www.infoglobe.cz » Rakousko: Parndorf – nákupní městečko

Rakousko: Parndorf – nákupní městečko

Publikováno: 10.4.2016
Pro všechny milovníky nakupování a módy máme dobrou zprávu. V dnešním článku se totiž vydáme do snad nejvyhledávanějšího outletového nákupního centra nejen v samotném Rakousku.

Na začátku si musíme říci, že není Parndorf jako Parndorf. Tímto názvem většinou označujeme známé nákupní centrum, ale už méně lidí ví, že v jeho těsné blízkosti se nachází i stejnojmenná (přibližně 4,5tisícová) vesnice, která byla do roku 1920 součástí Mošonské župy.
Designer Outlet Parndorf
Pokud se sem vydáte vlakem například z Bratislavy nebo Vídně, je potřeba vystoupit na zastávce označené jako „Parndorf Ort“. Vlak sem jezdí každou půlhodinu a cesta z Bratislavy trvá cca 25 minut. Následně máte dvě možnosti. Buď si vezmete poměrně cenově dostupný taxík „Abraham Parndorf“, nebo si zapůjčíte kolo ve stanici Next Bike (nutná registrace). Samozřejmě můžete jít i pěšky, ale to příliš nedoporučujeme.

Nejpohodlněji se do Parndorfu dostanete autem. Ze Slovenska po dálnici A6, výjezd směrem na silnici B50 (Gattendorf) a následně odbočíte vpravo na silnici 10 směr Neziderské jezero. Z Vídně pojedete dálnicí A4 na výjezd Neusiedl - Gewerbepark. Cesta vám zabere cca 30 minut.
Designer Outlet Parndorf
Ještě než se vydáme do samotného nákupního centra, tak vás informujeme o pár zajímavostech. Nákupní centrum nabízí tzv. skupinové rezervace od 20 osob. Pokud ji využijete, dostanete speciální kartu s 10% slevou do většiny obchodů. Jednou ročně se zde koná tradiční obrovský výprodej, který způsobuje doslova davové šílenství, ale přesný termín je znám až těsně před jeho konáním. V novém informačním centru McArthurGlen Outlet se dozvíte o možnostech spojení nákupu s turistikou. Milí pracovníci informační kanceláře vám nabídnou tipy na výlety do okolí i s brožurami. Můžete si zde zakoupit vstupenky na různorodé akce, slevové regionální karty, a dokonce i ubytovací a gastronomické balíčky. Určitě vám návštěvu tohoto infopointu doporučujeme, protože země Burgenlandu je známá svou výjimečnou přírodou, panonskou atmosférou a 300 slunečnými dny v roce.
Designer Outlet Parndorf
Po nenáročné cestě do nákupního městečka vás čeká snad jedna z nejtěžších, resp. nejúnavnějších procházek vůbec. Nemyslíme tím jen pro vaše nohy, ale i pro peněženku. Jelikož se nákupní centrum Parndorf (oficiálním názvem Designer Outlet Parndorf) rozkládá na ploše 37 000 m2 a neustále se rozrůstá, dá vám návštěva přes 170 obchodů se 600 světovými značkami zajisté značně zabrat. Najdete zde prodejny oblečení, obuvi, porcelánu, elektroniky, doplňků, hraček, šperků – prostě všeho, na co si jen vzpomenete. Všechno zboží je samozřejmě s minimálně 30% slevou, ale pokud budete mít štěstí, tak natrefíte i na mnohem větší slevy. Upozorňujeme jen, že většina zboží je z loňské sezony. U oblečení je nabídka omezena výběrem velikostí, barev, modelů atd. Také počet bezplatných parkovacích míst je obrovský, přesahuje už číslo 3 000. Je zde možnost platby kartou, ale k dispozici jsou i bankomaty. Děti zde mají vlastní dětské hřiště a jiné atrakce. V blízkosti je i supermarket. Centrum je otevřeno od pondělí do soboty, v neděli a svátky je zavřeno.
Designer Outlet Parndorf
Kromě nakupování vás toto outletové městečko ohromí i svébytnou architekturou ve stylu různých slohů s pestrou barevností fasád či sezonními dekoracemi, například z květin. Tato zajímavá stavební řešení dotvářejí příjemný pocit z nakupování. Naše zkušenost s tímto netradičním nákupním centrem, které se stalo z jistého hlediska i turistickou atrakcí, byla více než příznivá. Výhodně jsme nakoupili, pokochali se krásami architektury a přidali si do naší sbírky o zážitek víc.
Designer Outlet Parndorf
Nakoupit jsme ale mohli i v outletovém nákupním centru na Slovensku, přesněji ve Voděradech u Trnavy, ale je o tři čtvrtiny menší než to v Rakousku. Cenově je zhruba na stejné úrovni, alespoň jak jsme se dozvěděli z dostupných zdrojů.
GPS: 47°58'40.5"N 16°50'50.3"E

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Burgenland – země slunce
Publikováno: 19.4.2010
Slunečnice, víno a oddech u jezera nebo na termálním koupališti – tyto pojmy nejvýstižněji charakterizují nejvýchodnější a současně třetí nejmenší spolkovou zemi Rakouska (po hlavním městě Vídeň a Vorarlbersku).

Rakousko: Neziderské jezero – unikátní stepní jezero v Evropě
Publikováno: 7.5.2022
Nedaleko Bratislavy, v blízkosti hranic Rakouska a Maďarska, se nachází bezodtokové, mírně slané Neziderské jezero. Vedle Balatonu jde o jediné stepní jezero v Evropě. Jeho hloubka dosahuje maximálně 2 metry a také díky tomu se stalo rájem nejen pro jedinečnou faunu a flóru, ale stále více i pro domácí a zahraniční turisty, milovníky sportů či nadšence přírody.

Rakousko, Burgenland: Rust – městečko čápů a lahodných vín
Publikováno: 25.3.2015
Krásné letní dny jsou pro návštěvu malebného městečka Rust ležícího na břehu stepního Neziderského jezera (německy Neusiedler See, maďarsky Fert) jako stvořené.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Pohádkový advent a jedinečné vánoční trhy
Publikováno: 25.11.2015
Když se studeným vzduchem nese vůně perníku a pečených jablek, přichází období vánočních trhů. Okouzlující adventní akce se konají po celém Dolním Rakousku, a to v rozmanité podobě od tradičních přes moderní až po romantické či neobyčejné. A my vás v následujících řádcích těmito trhy provedeme.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.

Dolní Rakousko: Vychutnejte si jaro u sousedů
Publikováno: 3.4.2016
Pomalu, ale jistě se začínají zelenat pastviny, rozkvétat ovocné stromy nebo vinice. Jinými slovy začíná jarní sezona a s ní probíhají i všelijaké akce. My jsme si pro vás připravili cestu za různými požitky do dolnorakouského regionu, kde vás provedeme nejen skvělými festivaly, ale i nejkrásnějšími výletními cíli.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Klosterneuburg – výstava orchidejí
Přeneste se spolu s námi do světa barev, vůní a krásy. V rakouském městečku Klosterneuburg se kaž...

Rakousko, Burgenland: Neziderské jezero – plavba
Vychutnejte si spolu s námi alespoň takto, prostřednictvím fotogalerie, vyhlídkovou plavbu po pře...

Rakousko, Burgenland: Rust – město čápů a vín
Malebné městečko Rust, ležící na břehu stepního Neziderského jezera (německy Neusiedler See, maďa...

Rakousko: Dunajské luhy a hrad Röthelstein
Nedaleko hranic Slovenska se nachází národní park Dunajské luhy (Donau-Auen). Při procházce tímto...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: Neziderské jezero
V blízkosti hranic Slovenska, Maďarska a hlavně Rakouska se nachází unikátní Neziderské jezero, k...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
28.6.2022
Aktuální ročník festivalu Hudební léto nabídne 10 nezapomenutelných koncertů a uměleckých vystoupení z různých hudebních žánrů. Příznivci kvalitní hudby se opět můžou těšit na bohaté kulturní léto v lázeňském městě Trenčianské Teplice.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 4. 7. 2022
svátek:Prokop
dnes:
pondělí 4.7.
18 °C
zítra:
úterý 5.7.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X