes navštívíme třetí největší spolkovou zemi na jihozápadě Německa, a to Bádensko-Württembersko. Hlavním městem je sice Stuttgart, ale naším cílem bude univerzitní město Tübingen, rozprostírající se v okolí řeky Neckar.

Německo: Königssee, kostel sv. Bartoloměje a vodopád Röthbach
Publikováno: 7.7.2021
V poznávání Bavorska budeme pokračovat i dnes. Naši cestu začneme na břehu přírodního jezera Königssee, kde nastoupíme na loď a budeme si vychutnávat plavbu po zrcadlící se hladině, kterou obklopuje národní park Berchtesgaden.

Německo: Ramsau, Berchtesgaden a solný důl
Publikováno: 30.6.2021
Tentokrát budeme poznávat jihovýchod Německa, přesněji Bavorsko. Navštívíme pozoruhodná městečka, přírodní památky i turistické atrakce. Tak se pohodlně posaďte a začtěte se do následujících řádků.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic II
Publikováno: 7.12.2015
Tak tedy pokračujeme ve vyprávění o výletu do termálních lázní Bad Füssing. První nabídku koupelí máme za sebou, tak co zkusit ty další? Neměli byste si nechat ujít procházku po lázeňském parku, který je nádherný a poměrně rozlehlý. Najdete tu opravdu nepřeberné množství květinových záhonů, které jsou velmi dobře sladěné. Z barev a tvarů rostlin vám přechází zrak. Nechybí lavičky, fontánky, klidové zóny – no prostě skvělé místo pro relax.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic III
Publikováno: 14.12.2015
Vyrážíme brzo ráno, protože před sebou máme poměrně dlouhý přejezd. Těšíme se na plavbu po jezeře, která je zde provozována již od roku 1873, kdy poprvé vyplul kolesový parník Císař František Josef I. Ve své době se jednalo o technickou lahůdku. Parník je 33 m dlouhý a díky romantickému vzhledu si „zahrál“ v několika filmech. Máte-li štěstí, můžete se projet i tímto krasavcem, který je stále součástí flotily.

Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře
Publikováno: 6.8.2021
Vůně tulipánů, narcisů, orchidejí, růží, jiřin, rododendronů a hortenzií se mísí s vůní Bodamského jezera. Vzduch s jemným aroma prostupuje lehkým vánkem. Motýlí křídla se vznášejí nad orosenými listy keřů a mohutné kmeny stromů s voňavou kůrou zdobí ostrovní zahradu.

Německo: Mnichov – Oktoberfest, oslava (nejen) pro milovníky piva
Publikováno: 23.4.2017
Pivo. Nápoj, který se pije po celém světě, ale není všude stejný. Také si rádi vychutnáte pořádně vychlazené pivo ve vašem oblíbeném podniku? Co kdybyste za ním šli tentokrát trochu dál než jen za roh? Ano, řeč je o největším pivním festivalu – Oktoberfestu.

Rakousko: Hornatá země plná zeleně – VIDEO
Publikováno: 8.8.2017
Rakousko je velmi oblíbeným cílem naší letní dovolené, a to především díky vysokým pohořím, která u nás bohužel nenajdeme. V dnešním článku vám dáme pár tipů, kam vyrazit.

Německo: Rostock I – historické hanzovní město
Publikováno: 8.8.2018
Příjemnou procházku po pobřežní promenádě a nádech historie nemusíte hledat jen v oblasti Středomoří. Pokud vám vyhovuje mírnější podnebí, vydejte se k Baltskému moři. Jednou z možností je město Rostock, po jehož historické části se dnes projdeme.

Německo: Rostock II – námořnická atmosféra starého přístavu
Publikováno: 15.8.2018
Na pobřeží Baltského moře je stále cítit námořnická atmosféra. Srdce Rostocku patří právě námořnictvu a tato romantika se ještě umocňuje při západu slunce během procházky městským přístavem.

Německo: Warnemünde I – relaxujte u Baltského moře
Publikováno: 1.6.2022
Máte rádi procházky po pláži a nevadí vám ani chladnější teplota moře či vítr ve vlasech? Zamiřte spolu s námi na německé pobřeží Baltského moře – do známého turistického střediska Warnemünde – a vychutnejte si léčivé účinky moře.

Německo: Warnemünde II – za námořnickou atmosférou  
Publikováno: 8.6.2022
Letovisko Warnemünde vám nenabízí jen procházky po pláži, vodní sporty a lenošení na bílém písku na břehu Baltského moře. Vyrazte po promenádě do jeho centra a užijte si romantiku a čilý ruch staré rybářské vesnice či přístavu.


Souvisejicí fotogalerie

Německo, Tübingen – večerní procházka městem
Vydejte se spolu s námi na procházku uličkami německého univerzitního města Tübingen. Pokochejte ...

Německo, Trier – nejstarší skvost země
V údolí řeky Mosely se rozprostírá nejstarší město v Německu – Trier (Trevír). K vidění jsou zde ...

Německo: Bavorsko – země jezer, majestátních hor a památek
Na jihovýchodě Německa se rozprostírá územně největší stát spolkové země – Bavorsko. Návštěvníkům...

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...


Souvisejicí videa

ČR: České Budějovice – neprávem opomíjené
Královské město na soutoku Vltavy a Malše je známé spíše jako turistické předměstí Českého Krumlo...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2022
Soutěže s hodnotnými cenami, bohatý kulturní program pro děti i dospělé, výborné občerstvení a kupa zábavy čeká na návštěvníky akce Mistrovství Slovenska v hodě telefonem, které se uskuteční 20. srpna 2022 v době Lučenského hodování.
17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 19. 8. 2022
svátek:Ludvík
dnes:
pátek 19.8.
19 °C
zítra:
sobota 20.8.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X