www.infoglobe.cz » USA, Connecticut – Groton II

USA, Connecticut – Groton II

Publikováno: 12.3.2021
Minulý týden jsme si odskočili do Grotonu a dnes v této návštěvě budeme pokračovat.

Jako první vás zavedeme k Avery Point Light, tento maják je patrně nejhezčím místem, odkud se dá v Grotonu sledovat západ slunce. Najdete jej na břehu řeky Thames. Maják patří Connecticutské univerzitě a konkrétně je součástí jejího kampusu Avery Point. Jde rovněž o poslední maják, který byl v Connecticutu postaven a zároveň měl nejkratší život. Byl používán pouze dvacet tři let, a to mezi roky 1944 až 1967.

Avery Point Lighthouse

Pokud byste se chtěli podívat hlouběji do historie, pak vám můžeme doporučit Avery-Copp House. Tato charakteristicky žlutá vila se zelenými okenicemi byla postavena někdy na začátku 19. století americkým vojákem Rufusem Averym. Avery tento dům postavil pro své ženy a jejich syny. Muselo to být skvělé bydlení s výhledem na řeku Thames. Dům pak přecházel z generace na generaci, až z něj nakonec vzniklo muzeum.

Uvnitř uvidíte různé historické repliky znázorňující život a dobu tehdejších majitelů, stejně tak se dozvíte více o historii města samotného. Kromě toho na místním rozlehlém pozemku uvidíte například také altánek viktoriánského typu. Od konce května do poloviny října se tu pak konají komentované prohlídky.

Groton

Jiným zajímavým muzeem je The Monument House Museum. Tato rozkošná kamenná budova vám hned padne do oka. Na svém místě stojí od roku 1830 a kdysi byla domovem dohlížitele na nedaleký válečný monument. Dnes muzeum schraňuje různé artefakty dokumentující dějiny Grotonu. Uvnitř uvidíte například malby, dokumenty nebo model pevnosti Fort Griswold tak, jak vypadala v době bitvy o Groton Heights.

Když už budete unaveni procházkami, zajděte si na Eastern Point Beach. Místo se nachází u ústí řeky Thames a užijete si tu mimo jiné krásné západy slunce. Když budete mít chuť, můžete se v místních klidných vodách vykoupat nebo si zahrát na hřišti basketbal.

Groton

Jinou pláží, která je vhodným místem pro celou rodinu, je Esker Point Beach, nachází se poblíž Groton Long Point. I zde je voda klidná a jsou tu i skvělá místa, která oceníte především během horkého léta, ve stínu stromů si odpočinete i uděláte piknik.

Groton

Určitě přemýšlíte, kde se tu dobře najíst. Místní nedají dopustit na Paus's Pasta Shop. Tato malá rodinná restaurace se specializuje na domácí těstoviny a omáčky. Je rozhodně nejlepší italskou restaurací ve městě. Můžete si tu dát klasiku jako masové kuličky se špagetami nebo ochutnat ďábelské kuře. Specialitou je však špagetový koláč

Groton   Groton

Poslední místo, které vám představíme, je dům Ebenezer Avery House and Museum. V době zmíněné bitvy se tento dům z poloviny 18. století stal útočištěm zraněných vojáků. Dnes se zde nachází muzeum, kde naleznete mnoho reliktů americké války za nezávislost.

GPS: 41°18'55.5"N 72°03'48.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Philcomanforterie, 2, 3, 4, 5, Pi.1415926535Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Connecticut – Greenwich
Publikováno: 30.10.2020
Dnes si uděláme výlet do státu Connecticut, který leží v severovýchodním rohu Spojených států. Z evropských osadníků se sem jako první dostali Holanďané na začátku 17. století a ve 30. letech se tu pak usídlili Angličané. Patří k místům s nejstarším evropským osídlením.

USA, Connecticut – Groton I
Publikováno: 5.3.2021
Groton leží v malebném zákoutí úžiny Fishers Island Sound mezi řekami Thames a Mystic River. I když toto město na jihovýchodě Connecticutu je malé, pyšní se svou historií a několika zajímavými možnostmi, jak zde strávit čas.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut – nejlepší pláže I
Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

USA, Connecticut – Westport
Publikováno: 29.1.2021
Westport v Connecticutu je kouzelné městečko, které se nachází ve Fairfield County, nedaleko od gigantického New Yorku. Právě Westport je skvělý místem, pokud si chcete odpočinout od rušného velkoměsta a zároveň si užít nějaké zábavné aktivity. Na návštěvníky tu čekají pláže jako z pohlednic, tiché uličky s perfektně zastřiženými trávníky a do toho všeho tu teče svým klidným tempem přímo středem města řeka Saugatuck River.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura
Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.


Souvisejicí fotogalerie

USA, New York – nejameričtější město
Živým ztělesněním Spojených států amerických je velkoměsto New York. Najdete zde rušné ulice, osl...


Souvisejicí videa

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York není jen slavný Manhattan, o kousek dál je třeba nejlidnatější čtvrť Brooklyn a pak také...

USA, New York – Manhattan
Co se vám vybaví, když se řekne Manhattan? Pravděpodobně mrakodrapy, Central Park, Brodway a typi...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C