www.infoglobe.cz » Indonésie X.: Expedice 2011 – Relax u moře a poznávání džungle

Indonésie X.: Expedice 2011 – Relax u moře a poznávání džungle

Publikováno: 17.9.2012
Den desátý - nesl se ve znamení úplného relaxu. Strávili jsme ho na hotelu a u moře. Den jedenáctý - výlet do džungle. Opět přesun mikrobusem a objevování krás místní přírody.

Relax u moře
Desátý den jsme strávili oddechově u moře. Začali jsme ho, jako každý jiný, snídaní v restauraci u bazénu. Švédské stoly s různými druhy rýže, masa, zeleniny, ovoce, omelety ... k tomu káva, čaj, džusy. Většinou jsme po snídani už jen večeřeli, bylo to kvůli pestrosti snídaně a také proto, že v tom teple se jíst příliš nedalo. Po snídani jsme si zašli trochu bokem, abychom měli klid od člunů, vodních skútrů a létajících lodí. Při návratu jsme si dali v místním obchůdku pivo a nechali jsme asi i 50 centů spropitné. Pro místní prodavačku to byl asi nejkrásnější životní zážitek, alespoň tak vypadala, oběma nám přitom podala ruku a popřála vše nejlepší.

Indonésie - relax u moře

Jedenáctý den - Výlet do džungle
Znovu do mikrobusu a hurá na Bali. Naše ubytování by bylo na dobrém místě, pokud bychom chtěli den strávit v bazénu u baru. Jenže tak to nebylo, včera jsme dost lenošili a dnes jsme chtěli poznávat. Všechna zajímavá místa byla křížem přes ostrov, a tak jsme se vybrali zase nahoru na sever, k jezerům a do džungle. Nahoře pod sopkami bylo lepší klima, nebylo tak horko a vlhko. Zastavili jsme nad jezerem a vešli úzkým chodníkem do lesa. "This is like in our country," prohlásila zklamaně Jarka 2džungle pod obrovskými stromy a v obklíčení bujné a někdy i nebezpečné vegetace. Opravdu, v podstatě v džungli rostly také stromy, keře, tráva, "jak v naší zemi". Ale bylo to jiné. Stromy byly obrovské a měly velmi sofistikovaný systém kořenů. Spouštěly je ze shora. Z kmene vyrůstaly větve a výběžky jako liány směrem dolů. Když se dotkly země, vypustily kořeny a uchytily se. Později se zvětšily a vytvořily další pomocný kmen. Strom tak získal stabilitu a rostl v boji o slunce výš a výš. Ne vždy ale takové zvýšení stability stačilo. Přesvědčili jsme se o tom, když byl náš úzký chodník přerušen spadlým stromem. Obejít ho se ukázalo jako ne zcela jednoduchý úkon, ale podařilo se.

Indonésie - Bali - 11. den

Cesta do vesnice
Pravděpodobně o takové výlety mezi turisty velký zájem není. Chodník byl úzký a neprošlapaný a náš průvodce si místy také nebyl zcela jistý. Nakonec jsme ale přišli k jezeru, nastoupili jsme do dvou paralelně spojených kajaků a veslovali jsme na druhou stranu k vesnici.

            plavba po jezeřeplavba po jezeře

Jarce 2 se zdál nápad osvěžit si nohy v jezeře jako opravdu dobrý. Jako dobrý nápad to však vyhodnotila i jedna obzvlášť šikovná pijavice a okamžitě se jí zavrtala do nohy. Vytáhnout se mi ji podařilo až na potřetí, když jsem to už pomalu vzdával. Jezero bylo v kráteru sopky. Vodou ho zásobovaly deště, byl to vlastně bazén, žádná řeka z něj neodtékala a ani žádná řeka do něj nevtékala. Poslední období dešťů bylo obzvlášť intenzivní, a tak se voda jezera zvedla a zatopila část vesnice, do které jsme šli a zatopila také vesnický chrám. Do normálu by se jezero mělo dostat tak za dvodopádva roky. Tak jsme si od vesničanů aspoň něco koupili za nabízené ceny. Za vesnicí nás už čekal minibus a dali jsme si tradičně dobrý oběd v restauraci nad údolím. Cesta k ní byla plná úžasných výhledů, takže Jarka 2 nadšeně zavelela Jakubovi, který měl v rukou kameru: "Toč to Bubinko, všechno to natoč, já to pak vystřihnu."

Od restaurace jsme se dostali pěšky k vodopádu, kde si hrál nějaký Holanďan. Já bych takovou sprchu neriskoval. Dostat se přímo pod padající vodu z výšky vodopádu muselo být stejně bezpečné jako se dostat do kulometné palby. Od vodopádu jsme už nešli nikam, pouze do hotelu Bintang.Text a foto: Stanislav Lupták

Překlad: Stanislava Waniová

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indonésie I.: Expedice 2011 - cesta do krajiny ostrovů
Publikováno: 16.7.2012
Expedice byla v zemi, kde se voda točí obráceně, na nebi chybí velký vůz, jezdí se ohleduplně, šíleně a vlevo, občas se zatřese zem nebo vybuchne sopka a při odchodu od bankomatu je člověk vždy milionář. Na chvíli. Ale největší zázrak byli Indonésané, jejich úsměvy, spokojenost, ochota a dobrá nálada.

Indonésie XI.: Expedice 2011 – Cyklovýlet od jezera Batur do města Ubud
Publikováno: 24.9.2012
Den dvanáctý - část naší výpravy dnes absolvovala výlet na kolech, jehož součástí byla i návštěva místní hinduistické rodiny přímo v jejich příbytku.

Indonésie IX.: Expedice 2011 – Neobvyklá obydlí a drevařská zručnost obyvatelů Bali
Publikováno: 10.9.2012
Den devátý - výlet do města Ubud, po cestě návštěva hinduistické rodiny, dřevořezbářské dílny a nakonec šnorchlování a úžasná masáž v Padangu.

Indonésie VIII.: Expedice 2011 – Oddechový den na Bali
Publikováno: 3.9.2012
Den osmý - na Bali jsme přiletěli už včera večer, ale pomaličku poznávat jsme ho začali až dnes. Pomaličku proto, že dnes jsme téměř celý den jen leňošili. Ráno jsme si přivstali na bleskový východ slunce, celý den jsme "vegetili" u moře a večeři jsme si vychutnali přímo na pláži.

Indonésie XII.: Expedice 2011 – Poslední odpočinkový den u moře a odlet domů
Publikováno: 1.10.2012
Den třináctý - celodenní relax ve špičkovém přímořském středisku Collection. Den čtrnáctý - poslední snídaně, masáže, zkrášlovací procedury, utrácení posledních statisíců místní měny, balení, loučení se s Bali a odlet domů.

Indonésie VII.: Expedice 2011 – návšteva chrámu Prambanan, hinduismus a jeho filozofie
Publikováno: 27.8.2012
Den sedmý - čekal na nás ptačí trh, stříbrná dílna, navštívili jsme Prambanan - největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii a nakonec jsme odletěli na Bali.

Indonésie VI.: Expedice 2011 - Borobudur, duchovno a realistické divadlo
Publikováno: 20.8.2012
Den šestý - návštěva největšího buddhistického chrámu Borobudur, velmi zajímavý průvodcovský výklad a výborná nálada, návštěva divadla, které umí diváka opravdu překvapit, tak nějak bychom mohli stručně charakterizovat náš šestý den v této okouzlující zemi.

Indonésie V.: Expedice 2011 – přesun vlakem do města Yogyakarta
Publikováno: 13.8.2012
Den pátý - přes rýžová pole a vesnice jsme se vlakem přesunuli do Yogyakarty (Jogjakarty) - bývalého hlavního města Jávy.

Indonésie IV.: Expedice 2011 – Kráter Domas a návšteva čajové plantáže
Publikováno: 6.8.2012
Den čtvrtý - výlet na kráter Domas, návštěva čajové plantáže a resortu s teplou vodou. Při návratu káva s kukuřicí a absolutní dopravní zácpa.

Indonésie III.: Expedice2011 – Botanická zahrada a safari cestou do města Bandung
Publikováno: 30.7.2012
Den třetí - nekonečný přesun do města Bandung. Po cestě zastávka v nádherné botanické zahradě a návštěva pro našince exotického safari.

Indonésie II.: Expedice 2011 – Jakarta, město plné života
Publikováno: 23.7.2012
Den druhý - výlet po Jakartě, 12 milionů obyvatel, skoro tolik skútrů, teplota nad 30 ˚ C, téměř 100% vlhkost. Viděli jsme památník osvobození a muzeum. V Jakartě vyrůstají z chatrčí mrakodrapy a obchodní centra.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2018
Podzimní nadílka plná výzev, adrenalinu, otlaků a zápachu nekvalitního benzínu. Pro všechny milovníky cestování přichází svátek v podobě podzimního vydání cestovatelského festivalu Cestou necestou v 16 městech na Slovensku.
18.10.2018
Svátek slavený každý rok třetí sobotu v říjnu s sebou přináší společenské a kulturní akce na téma archeologie. Například v klášteře Plasy je pro zájemce objevování v sobotu 20. října připraven archeologický výzkum na vlastní kůži.
17.10.2018
V parku Budatínskeho hradu budou 20. a 21. října probíhat Polsko-slovenské řemeslné dny, které odprezentují tradice tohoto pohraničního regionu.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – Myanmar:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 19. 10. 2018
svátek:Michaela
dnes:
pátek 19.10.
17 °C
zítra:
sobota 20.10.
14 °C