www.infoglobe.cz » SR: Nízke Tatry – kvalitní ubytování a skvělý relax v Demänovské dolině

SR: Nízke Tatry – kvalitní ubytování a skvělý relax v Demänovské dolině

Publikováno: 20.6.2013
Slovensko má mnoho krásných zákoutí. K těm nejmalebnějším rozhodně patří nejrozsáhlejší a zároveň druhé nejvyšší pohoří Nízké Tatry. Pokud však kromě překrásné přírody hledáte i kvalitní služby a ubytování na úrovni, máme pro vás hned několik tipů.

Za snad nejfrekventovanější a pro mnohé i nejoblíbenější část Nízkých Tater, bychom mohli označit lokalitu Demänovské doliny, která je ideálním výchozím bodem mnoha kratších a lehčích, ale i delších a kondičně opravdu náročných horských vycházek. Proto se dnes zaměříme na ubytování právě v této lokalitě, popřípadě v jejím blízkém okolí.

Apartmány Via Jasná - ubytování Demänovská dolina
Apartmány Via Jasná Jako první bychom vás rádi upozornili na ubytování Via Jasná, které je dokonalou kombinací hotelu a apartmánového domu. Nachází se přímo u vstupu do Národního parku Nízké Tatry a jeho největší předností je, že zde můžete nerušeně využívat vybavení 5-hvězdičkového hotelu a zároveň relaxovat v prostorném apartmánu. Ve dvou horních podlažích apartmánového domu se nachází 30 pokojů různé velikosti, od standardního dvoulůžkového pokoje, až po dvouložnicový apartmán. Apartmány Via Jasná svou konstrukcí z přírodních materiálů, kamene a dřeva, dokonale zapadají do horského prostředí. V přízemí najApartmány Via Jasná dete restauraci s výbornou kuchyní, moderní bar a dětský koutek, který jistě ocení všichni dětští návštěvníci. Děti však mají k dispozici i venkovní hřiště, kde si mohou užívat čerstvý vzduch tatranské přírody. Podzemní podlaží apartmánového domu nabízí i nově vybudované wellness centrum Forest Garden, jehož návštěva je jedinečným a magickým zážitkem. Kombinace relaxační hudby, čistého dřeva, kamene a vody, spolu se 4 různými saunami, bazénem Riviera a tepidariem (sucha relaxační sauna pozn. red.), dodává tomuto místu Apartmány Via Jasná smyslný pocit skutečné relaxace. V prostorách se nacházejí také dvě oddělené jacuzzi místnosti se samostatnou sprchou, které si můžete zarezervovat jen pro sebe. Na tomto podlaží se nachází také kongresové centrum, či prostory, ve kterých si můžete zahrát stolní tenis a biliard. Samozřejmostí je i úschovna lyží a sušárna pro sušení lyžařské výstroje po lyžování ve středisku Jasná Nízké Tatry, ale to vás teď v letním období, asi zajímat nebude. Jistě vás ale potěší, že apartmánový dům Via Jasná nabízí hostům bezplatné parkování chráněné bezpečnostními kamerami a WiFi připojení na internet v každém apartmánu.
apartmány Via Jasnáwellness centrum Forest Garden ve Via Jasná

Chtěli byste vyhrát pobyt v apartmánu Via Jasná?
Ještě stále se můžete zapojit do naší fotosoutěže v SK verzi našeho webu!

V dnešní době je poměrně těžké najít kvalitní ubytování za přiměřenou cenu, ale naštěstí i na Slovensku postupně přibývají zařízení, které vám za vaše těžce vydělané peníze nabídnou služby opravdu na úrovni a vy budete ještě dlouho po návratu domů vzpomínat na krásné chvíle odpočinku a nikoli na těch několik eur, které vás to stálo.

Apartmány Ski & Sun - ubytování Demänovská dolina
Dalším takovým zařízením jsou i stylové Apartmány Ski & Sun situované přímo na úpatí Chopku. Dvě souvislé luxusní budovy, které jsou vybudovány v tradičním stylu, a tak krásně zapadají do okolního prostředí, nabízejí ubytování v apartmánech s vysokým standardem zařízení, takže klientům nechybí nic k tomu, aby se zde mohli cítit jako doma. Přímý výhled na Vysoké a Nízké Tatry je už jen jakousi třešničkou na dortu. Každý z apartmánů, jejichž rozloha se pohybuje od 45m² až do 75m², má plně vybavenou kuchyň a v každé koupelně najdete také jacuzzi a saunu! To už lze považovat za opravdový luxus, co říkáte?! Součástí Apartmánů Ski & Sun je i půjčovna kol, informační centrum, úschovna lyží a kol, či venkovní gril, který jistě potěší všechny milovníky dobrého letního grilování. Bezplatné WiFi připojení a parkování na místě je naprostou samozřejmostí.
Apartmány Ski & Sun - ubytování Demänovská dolinaApartmány Ski & Sun - ubytování Demänovská dolina
Před horskou turistikou upřednostňujete raději lenošení u vody, nebo dovádění na tobogánech a jiných vodních atrakcích? Nebo si jen cestou domů z hor, po náročných túrách, chcete ještě pár dní odpočinout a dopřát tělu zasloužený relax. I pro vás máme jeden skvělý tip na ubytování.

Ubytování v apartmánech Bešeňová
Apartmány Bešeňová
jsou jako součást Hotelu Luka začleněny přímo do areálu Termálního parku Gino Paradise. Přesto, že nabízejí nižší ceny ubytovacích zařízení, na kvalitě služeb to jistě nepocítíte. Získáte stejné slevy a přístup k atrakcím jako mají ostatní hoteloví hosté a ještě vám takový výlet ani neudělá průvan v peněžence.
Ubytování v apartmánech Bešeňová
Na závěr bychom vás rádi upozornili ještě na jeden nově vybudovaný penzion, který si za svou krátkou existenci stihl získat náklonnost mnoha klientů.

Penzion Maxim - ubytování v Demänové
Nově vybudovaný penzion Maxim najdete cestou do největšího lyžařského střediska Jasná, Nízké Tatry v tiché části obce Demänová, která je ideálním výchozím bodem mnoha krásných pěších či cyklistických výletů. Penzion Maxim nabízí útulně zařízené dvou až čtyřlůžkové pokoje vybavené malou kuchyňkou s ledničkou a elektrickou varnou konvicí. Televizor na pokoji je samozřejmostí. Najdete zde také dva kvalitně vybavené apartmány pro čtyři osoby. Penzion Maxim je jednoduše řečeno ideální místo, kde si můžete s rodinou či přáteli dokonale odpočinout a příjemně strávit volný čas. K dispozici zde máte nejen společenskou místnost, ve které je TV koutek a množství filmů, nebo herní konzole PlayStation 2, ale také různé jiné společenské hry. Na vnější kryté terase je pro ubytované hosty k dispozici gril, kde můžete grilovat a zároveň sledovat, jak vaši přátelé nebo rodinní příslušníci hrají tenis na profesionálním antukovém kurtu. Penzion Maxim nabízí ideální prostředí pro relaxaci ve velkém areálu, kde se nejen vaše děti, ale i vy můžete do sytosti vyřádit, zahrát si např. stolní tenis, šipky nebo využít místní půjčovnu kol. Svou polohou je tento penzion výborným východiskem pro všechny turistické trasy a zajímavosti v okolí. Tak jak se na kvalitní penzion patří, i zde můžete ve všech veřejných prostorách bezplatně využívat WiFi připojení.

 Penzion Maxim    Profesionální antukový tenisový kurt – Penzion Maxim
 
Zdroj a foto:
www.jasna-ubytovanie.sk

Úprava textu: redakce

Překlad: Stanislava Waniová

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Liptovský Ján – cyklotúra k sedlu Javorie
Publikováno: 10.11.2019
Cyklistická sezona je pomalu u konce, ale my jsme ještě vyrazili na krásnou cyklotúru v obklopení hor. Naším výchozím bodem byla snad jedna z nejkrásnějších, historicky, turisticky i architektonicky nejvýznamnějších obcí Liptova – Liptovský Ján.

SR, Bešeňová – liptovská vesnička spjatá s vodou
Publikováno: 27.10.2019
Tentokrát vás zavedeme do známé liptovské vesničky Bešeňová, která je vyhledávána hlavně kvůli celoročnímu vodnímu parku a geotermálním pramenům dosahujících až téměř 70 °C. My vás provedeme nejen touto úžasnou atrakcí, ale navštívíme i další pozoruhodnosti obce.

SR, Nízké Tatry: Chata Magurka – neuchopitelná krása
Publikováno: 22.9.2019
Dnes vás zavedeme na místo obklopené nedotčenou přírodou, kde si odpočinete od uspěchané každodenní reality. Vydáme se do malebných Nízkých Tater, přesněji do osady Magurka, která je součástí obce Partizánská Ľupča.

SR: Nízké Tatry – zimní túra z Čertovice na Ďumbier
Publikováno: 10.2.2019
V zimní období nabízejí Nízké Tatry několik možností aktivního outdoorového vyžití. Ať už je to lyžování v lyžařských střediscích, skialpinistické túry, nebo pěší turistika. V tomto článku si představíme zimní túru krásnou přírodou Ďumbierské části Nízkých Tater se začátkem na Čertovici a přechodem hlavním hřebenem pohoří až na Ďumbier – nejvyšší vrch Nízkých Tater.

SR: Nízké Tatry – podzimní výstup na Kráľovu hoľu
Publikováno: 2.12.2018
Nízké Tatry jsou krásným a majestátním pohořím Slovenska, které si už získalo srdce nejednoho outdoorového milovníka. Turisticky atraktivní jsou především celodenní hřebenové túry či výstupy na významné vrchy tohoto pohoří. Oblíbeným cílem turistů je výrazná hora, která dominuje na východním okraji Nízkých Tater. Tím vrchem je nízkotatranská královna, legendami opředená a v lidových písních opěvovaná – Kráľova hoľa.

SR, Bacúch – pramen Boženy Němcové a zaniklý tajch
Publikováno: 14.10.2018
Ke krásám přírody, které nabízí Horehroní (Horehronie), patří i prameny svěží vody. Jejich návštěva může být příjemným zpestřením vašich výletů po tomto regionu. Dnes se tedy vydáme k prameni vody, který navštěvovala i známá česká spisovatelka. A budeme pokračovat v poznávání dalších úchvatných míst v okolí vesničky Bacúch.

SR, Bacúch – vesnička v lůně přírody nabízí i sportovní vyžití
Publikováno: 7.10.2018
Půjdete-li nahoru po toku řeky Hron, objevíte množství vesniček s tradiční kulturou Horehroní (Horehronie). Jedním z těchto malebných zákoutí je i vesnička Bacúch. Ačkoliv neleží přímo na toku Hronu či u hlavní silnice, určitě se vám vyplatí sem zajet. Přikrčená pod kopci Nízkých Tater totiž nabízí unikátní tradice i krásy přírody.

Liptov: Menej áut, viac Jasnej
Publikováno: 21.12.2021
V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku chcú menej áut. V Jasnej pripravujú nový režim pre individuálnu automobilovú dopravu, ktorého cieľom je znížiť záťaž životného prostredia a motivovať ľudí k bezplatnému parkovaniu v podhorí, väčšiemu využívaniu hromadnej dopravy a zdieľaniu áut.

SR: Projekt Kdo vlastní
Publikováno: 19.10.2021
Transparency International Slovensko spustilo zajímavý projekt, který se zaměřuje na podporu férového podnikání a etického nakupování. V úvodní fázi se zaměřuje na hotelový sektor, ale v budoucnosti má ambice se rozšířit i na jiné segmenty trhu, například na sektor lázeňství, stravovacích služeb a podobně.

SR, Horný Liptov – turistické inspirace
Publikováno: 10.2.2021
Venku je stále pořádná sněhová pokrývka, ale většina lidí už vyhlíží teplejší dny. Pojďme se tedy podívat, kam si můžete začít plánovat dovolenou. Horný Liptov oplývá množstvím zajímavých lokalit, kam míří místní i zahraniční turisté.

SR, Nízké Tatry: Chata Milana Rastislava Štefánika
Publikováno: 13.12.2020
Štefánička, tak se familiárně nazývá vysokohorská chata, která se v průběhu desítek let stala nedílnou součástí nízkotatranské země i turistického života. Chata Milana Rastislava Štefánika, nacházející se v sedle pod vrchem Ďumbier, se dočkala nového knižního zpracování.

Magurka: rýžování zlata a nová naučná stezka
Publikováno: 16.9.2020
V osadě Magurka (Partizánska Ľupča) se vracejí ke svým dávným kořenům. Začátkem října se bude v nejvýše položené osadě na Slovensku rýžovat zlato. Zároveň se slavnostně otevře důlní naučná stezka, která popisuje bohatou historii této lokality. Připraven je i pestrý doprovodný program.

Jasná: Speed Bag Race 2018
Publikováno: 5.1.2018
Zažijte mistrovství světa ve spouštění se na igelitových pytlích, které bude už po čtvrté hostit lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry (u nástupní stanice Lúčky).

SR, region Liptov: Liptovský Ján – Podzemí pod věžemi
Publikováno: 10.7.2014
Po týdnu se opět vracíme na Liptov. Tentokrát vás nebudu lákat na žádné bláznivé adrenalinové hrátky, spíše naopak, zvu vás do muzea. Nikoliv však do ledajakého! Podzemí pod věžemi, jak se toto maličké muzeum v Liptovském Jánu jmenuje, v sobě ukrývá poutavou expozici, která vám přiblíží život mince od jejího úplného zrodu v pozemských hlubinách až po její narození v mincovně.

SR, region Liptov – léto plné zážitků
Publikováno: 3.7.2014
Stredoslovenský region Liptov je velmi různorodý a každoročně přiláká obrovské množství návštěvníků. Vděčí za to překrásné přírodě, která je v tomto regionu opravdu velmi rozmanitá. Kromě turistických a cyklistických stezek v sobě ukrývá i mnohé krásy v podzemí, termální a minerální prameny, nebo obrovský kus historie. Na své si zde přijdou i milovníci neobvyklých adrenalinových zážitků.

SR, Nízké Tatry – turistická rozhledna na Ostredku
Publikováno: 23.1.2014
V Nízkých Tatrách se člověk nikdy nenudí. Od jara do podzimu sem přicházejí především turisté, kteří si vychutnávají kratší či delší túry v lůně krásné tatranské přírody, v zimě zas houfy lyžařů a snowboardistů, kteří nedají na nízkotatranské sjezdovky dopustit. My vás dnes však zavedeme na místo, které stojí za to navštívit v každém ročním období.

Nízké Tatry: Pavčina Lehota – turistická rozhledna v lokalitě Žiarce
Publikováno: 28.11.2013
Několik dní strávených v Nízkých Tatrách jsme si vychutnali plnými doušky přesto, že nám počasí příliš nepřálo. Odhodlaného turistu a milovníka hor přece neodradí pár dešťových kapek, které navíc s sebou přinášejí krásně voňavý horský vzduch. Našim dalším cílem se stala turistická vyhlídka nad obcí Pavčina Lehota.

SR, Nízké Tatry – Z Chopku přes Dereše a Poľanu až k Vrbickému plesu
Publikováno: 14.11.2013
Milovníci přírody mi jistě dají za pravdu, že konec léta a začátek podzimu patří k těm nejkrásnějším obdobím pro turistiku. Vše je jakési klidnější a tišší, protože letní turistická sezóna je již nenávratně pryč a ta zimní ještě nezačala. Příroda se převlékla do pestrobarevného podzimního kabátu a zvěř můžete potkat i tam, kde byste ji jistě nečekali - přímo na turistickém chodníku.

SR, Nízké Tatry – Kamenná chata pod Chopkem
Publikováno: 10.10.2013
Dnes společně navštívíme třetí nejvýše položenou vysokohorskou chatu na Slovensku - Kamennou chatu pod Chopkem, které mnozí milovníci našich hor neřeknou jinak než Kamienka.

SR: Svatý Kříž – vzácný artikulární kostel
Publikováno: 23.8.2012
Nedaleko okresního města Liptovský Mikuláš se nachází vesnička Svatý Kříž, která se může pochlubit vzácnou a jedinečnou dřevěnou stavbou, dokonce jednou z největších ve střední Evropě, dřevěným artikulárním evangelickým kostelem.

Slovensko: Bezpečně na hory IV. – Západní a Nízke Tatry
Publikováno: 30.1.2012
Ve čtvrté části našeho seriálu o bezpečnosti na horách se zaměříme na morfologicky příbuzné pohoří, a proto se budeme věnovat Západním i Nízkým Tatrám souběžně. Jejich podloží tvoří převážně hlinitý povrch, výjimkou jsou pouze části tzv. Roháčů a úsek Ďumbier - Chopok. A tak tu na nás číhají trochu odlišná nebezpečí, než ty, o kterých jsme si psali v souvislosti s Vysokými Tatrami.

SR, region Liptov: Stanišovská jeskyně – jedinečný zážitek pro celou rodinu  
Publikováno: 17.7.2014
Po návštěvě maličkého, ale velmi zajímavého muzea s názvem Podzemí pod věžemi v Liptovském Jánu, které dokumentuje život mince od jejího úplného početí v pozemských hlubinách až po její narození v mincovně, jsme se rychle auty přesunuli do Jánské doliny, kde na nás měl čekat průvodce ze Stanišovské jeskyně.

SR, vodní nádrž Liptovská Mara - ráj pro milovníky vodních sportů a koupání
Publikováno: 24.7.2014
Pokud i vy patříte k těm, kteří si léto bez koupání a dovádění u vody nedovedou představit, a místo přeplněných koupališť nebo aquaparků upřednostňujete raději koupání v jezerech, rybnících či vodních nádržích, tak vám Liptovskou Maru určitě není potřeba vůbec představovat.

SR, Kalameny – vesnička s přírodním a turistickým bohatstvím
Publikováno: 4.10.2015
Region Liptov nabízí mnoho atraktivních míst k výletům. Pokud jste turisté nebo lyžaři, čekají na vás nádherné hory. Milovníci vody se mohou vyřádit v akvaparcích a ti, kteří mají rádi historii, mohou zajít do míst jako Liptovský Mikuláš, Ružomberok apod.

Slovensko: Bezpečně na hory V. – Západní a Nízke Tatry
Publikováno: 6.2.2012
V páté části seriálu o bezpečnosti na horách si povíme něco o základních pravidlech pohybu v terénu a chování na území Západních a Nízkých Tater v letním období. Letní turistika je na našem území velmi oblíbenou a vyhledávanou činností. Právě proto, z pohledu úrazovosti, patří mezi nejvytíženější období záchranářů.

SR: Lúčky, Bešeňová – travertínová krása
Publikováno: 6.9.2012
Na severu Slovenska v oblasti Liptova se nacházejí majestátními horami obklopené dvě malebné obce. Jedna známá hlavně aquaparkem s termální vodou a rajčaty u přehrady Liptovská Mara a druhá pod horskými svahy Chočských vrchů, známá léčivou vodou z místních lázní.

Region Liptov: cíl oddychu a zábavy
Publikováno: 23.9.2010
Díky přírodním podmínkám a kulturně historickým památkám je oblast mezi Vysokými a Nízkými Tatrami na severu Slovenska jednou z nejkrásnějších a turisticky nejvyhledávanějších oblastí cestovního ruchu.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Nízke Tatry – výstup na Ďumbier v zimních podmínkách
Ďumbier – vrch v Nízkých Tatrách, který navštívil snad každý vysokohorský turista. Tato mohutná h...

Demänovská dolina v Nízkých Tatrách
Jádrové pohoří Nízké Tatry jsou nejrozsáhlejší pohoří Slovenské republiky a zároveň druhé nejvyšš...


Souvisejicí videa

SR, Čierny Balog – po železnici do Dobroče
Vydejte se spolu s námi Čiernohorskou železnicí do osady Dobroč. Parní lokomotivou vyrazíme z Čie...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
2.8.2022
Léto je v plném proudu a my vás zveme na zajímavý gastrofestival Kmínové (Rascové) chutě Vysočiny, který bude probíhat 6. srpna od 10-té na zámku Žďár nad Sázavou.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 7. 8. 2022
svátek:Lada
dnes:
neděle 7.8.
13 °C
zítra:
pondělí 8.8.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X