www.infoglobe.cz » Indonésie XII.: Expedice 2011 – Poslední odpočinkový den u moře a odlet domů

Indonésie XII.: Expedice 2011 – Poslední odpočinkový den u moře a odlet domů

Publikováno: 1.10.2012
Den třináctý - celodenní relax ve špičkovém přímořském středisku Collection. Den čtrnáctý - poslední snídaně, masáže, zkrášlovací procedury, utrácení posledních statisíců místní měny, balení, loučení se s Bali a odlet domů.

Cesta k Indickému oceánu
Další den jsme strávili na našem pobřeží. Autobusem jsme se převezli do střediska Collection, což bylo nákupní centrum skládající se z množství malých obchodů u moře, ležící asi 5 km od našeho hotelu. Kupodivu tam bylo moře mnohem hezčí. Když jsme do něj vešli, cítili jsme se jako v akváriu plném ryb. I resorty tam byly špičkové. Za mysem už měl být Indický oceán se svým příbojem a surfaři. Zdálo se mi to docela blízko, tak jsem si půjčil kolo a vyrazil jsem po pobřeží. Daleko jsem se ale nedostal, musel jsem odejít od moře. Pokračoval jsem po chodníku podél cesty, ale když i ten skončil, vzdal jsem to. Proplétat se na kole po normální silnici plné dopravy jsem neměl odvahu. A tak jsem bohužel Indický oceán nespatřil.

nádherné moře

Večer jsme se vrátili do našeho hotelu pěšky podél pobřeží. Začalo to městskou pláží plnou křiku a dovádění místních dětí, pokračovalo to procházkou předními katalogovými resorty, až jsme se dostali k našemu hotelu. Na závěr jsme si dali opět výbornou večeři, během níž jsme se od číšníka dozvěděli, že my přes rok šetříme a pak jedeme na dovolenou, avšak na Bali tomu tak není. Balijčan vše, co ušetří, utratí na rodinné oslavy.

promenáda u pláže

Den odletu
A je to tady, závěr naší expedice. Dali jsme si poslední snídani, masáže, Jarce 1 namalovali na nehty kytičky, utratili jsme poslední statisíce místní měny, sbalili jsme se, rozloučili se s Bali a odletěli. A letěli jsme a letěli, přes Indický oceán a Indii, později čekali na letišti v Singapuru, a pak v Doha (Katar) a z okna se dívali na Perský záliv a Arabský poloostrov s jeho emiráty. Občas jsme jedli a občas jsme dostali trochu whisky nebo vína a nad Kuvajtem jsme asi půl hodinu chrastili i s letadlem jako po silnici 3. třídy (asi to byly turbulence) a letěli jsme přes Irák a jeho hlavní město a proletěli jsme přes Černé moře a Dunaj a přes Drákulu a jeho hrady v Karpatech a přes Győr, a kousek i přes Rakousko, až jsme přistáli ve Vídni.

poslední den

               odpočinek na letištia letěli jsme a letěli

Po cestě do Bratislavy nás už nepředbíhaly skútry, nikdo nedělal TUT ani TUTU, při cestě nebyly obchody ani obchůdky, nepostávalo tam milion lidí, nikdo nám nechtěl nic prodat, nikdo se na nás neusmíval, byli jsme doma, byli jsme opět v naší vymírající staré dobré Evropě.


Text a foto: Stanislav Lupták

Překlad: Stanislava Waniová

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indonésie I.: Expedice 2011 - cesta do krajiny ostrovů
Publikováno: 16.7.2012
Expedice byla v zemi, kde se voda točí obráceně, na nebi chybí velký vůz, jezdí se ohleduplně, šíleně a vlevo, občas se zatřese zem nebo vybuchne sopka a při odchodu od bankomatu je člověk vždy milionář. Na chvíli. Ale největší zázrak byli Indonésané, jejich úsměvy, spokojenost, ochota a dobrá nálada.

Indonésie XI.: Expedice 2011 – Cyklovýlet od jezera Batur do města Ubud
Publikováno: 24.9.2012
Den dvanáctý - část naší výpravy dnes absolvovala výlet na kolech, jehož součástí byla i návštěva místní hinduistické rodiny přímo v jejich příbytku.

Indonésie X.: Expedice 2011 – Relax u moře a poznávání džungle
Publikováno: 17.9.2012
Den desátý - nesl se ve znamení úplného relaxu. Strávili jsme ho na hotelu a u moře. Den jedenáctý - výlet do džungle. Opět přesun mikrobusem a objevování krás místní přírody.

Indonésie IX.: Expedice 2011 – Neobvyklá obydlí a drevařská zručnost obyvatelů Bali
Publikováno: 10.9.2012
Den devátý - výlet do města Ubud, po cestě návštěva hinduistické rodiny, dřevořezbářské dílny a nakonec šnorchlování a úžasná masáž v Padangu.

Indonésie VIII.: Expedice 2011 – Oddechový den na Bali
Publikováno: 3.9.2012
Den osmý - na Bali jsme přiletěli už včera večer, ale pomaličku poznávat jsme ho začali až dnes. Pomaličku proto, že dnes jsme téměř celý den jen leňošili. Ráno jsme si přivstali na bleskový východ slunce, celý den jsme "vegetili" u moře a večeři jsme si vychutnali přímo na pláži.

Indonésie VII.: Expedice 2011 – návšteva chrámu Prambanan, hinduismus a jeho filozofie
Publikováno: 27.8.2012
Den sedmý - čekal na nás ptačí trh, stříbrná dílna, navštívili jsme Prambanan - největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii a nakonec jsme odletěli na Bali.

Indonésie VI.: Expedice 2011 - Borobudur, duchovno a realistické divadlo
Publikováno: 20.8.2012
Den šestý - návštěva největšího buddhistického chrámu Borobudur, velmi zajímavý průvodcovský výklad a výborná nálada, návštěva divadla, které umí diváka opravdu překvapit, tak nějak bychom mohli stručně charakterizovat náš šestý den v této okouzlující zemi.

Indonésie V.: Expedice 2011 – přesun vlakem do města Yogyakarta
Publikováno: 13.8.2012
Den pátý - přes rýžová pole a vesnice jsme se vlakem přesunuli do Yogyakarty (Jogjakarty) - bývalého hlavního města Jávy.

Indonésie IV.: Expedice 2011 – Kráter Domas a návšteva čajové plantáže
Publikováno: 6.8.2012
Den čtvrtý - výlet na kráter Domas, návštěva čajové plantáže a resortu s teplou vodou. Při návratu káva s kukuřicí a absolutní dopravní zácpa.

Indonésie III.: Expedice2011 – Botanická zahrada a safari cestou do města Bandung
Publikováno: 30.7.2012
Den třetí - nekonečný přesun do města Bandung. Po cestě zastávka v nádherné botanické zahradě a návštěva pro našince exotického safari.

Indonésie II.: Expedice 2011 – Jakarta, město plné života
Publikováno: 23.7.2012
Den druhý - výlet po Jakartě, 12 milionů obyvatel, skoro tolik skútrů, teplota nad 30 ˚ C, téměř 100% vlhkost. Viděli jsme památník osvobození a muzeum. V Jakartě vyrůstají z chatrčí mrakodrapy a obchodní centra.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.1.2019
Všichni milovníci psů se mohou těšit na jedinečnou akci plnou soutěží, psích vystoupení, lavinových her atd., která se uskuteční během víkendu 9. a 10. února v Tatranské Lomnici.
22.1.2019
Přijďte zažít atmosféru staročeské zabijačky a ochutnat zabijačkové speciality v sobotu 26. ledna do Národního zemědělského muzea v Praze. Prohlídka muzea včetně vstupu na akci bude za snížené vstupné 50 Kč, děti do 140 cm a senioři mají vstup zdarma.
21.1.2019
Chtěli byste sjíždět řeku Dunajec na raftových člunech v zimě? V pátek 25. a v sobotu 26. ledna budete mít příležitost, protože se uskuteční 11. ročník vodácké verze masopustu – Zimní splav Dunajce.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 23. 1. 2019
svátek:Zdeněk
dnes:
středa 23.1.
-1 °C
zítra:
čtvrtek 24.1.
-2 °C