www.infoglobe.cz » Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic II

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic II

Publikováno: 7.12.2015
Tak tedy pokračujeme ve vyprávění o výletu do termálních lázní Bad Füssing. První nabídku koupelí máme za sebou, tak co zkusit ty další? Neměli byste si nechat ujít procházku po lázeňském parku, který je nádherný a poměrně rozlehlý. Najdete tu opravdu nepřeberné množství květinových záhonů, které jsou velmi dobře sladěné. Z barev a tvarů rostlin vám přechází zrak. Nechybí lavičky, fontánky, klidové zóny – no prostě skvělé místo pro relax.

Areál Europa Therme je hned vedle. Teplota vody začíná na 27 °C a v některých bazénech dosahuje až 40 °C. Na celkové ploše 3 000 m2 najdete 15 bazénů. Valná část návštěvníků je nadšená z „proudícího kanálu“ – dlouhý bazén s podvodním proudem, který plavce jaksi popohání... Velkou zajímavostí je i místnost zvaná AeroSalzum. Vejde se sem až 20 sedících hostů, kteří si mohou užívat mořskou vodou nasycený vzduch. Budete se zde cítit jako na pláži. Prostor je vybaven množstvím trysek, které dovnitř vhánějí mořskou vodu formou mikrojemného aerosolu. Je zde příjemné osvětlení, ideální místo k odpočinku.

areál Europa Therme

Na co dalšího se tu můžete těšit? Třeba na velký sírový plynový bazén, různá solária, vířivky, finské sauny, bylinkovou páru, parní groty atd. Nezbývá než se sem vypravit a vyzkoušet si vše na vlastní kůži. Vstupné si můžete zaplatit buď na 5 hodin, nebo na celý den.

Poslední z lázeňských komplexů je Johannesbad. Opravdu lákavé rekreační středisko pro celou rodinu. Spa a sauna jsou od sebe odděleny, při nákupu vstupenky můžete volit buď jednotlivé, nebo kombinované vstupné. Čeká na vás 4 500 m2 vodní plochy a 13 bazénů s teplotami mezi 27 až 39 °C. To, co jinde nenajdete, je např. vulkánový bazén nebo bazén s vlnami. Odpočívat můžete na ploše 60 000 m2.

 Johannesbad

V horní části areálu naleznete 5 různých druhů saun. Prostředí je komorní, vládne zde příjemné ticho jen se vzdálenou hudební kulisou. Prostor odpočinku je příjemně provoněn. Hned vedle saun najdete asi 5 místností pro relax. Jedna má indický ráz, v jiné jsou promítány filmy a mnohé další „nálady“, nechte se překvapit a určitě sem zajděte. 

Je velmi příjemné se po celém lázeňském městečku pohybovat na kole, půjčoven je zde přehršel a u každého lázeňského komplexu najdete místa k zaparkování. Když vás přestanou bavit koupele a léčebné procesy, vyrazte na procházku městem. Skoro každý den se zde konají nějaké kulturní pořady – koncerty, slavnost lampionů, oslavy vína a mnohé další.

Burghausen – kostel

Příjemné rozptýlení mezi lenošením nám zajišťují výlety do okolí. Na dnešní den je plánovaná návštěva malebného městečka Schärding v sousedním Rakousku. Nejhezčí je bezesporu náměstí s měšťanskými domy, které pocházejí z 16. až 19. století.

 Schärding – náměstí   Schärding – náměstí

Pokračujeme k úchvatnému hradnímu komplexu zvanému Burghausen, který je díky své délce 1 000 metrů nejdelším hradním objektem v Evropě. To jsme již opět v Německu. Hradní objekty byly vystavěny na úzkém hřebeni mezi řekou Salzach a jezerem Wöhrsee nad městem Burghausen. Skutečně velkolepá památka středověkého stavebnictví, hradní opevnění s věžemi, množství příkopů a zvedacích mostů, masivní obytné hospodářské budovy, to vše je svědectvím o snaze bavorských vévodů předvést moc a reprezentovat.

 Burghausen - Aventin-Haus   Burghausen

Po důkladné prohlídce tohoto magického místa se vracíme zpět do našeho lázeňského městečka, abychom si užili další den odpočinku a připravili se na lákavý výlet k jezeru Wolfgangsee.

Už za týden se dozvíte, jak náš výlet pokračoval.

GPS: 48°10'10.1"N 12°49'47.2"E

 

Text: Magdaléna Radostová

Foto: Magdaléna Radostová, Wikimedia Commons: Konrad Lackerbeck, Benreis

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic III
Publikováno: 14.12.2015
Vyrážíme brzo ráno, protože před sebou máme poměrně dlouhý přejezd. Těšíme se na plavbu po jezeře, která je zde provozována již od roku 1873, kdy poprvé vyplul kolesový parník Císař František Josef I. Ve své době se jednalo o technickou lahůdku. Parník je 33 m dlouhý a díky romantickému vzhledu si „zahrál“ v několika filmech. Máte-li štěstí, můžete se projet i tímto krasavcem, který je stále součástí flotily.

ČR: České Budějovice - město neprávem opomíjené - VIDEO
Publikováno: 11.11.2014
Téměř stotisícové město na jihu Čech by si možná zasloužilo výrazně více pozornosti než jen „turistické předměstí” Českého Krumlova jako dnes. Královské město na soutoku Malše a Vltavy nadchne hlavně svým rozsáhlým historickým centrem, kterému vévodí náměstí Přemysla Otakara II. s barokní Samsonovou kašnou a radnicí.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.
Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Německo, Braniborsko: Benátská romantika a buddhistický klid na řece Sprévě
Publikováno: 7.9.2015
Chcete proplouvat říčními toky na gondole, sledovat lužickou přírodu, potkat hasičskou a pošťáckou pramičku, ochutnat spreewaldské okurky a palačinky s jablkovým pyré? Tak navštivte lužickosrbský Spreewald (Sprévský les).

Německo, Brémy - krátké zastavení v hansovním městě
Publikováno: 7.6.2013
V dnešním článku se krátce zastavíme a podíváme na staré památky v hlavním městě nejmenší spolkové země.

Německo, Dolní Sasko - Starobylé město Goslar a doly Rammelsberg
Publikováno: 1.1.2014
Pokud i vy rádi cestujete a poznáváte přitom nová zajímavá místa a města, vydejte se spolu s námi, alespoň na chvíli prostřednictvím krátkého článku, do jednoho z nejkrásnějších německých měst, jaké jsem doposud navštívila.

Německo, Heilbronn – víno na řece Neckar
Publikováno: 28.9.2015
Začíná období vinařské kultury. Světlé i tmavé hrozny se pnou na keřích v německém městečku Heilbronn. Podzimní dny tak lákají k ochutnání prvního Rieslingu (Ryzlink rýnský) z letošního sběru. Bude víno sladké nebo trpké?

Německo, spolková země Durynsko: Jena – město mladých
Publikováno: 12.12.2012
Jena je druhým největším městem spolkové země Durynsko. Leží na řece Sála, asi 50 kilometrů východně od Erfurtu. Od nepaměti byla průmyslovým centrem východního Německa. Po celém světě se proslavila především výrobou skla.

Německo, spolková země Durynsko: Weimar – Mekka německé literatury
Publikováno: 19.12.2012
Pomyslnou třešničkou na dortu našeho putování Durynskem je Weimar, město s nesmírně bohatým kulturním dědictvím. Leží na řece Ilm, přesně ve středu úsečky, která spojuje Erfurt a Jenu.

Německo, Wernigerode – město na úpatí nejvyššího vrchu pohorí Harz
Publikováno: 6.7.2014
Německé městečko Wernigerode, jehož návštěva potěší nejen milovníky historie, krásné architektury, okouzlující přírody, ale i zanícené milovníky vlaků, protože se zde nachází konečná stanice úzkokolejky a nabízí se zde také možnost jízdy vlakem taženým parní lokomotivou, je často právem označováno jako "pestré město Harzu "(Die Bunte Stadt am Harz).


Souvisejicí fotogalerie

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...
Souvisejicí videa

ČR: České Budějovice – neprávem opomíjené
Královské město na soutoku Vltavy a Malše je známé spíše jako turistické předměstí Českého Krumlo...

Německo: Berlín kulturní a umělecký
Video: Katka Konečná-Rivera

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mezi květy

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Kniha Krkonoše zámé i neznámé z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Putování českou přírodou z Knižního klubu
Cena redakce:
Víkendový pobyt pro 2 osoby se snídaní a neomezeným vstupem do wellness v hotelu Zlatý Lev**** v Žatci!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.4.2020
Velikonoce jsou tu, a proto jsme moc rádi, že vám ve spolupráci s Muzeem Polička můžeme přinést fotonávod na výrobu vrkoče.
7.4.2020
Stavba nového kostela blahoslavené Marie Restituty je dokončena a čeká na otevření. Slavnostní mše byla plánovaná na 1. května letošního roku.
6.4.2020
V těchto dnech byla předána společná nominace tradice spojené s chovem koní plemene lipicán na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. To by mělo být i ochranou jednoho z nejstarších kulturních plemen koní chovaných v Evropě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - BRAZÍLIE a SALVADOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVADORU:

 

BRAZÍLIE:

Paraty – bez aut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže (I., II.)

Amazonie – cesta do pralesa

Manaus: Paříž Jižní Ameriky

Z Uruguaye do Porto Alegre

 

SALVADOR:

Alegría – cesta k laguně

Joya de Cerén a San Salvador

 

Vše důležité, co byste o Brazílii měli vědět, najdete zde a o Salvadoru zde.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 8. 4. 2020
svátek:Ema
dnes:
středa 8.4.
21 °C
zítra:
čtvrtek 9.4.
18 °C