www.infoglobe.cz » Kostarika, Golfito – přístavní městečko

Kostarika, Golfito – přístavní městečko

Publikováno: 13.7.2019
Z hlavního města Panamy míříme severně do sousední Kostariky. Nejdříve volíme přelet do města David, které se nachází relativně blízko hranic s Kostarikou. Odtud již autobusem vyrážíme na hranice, cesta s místními je zajímavá, ale zdárně se dostáváme do cíle – malého přístavního městečka Golfito. Jen je nutné dát si pozor, aby celníci nezapomněli orazítkovat váš pas, což tu tak trochu flákají. V opačném případě si přivodíte mnoho problémů. Na hranicích se nachází bezcelní zóna, plno místních sem jezdí na nákupy a je tu tedy opravdu velký shon, zároveň je zde plno restaurací a nejrůznějších kiosků, kde je možné se občerstvit.

vítejte v Kostarice

Golfito v překladu znamená malý záliv a je přístavním městečkem ležícím v provincii Puntaneras v jižní části Kostariky. Městečko je pouze úzkým pásem rozkládajícím se od břehu zálivu Golfo Dulce k prudkému kopci. Severně se nachází bezcelní zóna (Zona Americana) a letiště, na jihu pak nákupní zóna. Většina ubytování je lokalizována okolo přístavu. Město vzniklo díky banánové společnosti United Fruit Company, jež tu ve 30.–80. letech měla své regionální ředitelství.

ranní výhled z Golfita na protilehlé ostrůvky s plážemi

Kostaričané míří do Golfita především kvůli výhodným nákupům. Avšak turisté volí toto město hlavně jako ideální přestupní bod na poloostrov Osa, kde se nachází národní park Corcovado. Plno surfařů pak odsud míří do Pavones.

V Golfitu se rozhodně nevyplatí zůstávat delší dobu, avšak strávit zde odpoledne nebo den je rozhodně příjemné. Kromě množství barů a restaurací jsou tu také pěkné pláže. Na ty se však musíte nechat převézt loďkou z přístavu. Cesta trvá jen pár minut, ostrůvky s plážemi jsou na dohled z Golfita.

plážové bary

Pláže v okolí Golfita jsou navštěvované především místními, je tu plno stylových barů, houpacích sítí, hraje hudba a všichni se koupou a baví. Zajímavostí je, že klasická pláž se zde objeví během odlivu, avšak s příchodem přílivu se celá zaplaví a do moře se vchází přes dřevěné schůdky přímo z každého baru. Jedná se o naprosto ideální místo pro relaxaci, protože tu mezi místními panuje ta pravá kostarická pohoda. Jen pozor, v podvečer se přižene silnější dešťová přeháňka, takže je dobré sledovat místní.

láž za přílivu   pláž za odlivu

Na blízký poloostrov Osa se dá dostat buď letecky – malým čtyřmístným letadlem, což je poměrně drahé, nebo opět lodí. Ta vyplouvá několikrát denně z přístavu v Golfitu a míří stejně jako letadlo do města Puerto Jiménez. V případě plavby je určitě dobré si s místními potvrdit čas, zpravidla ale také platí, že jakmile se sejde dostatek pasažérů, tak se vyplouvá. Můžete proto jednoduše přijít ráno do přístavu, dát si dobrou kávu a snídani ve zdejším malém občerstvení a zpříjemnit si tak čekání na další spolucestující. Plavba je levná, trvá přibližně půl hodiny a s trochou štěstí lze spatřit delfíny.

GPS: 8°36'15.0"N 83°06'46.1"W

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Panama, Ciudad de Panamá – město i Panamský průplav
Publikováno: 6.7.2019
Panama je poměrně nevýrazná země, která leží ve stínu turisticky stále proslulejší Kostariky, na její druhé straně najdete nechvalně známou Kolumbii. Nicméně i tak je velké množství letů do Střední Ameriky vedeno právě přes mezinárodní letiště Tocumen, které je vzdáleno 24 kilometrů od hlavního panamského města. A protože mezi středoamerickými státy existuje dobré pozemní i letecké spojení, nabízí se navštívit jich více v rámci jedné cesty. Všude (ač s horším kurzem) akceptují klasické americké dolary, tudíž není potřeba řešit výměnu peněz a panamská balboa má navíc prakticky stejný kurz.

Kostarika – Puerto Jiménez a Matapalo
Publikováno: 20.7.2019
Přibližně třicetiminutovou plavbou se z města Golfito dostáváme do malého přístavu v Puerto Jiménez, městečka ležícího v provincii Puntaneras na poloostrově Osa. Jedná se o asi nejlevnější a nejrychlejší cestu (přibližně půl až tři čtvrtě hodiny), jak se dostat až na tento jižní cíp Kostariky. Pravidelně sem také létá letadlo, protože přímo v Puerto Jiménez se nachází malé letiště. Pojme však jen přibližně 4 cestující a cena letu je nespočetně vyšší než u plavby. Zároveň pokud budete mít štěstí jako my, připojí se k vám na kousek cesty i delfíni.

Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio
Publikováno: 27.7.2019
Po návštěvě exotického Puerta Jiménez a surfařského ráje Matapala se vydáváme autobusem podél pacifického pobřeží směrem na sever. Naší další zastávkou je město Quepos a stále se nacházíme v provincii Puntaneras. Quepos leží asi 60 kilometrů od hlavního města Kostariky – San José – a je jakousi vstupní branou do turisticky velmi vyhledávaného národního parku Manuel Antonio.

Kostarika, Montezuma – zapadlý ráj
Publikováno: 3.8.2019
Po návštěvě města Quepos a nádherného národního parku Manuel Antonio se vydáváme na další cestu krásnou Kostarikou. Podél pacifického pobřeží jedeme místním autobusem až do města Puntaneras, které se nachází na malém výběžku v zálivu Nicoya a je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Nikaragua – jednodenní výlet z Kostariky
Publikováno: 10.8.2019
Po návštěvě stylové Montezumy se přesouváme ještě naposled směrem na sever. Cílem je město Liberia, které však bude pouze naším výchozím bodem pro nadcházející dva výlety. Prvním z nich je návštěva kostarického severního souseda, jímž je Nikaragua. Vyrazit lze na vlastní pěst nebo s organizovaným zájezdem. Nicméně druhou možnost doporučujeme spíše, jelikož přejít hranice není zrovna jednoduché. Průvodci již ví, jak v tom správně chodit a ušetří vám tak i několik hodin čekání.

Kostarika – národní park Rincón de la Vieja
Publikováno: 17.8.2019
Stále přebýváme na severu ve městě Liberia, ze kterého jsme měli možnost včera vyrazit na celodenní výlet a zažít, jak krásná je sousední Nikaragua. Máme za sebou opravdu hodně přejezdů, a proto dnes konečně chceme vyrazit na pořádný turistický výlet.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 8. 2019
svátek:Johana
dnes:
středa 21.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 22.8.
20 °C