www.infoglobe.cz » Německo: Warnemünde I – relaxujte u Baltského moře

Německo: Warnemünde I – relaxujte u Baltského moře

Publikováno: 1.6.2022
Máte rádi procházky po pláži a nevadí vám ani chladnější teplota moře či vítr ve vlasech? Zamiřte spolu s námi na německé pobřeží Baltského moře – do známého turistického střediska Warnemünde – a vychutnejte si léčivé účinky moře.

Malá rybářská osada Warnemünde byla založena v roce 1200 a její název naznačuje její polohu na ústí řeky Warnow do Baltského moře. V roce 1323 se vesnička stala součástí blízkého hanzovního města Rostock, aby si tak město zajistilo přímý přístup k Baltskému moři. Teprve v 19. století se Warnemünde začíná rozvíjet do podoby významného a oblíbeného přímořského letoviska a centra lázeňství na pobřeží Baltského moře. Začaly se zde budovat vily, hotely i lázeňské komplexy.

pohled na maják z pláže (Warnemünde)

Tradici přímořských lázní na severovýchodě Německa založil velkovévoda Fridrich František I., který se v roce 1793 v nedalekém městečku Heiligendamm v přesvědčení o léčivé síle slané vody vrhl do vln chladného Baltského moře. I když jeho koupel trvala jen krátce, natolik se mu zalíbila, že ji začal opakovat pravidelně. Od roku 1821 vyhledávají tuto oblast ke koupání i turisté a začíná se zde vyvíjet lázeňská kultura. Na celém baltském pobřeží Německa najdeme množství přímořských léčebných lázní a luxusních wellness center s typickou lázeňskou architekturou.

pohled na promenádu z pláže (Warnemünde)

Tato oblast Německa s nejméně slaným mořem světa, s mírným přímořským klimatem a čistým ovzduším s vysokým obsahem jódu a mikroklimatem prospěšným pro dýchací cesty se stala ideálním místem k celoročnímu odpočinku. Pobřežní les, nedotčené útesy, větrem ošlehané duny prorostlé pouštní trávou a zejména bílé písečné pláže vybízejí k relaxu. Z moře máte výhled na duny, pláž a plující lodě.

plážové koše (Warnemünde)

Během teplých dnů jsou pláže plné lidí, před ostrým větrem je chrání typické plážové koše. Během bývalého režimu bylo toto pobřeží vyhledávaným letoviskem turistů z celého východního bloku. Byla to proslulá destinace i pro mnohé návštěvníky z bývalého Československa.

pláž (Warnemünde)

Pláž a moře ve Warnemünde, to nemusí být jen klidné vylehávání na pláži, které se obvykle spojuje s představou lázní. Pokud jste milovníky adrenalinu a sportu, užijete si i nová dobrodružství.

pláž (Warnemünde)

Kromě plážového volejbalu a jiných plážových her můžete vyzkoušet i vodní sporty. Např. stand-up paddling, surfing, windsurfing a kitesurfing. Větrné počasí těmto sportům přeje, najdete zde mnohé půjčovny i školy. Pokud nechcete zůstat pouze u břehu, půjčte si plachetnici a vyrazte za dobrodružstvím přímo na moře.

Baltské moře (Warnemünde)

Baltské pobřeží je vhodné i pro cykloturistiku. Kola nemusíte vozit s sebou, můžete si je půjčit na místě. Pokud jste nerozhodní a chcete všechno vidět, možná budete mít problém s výběrem trasy. Je zde totiž hustá síť cyklostezek, které nabízejí různě dlouhé okruhy i obtížnosti. Máte raději procházky a turistiku? I na vás zde mysleli a můžete se vydat na túru po některé z pěších tras.

socha milenců Liebespaar, promenáda (Warnemünde)Procházka podél plážové promenády lemované lavičkami je také krásná. Seepromenade je téměř 2kilometrový bulvár mezi pobřežním lesem na západě, majákem a charakteristickým Teepottem na východě letoviska. Jedna strana promenády je lemována hotelovými resorty, kavárnami, restauracemi a na druhé je mořské pobřeží. Zajímavostí pláže jsou vlnolamy – několik dřevěných sloupů zapuštěných do mořského pobřeží.

K promenádě patří i umění. Můžete zde najít množství skulptur. Jednou z nich je například i bronzová socha milenců Liebespaar (Wilfried Fitzenreiter, 1979). Na promenádě se konají i různé akce a koncerty. Zejména u majáku je čilý turistický ruch, který večer nabírá na intenzitě.

Jakýkoliv pobyt u moře vám vyčistí hlavu i dýchací cesty, zbaví pracovního stresu, únavy a posílí imunitu. Ne každý ale snese horka přímořských letovisek, proto je Warnemünde ideální destinací pro lidi s cévními a srdečními chorobami, jakož i pro každého, kdo rád poznává nová místa.

 

GPS: 54°10'31.0"N 12°05'19.9"E

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo: Procházka smutnými dějinami – Kehlsteinhaus
Publikováno: 14.7.2021
Dnes se budeme věnovat návštěvám nechvalně slavných památek. Od jezera Königssee se vydáváme do oblasti Obersalzberg, která se rozprostírá nedaleko města Berchtesgaden. Naším cílem je Kehlsteinhaus, známější pod názvem Orlí hnízdo.

Německo, ostrov Poel – divoká a neupravená krása pobřeží Baltu
Publikováno: 15.6.2022
Meklenbursko-Přední Pomořansko je šestou největší spolkovou zemí Německa. Na jejím severním cípu leží ostrovy Rujána a Usedom s hejny fotografujících turistů. Baltským tajemstvím stále zůstává ostrov Poel.

Německo: Warnemünde II – za námořnickou atmosférou  
Publikováno: 8.6.2022
Letovisko Warnemünde vám nenabízí jen procházky po pláži, vodní sporty a lenošení na bílém písku na břehu Baltského moře. Vyrazte po promenádě do jeho centra a užijte si romantiku a čilý ruch staré rybářské vesnice či přístavu.

Německo: Rostock I – historické hanzovní město
Publikováno: 8.8.2018
Příjemnou procházku po pobřežní promenádě a nádech historie nemusíte hledat jen v oblasti Středomoří. Pokud vám vyhovuje mírnější podnebí, vydejte se k Baltskému moři. Jednou z možností je město Rostock, po jehož historické části se dnes projdeme.

Německo: Rostock II – námořnická atmosféra starého přístavu
Publikováno: 15.8.2018
Na pobřeží Baltského moře je stále cítit námořnická atmosféra. Srdce Rostocku patří právě námořnictvu a tato romantika se ještě umocňuje při západu slunce během procházky městským přístavem.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.
Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Německo – Hanzovní město Brémy
Publikováno: 1.12.2016
Brémy a přístavní město Bremerhaven spolu tvoří samostatnou spolkovou zemi s oficiálním názvem Svobodné hanzovní město Brémy. Jde o rozlohou nejmenší a zároveň nejchudší spolkovou zemi Německa. Většina průmyslových center, která zaměstnávají i obyvatele Brém, se totiž nachází už za hranicemi Brém – ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko – a daně z jejich zisku tedy nejdou do brémské státní kasy. Brémští rodáci jsou ale přesto pyšní na to, že jejich město má status spolkové země a jistou míru autonomie.

Německo, Berlín – od majestátního Reichstagu až po všudypřítomný streetart – VIDEO
Publikováno: 5.4.2016
Hlavní město Německa buď milujete, nebo nesnášíte. Není nic mezi tím. A vlastně to ani není tak úplně Německo. Žijí zde lidé z celého světa a díky míchání kultur je Berlín naprosto jedinečný. Plný života, umění, výborného jídla i zajímavých lidí. Už jen jako druhé největší město Evropy si vaši návštěvu určitě zaslouží.

Německo, Dolní Sasko - Starobylé město Goslar a doly Rammelsberg
Publikováno: 1.1.2014
Pokud i vy rádi cestujete a poznáváte přitom nová zajímavá místa a města, vydejte se spolu s námi, alespoň na chvíli prostřednictvím krátkého článku, do jednoho z nejkrásnějších německých měst, jaké jsem doposud navštívila.

Německo, Europa-Park – zábava na evropský způsob I
Publikováno: 10.6.2016
Dnes se opět podíváme do zajímavého zábavního parku. Tentokrát ale opustíme Spojené státy, abychom se přes velkou louži přesunuli zpět na půdu „starého kontinentu“.


Souvisejicí fotogalerie

Německo: Bavorsko – země jezer, majestátních hor a památek
Na jihovýchodě Německa se rozprostírá územně největší stát spolkové země – Bavorsko. Návštěvníkům...

Německo: pobřeží Baltského moře
Prostřednictvím následujících fotografií vás zavedeme na severovýchod Německa, k pobřeží Baltskéh...

Německo, Saské Švýcarsko – skalní ráj
Národní park Saské Švýcarsko navazuje na ten náš – České Švýcarsko, nemusíte se tedy vydávat nika...

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
28.6.2022
Aktuální ročník festivalu Hudební léto nabídne 10 nezapomenutelných koncertů a uměleckých vystoupení z různých hudebních žánrů. Příznivci kvalitní hudby se opět můžou těšit na bohaté kulturní léto v lázeňském městě Trenčianské Teplice.
25.6.2022
V pořadí 67. ročník folklorního festivalu Východná se uskuteční od 29. června do 3. července 2022 v obci Východná. Lákadlem letošního festivalu budou nejen vítězové celostátních soutěží, ale i originální celovečerní programy, profesionální soubor z Budapešti, prezentace dudácké tradice a bohaté interaktívní a vzdělávací programy pro děti a dospělé.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 29. 6. 2022
svátek:Petr a Pavel
dnes:
středa 29.6.
20 °C
zítra:
čtvrtek 30.6.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X