www.infoglobe.cz » JAR, Garden Route II – národní park Tsitsikamma a pozorování zvířat

JAR, Garden Route II – národní park Tsitsikamma a pozorování zvířat

Publikováno: 15.2.2019
Minule jsme spolu začali objevovat nádhernou trasu na jihu Jihoafrické republiky, dnes se posuneme o něco dále a navštívíme národní park Tsitsikamma, což je skvělá destinace nejen pro ty, kteří mají rádi pěší túry, ale také vodní sporty jako šnorchlování nebo hlubinné potápění.

Národním parkem vede známá stezka Otter Trail, která je otevřena od r. 1968. Její celková délka činí 45 kilometrů a překonáte ji přibližně v pěti dnech. Podél trasy najdete mnoho zdrojů pitné vody, nicméně je doporučeno vzít si s sebou např. tablety na čištění vody.

Tsitsikamma National Park

Na této trase mimo jiné přejdete přes visutý most Storms River Suspension Bridge, který vede přes ústí řeky Storms River, jenž končí v Indickém oceánu. Určitě je to nezapomenutelný zážitek, síla přírody ve vás jistě zanechá hluboký dojem. Také na vás čeká pozorování místního ptactva, opic, antilop nebo rozmanitého mořského života při zmíněném potápění či šnorchlování. Z pobřeží dokonce můžete spatřit velryby nebo hravé delfíny.

Kousek od Storms River se nachází takzvaný Big Tree. Gigantický jehličnan, který je údajně 800 let starý, což ho činí nejstarším a zároveň největším známým stromem v Jižní Africe. V parku se navíc nachází nádherná, ale špatně přístupná soutěska Storms River Gorge, ke které se dá dostat jedině lodí. Každou tři čtvrtě hodinu loď vyráží zpod visutého mostu a propluje s vámi nádhernou přírodní scenerií.

Tsitsikamma National Park

Národní park Tsitsikamma však nyní opustíme a vydáme se k okolí zálivu Plettenberg Bay. A návštěvu započneme v největší voliéře na světě, která pokrývá dva hektary panenského lesa a chrání téměř tři stovky ptačích druhů z celého světa. Celkem dva kilometry stezek včetně stezky v korunách stromů vám dovolí pozorovat místní opeřence, jak je libo.

Birds of Eden

Mimochodem mnozí ptáci, a to obzvláště platí pro papoušky, byli v minulosti domácími mazlíčky, takže nemají přirozený strach z člověka. Díky tomu se k nim můžete přiblížit na opravdu krátkou vzdálenost a domů si odnést fantastické fotografie.

V podobném duchu se nese nedaleký Monkeyland, což je domov pro opice držené v zajetí. Zde se opět nacházejí ve svém přirozeném prostředí. Vidět můžete třeba lemury. I zde se nachází 100 metrů dlouhá stezka v korunách stromů, jíž nechybí plošina pro nerušené pozorování.

Birds of Eden

Třetí mini zvířecí park je Jukani Wildlife Sanctuary, který je zaměřen na záchranu velkých kočkovitých šelem, které umisťují zpět do jejich přirozeného prostředí. Uvidíte zde lvy, gepardy nebo tygry.

GPS: 34°01'05.9"S 23°54'15.3"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons: Stephan Schulz, Conrad88, Conrad88 (2), NJR ZA, NJR ZA (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

JAR, Johannesburg II – co vidět v okolí
Publikováno: 22.3.2019
Když se do Johannesburgu rozhodnete vydat, počítejte s tím, že se jedná o město s velmi vysokou kriminalitou, takže je nutné mít se na pozoru a zbytečně neriskovat. Odložte proto své smartphony raději do kapes a vnímejte své okolí.

JAR, Garden Route IV – jeskyně a pštrosí farmy
Publikováno: 8.3.2019
Dnes se vrátíme do Jižní Afriky, a to konkrétně na nádhernou trasu s poetickým názvem Garden Route.

JAR, Johannesburg I – za uměním a historií
Publikováno: 15.3.2019
Jihoafrickou republiku neopustíme ani dnes. Tentokrát se však již nebudeme věnovat Garden Route, ale zamíříme do Johannesburgu, kterému místní láskyplně říkají Jo'burg, Jozi nebo E'Goli čili město ze zlata.

JAR, Garden Route III – Knysna
Publikováno: 22.2.2019
Další díl naší série článků snažících se vám přiblížit Jihoafrickou republiku nás opět zavede na krásnou pobřežní trasu Garden Route. A začali bychom rovnou lokalitami Knysna Heads a Knysna Forest. Nacházejí se poblíž města Knysna, jednoho z vůbec nejpopulárnějších měst na trase.

JAR: bohatý kout Afriky II.
Publikováno: 11.5.2011
Dnes dokončíme povídání o Pretorii a přesuneme se do Kapského Města.

JAR: bohatý kout Afriky III.
Publikováno: 18.5.2011
Čeká na vás pokračování o nejstarším městě Jižní Afriky - Kapském Městě.

JAR: bohatý kout Afriky IV.
Publikováno: 25.5.2011
Z Kapského Města zamíříme do hlavního města Jihoafrické republiky - Johannesburgu.

JAR: bohatý kout Afriky V.
Publikováno: 1.6.2011
Přečtěte si v posledním díle o zajímavém hlavním městě jihoafrické provincie Svobodný stát a přilehlých národních parcích.

JAR, Garden Route I – Mossel Bay
Publikováno: 8.2.2019
Garden Route neboli Zahradní cesta. Tento poetický název patří pravděpodobně nejhezčí trase v sluncem zalité Jihoafrické republice. Táhne se v délce více než 200 kilometrů a spojuje město Mossel Bay v Západním Kapsku a ústí řeky Storms ve Východním Kapsku.

JAR, Pretoria – purpurové město I
Publikováno: 18.1.2019
Náš dnešní výlet budeme věnovat jihoafrickému městu Pretoria. Jméno nese po A. Pretoriovi, vůdci Búrů, který se výrazně zasadil o založení Jihoafrické republiky.

JAR, Pretoria – purpurové město II
Publikováno: 25.1.2019
Minulý týden jsme nahlédli do jednoho z nejzajímavějších měst v Jihoafrické republice a dnes budeme pokračovat. Do této země totiž nemůžete jen letmo nakouknout.

JAR, Pretoria – purpurové město III
Publikováno: 1.2.2019
Dnes se podíváme do Pretorie už potřetí, ale také naposledy. Jihoafrickou republiku jako takovou však ještě neopustíme.

JAR: bohatý kout Afriky I.
Publikováno: 4.5.2011
Vzdálená Jihoafrická republika je nejbohatší zemí kontinentu, ve které je dodnes silně patrný vliv evropské civilizace, která koneckonců položila základy k jejímu vzniku. V seriálu se o jižním koutu Afriky dozvíte mnohem více.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.3.2019
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.
23.3.2019
Letiště Václava Havla Praha bylo vyhlášeno nejlepším evropským letištěm v oblasti zákaznické spokojenosti v kategorii 15–25 milionů odbavených cestujících. Cenu Airport Service Quality Award uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících.
22.3.2019
Od 29. do 31. března bude probíhat mezinárodní festival anime, mangy, fantasy a her v bratislavském Domě kultury Ružinov.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LICHTENŠTEJNSKO a LUCEMBURSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 24. 3. 2019
svátek:Gabriel