www.infoglobe.cz » Kuba, Havana – po stopách pevností i alkoholu

Kuba, Havana – po stopách pevností i alkoholu

Publikováno: 2.9.2017
Naše prohlídka Havany pokračovala návštěvou parku Parque Central, odkud je ještě stále pěkný výhled na Kapitol. V parku se schází snad všichni zdejší Kubánci, aby bujaře diskutovali. Cizinci si jejich diskuzi mohou vyložit jako hádku, ale je to podobné jako na dovolené na jihu Evropy. Okolo parku stojí zaparkované nejrůzněji zbarvené americké bouráky a na projížďku jimi vás láká naprosto každý majitel. Park je místem, kde si můžete odpočinout od horkých ulic. Uprostřed parku stojí socha národního hrdiny José Mártího.

Na Parque Central navazuje nákupní třída Calle Obispo, kde seženete nejvíce suvenýrů a jídla a zároveň zde naleznete i pár obchodů luxusnějších značek. Pokud dostanete chuť na drink, byl by doslova hřích nezajít do světoznámé La Bodeguita del Medio, která se nachází v ulici Empedrado. Tento slavný bar, který je i v centru Prahy, byl proslaven spisovatelem Ernestem Hemingwayem (fanoušci si mohou mimo jiné na Kubě udělat výlet po stopách této osobnosti). Ernest Hemingway zde pil své oblíbené mojito, které jako jediné dostanete před obědem.

Parque Central

La Bodeguita del Medio  La Bodeguita del Medio  La Bodeguita del Medio

Bar je od samého otevření, které nebývá vždy na čas, doslova napěchován turisty. Barman bleskově míchá mojita za 5 CUC (cca 110 Kč) a za zády vám hrají tradiční kubánské písně. Později se otevírá i zadní část baru, kde se nachází restaurace nabízející kreolská jídla. Počítejte však s vyššími cenami. Hned vedle baru naleznete malý obchod se suvenýry. Calle Obispo ústí při promenádě na nejstarším náměstí v Havaně – Plaza de Armas. Nachází se zde palác Palacio del Conde de Santovenia, který nyní slouží jako hotel a malá neoklasicistní kaplička El Templete. O pár kroků dále se již nad mořem tyčí slavná pevnost Castillo de la Real Fuerza ze 16. století.

v ulicích Havany

Od pevnosti je možné vyrazit ulicí Empedrado či O'Reilly směrem do centra a cestou navštívit jedno z nejkrásnějších kubánských náměstí Plaza de la Catedral s barokní katedrálou a koloniálními paláci. Na opačnou stranu se pak nachází muzeum rumu Havana Club – Museo del Ron, jehož prohlídka v angličtině stojí 6 CUC a je i s malou ochutnávkou. Vstupenky doporučuji zarezervovat v předstihu, ať zbytečně nečekáte na první plně neobsazenou skupinu, jelikož o prohlídky je velký zájem. V baru Havana Club, který se nachází ihned vedle vstupu do muzea, si pak můžete posedět za poslechu živé hudby. Kromě drinků ze slavného rumu zde dělají i nejrůznější sendviče a další drobné občerstvení za velmi příznivé ceny.

Museo del Ron   Museo del Ron

Pokud se vrátíte promenádou zpět až za pevnost Castillo de la Real Fuerza, naskytne se vám krásný výhled přes Canal de Entrada na pevnost Fortaleza de San Carlos de la Cabaña z 18. století. Vždy v devět hodin večer zde zazní výstřely z děla. Vedle pevnosti se nachází replika slavné sochy Ježíše z Rio de Janeira, která je 18 metrů vysoká. Podél vody se dostanete až k pevnostnímu komplexu Castillo de San Salvador de la Punta, kde se nyní nachází také archeologické muzeum. Na protějším výběžku je pak součástí komplexu Castillo de los Tres Reyes del Morro. Obě pevnosti střeží v nejužším místě vjezd do havanského přístavu. Od pevnosti Castillo de San Salvador de la Punta vychází hlavní promenáda Malecón, která je 7 kilometrů dlouhá.

Castillo de la Real Fuerza   Castillo de la Real Fuerza

Havanu lze projít za den až dva, ale bez problémů se tu zabavíte i na daleko delší dobu. Ve městě se nachází opravdu plno zajímavých muzeí, architektonicky krásných domů i zapadlých uliček, které určitě stojí za návštěvu. Nicméně neustálý smog a snaha Kubánců všemožně obrat cizince o peníze nutí turisty rychle vyrazit do přívětivější části ostrova. Jako únik poslouží alespoň relaxace na krásné pláži (např. Santa Maria del Mar), kam se autobusem za 5 CUC dostanete z Parque Central za přibližně 40 minut.

Santa Maria del Mar   výhled na promenádu Malecón

Příští sobotu se spolu s námi podíváte do města Pinar del Río.

 

GPS: 23°08'25.6"N 82°21'10.7"W

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Kuba, Havana – přílet a první zkušenosti
Publikováno: 26.8.2017
Do Havany jsme cestovali s přestupem v Amsterdamu. Na přestup zde bývá více než hodina, ale chtěla bych upozornit, že cesta k terminálu 3 je opravdu dlouhá, takže se určitě nikde nezdržujte. Samotný let pak trvá 10 hodin a 15 minut, ale hodně také záleží, co si určí kubánské letiště. Takže my jsme výsledně měli přistání relativně ve stresu, protože jsme náhle museli hodně zrychlit, ale pak nás Kubánci stejně tu ušetřenou dobu nechali stát na ranveji. Ale to je již taková malá příprava k tomu, jak to na Kubě prostě běžně chodí.

Jamajka, Appleton Estate – rumová senzace
Publikováno: 4.7.2020
Karibský ostrov Jamajka je jednoznačně spojen s tradičním rumem a jednou z nejznámějších, až ikonických destilerií je Appleton Estate. Ta je nejstarší fungující jamajskou destilerií a první dokumentace o její existenci se dají dohledat již v roce 1749.

Jamajka – přírodní a filmové krásy
Publikováno: 1.6.2021
Jamajka je ostrovem přírodních krás, a tak se nemůžeme divit, že je pravidelně využívána pro filmové účely. Věděli jste, že se zde natáčela jedna z bondovek či slavná „Modrá laguna“?

Dominikánská republika – výlet na ostrov Saona
Publikováno: 21.12.2019
Dnes spolu s námi vyrazíte na jeden z nejoblíbenějších výletů v Dominikánské republice, a to na tropický karibský ostrůvek Saona, který patří k národnímu parku del Este. Nachází se zhruba hodinku jízdy autem od letoviska Punta Cana, zbytek cesty plujeme motorovým člunem. Můžete si vybrat i české průvodce, kteří zde žijí už několik let. Výlet je all inclusive, takže k ceně neodmyslitelně patří možnost konzumace místního rumu, nealkoholických nápojů a jídla po celý den.

Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to
Publikováno: 7.10.2017
Jako poslední zastávku dovolené jsme zvolili místo ideální pro odpočinek – Varadero. Město je známé především kvůli výběžku Hicacos, na kterém se nachází nádherné pláže s bělostným pískem a průzračnou vodou. Cesta z Trinidadu do Varadera trvala s taxi colectivos i se zastávkou 3,5 hodiny (250 km) a byla opravdu nepříjemná.

Kuba, Trinidad – koloniální perla mezi kubánskými městy
Publikováno: 30.9.2017
Do koloniálního města Trinidad jsme dojeli krátce po poledni v taxi colectivos. Jízda to byla adrenalinová, protože v devítimístném americkém bouráku bez pásů jsme se s otevřenými okýnky řítili silnicí. Nevím, zda má mít člověk větší strach z toho, že nabouráme nebo že z rachotivého auta cestou něco odpadne.

Kuba, Playa Larga – krokodýlí farma i krásná laguna
Publikováno: 23.9.2017
Do Playa Larga jsme jeli opět z Havany. Měli jsme v plánu využít zdejší taxi colectivos a trochu ušetřit, ale jelikož i zde se na prvního máje slaví Svátek práce, museli jsme zvolit jinou alternativu. Ani jsme nedošli k okénku s informacemi o odjezdech a již nás odchytl první taxikář, který s vidinou dobrého zisku navrhl, že dojede přímo na naši adresu.

Kuba: Viñales a návštěva Las Terrazas
Publikováno: 16.9.2017
Další den ráno jsme vyrazili do krasového údolí Viñales. Toto údolí je pojmenováno podle stejnojmenného městečka Viñales, které se v něm nachází. Od Pinar del Río je vzdáleno přibližně 29 kilometrů. V oblasti se rozkládá nízké pohoří Cordillera de Guaniguanico, které je tvořeno zalesněnými pahorky Sierra del Rosario a Sierra de los Órganos.

Bahamy – dovolená v Karibiku
Publikováno: 17.5.2021
Bahamy jsou nejen daňový, ale i turistický ráj, který láká stovkami velkých či malých ostrovů. Proslulá čistota moře, přívětivost domorodců a světoznámý místní rum dává zapomenout na všední starosti. Bahamy se nacházejí v Atlantském oceánu, východně od Floridy, severně od Kuby. Ostrovy leží v subtropickém pásmu a podnebí je, hlavně v zimě, ovlivňováno golfským proudem. A my si je dnes představíme blíž.

Kuba – Pinar del Río a návštěva tabákové plantáže
Publikováno: 9.9.2017
Po pobytu v Havaně jsme se již těšili na přesun směrem na západ – do města Pinar del Río. Ubytování i s několika výlety jsme měli předem domluvené v Casa Manuela, která leží v centru města a máte se tam jako v hotelu. Báječné jídlo, krásné pokoje, plno teras s posezením a neuvěřitelně milí zaměstnanci. Přes toto ubytování jsme měli zamluvený rovnou i transport z Havany a vše probíhalo naprosto bezproblémově a načas. Zároveň jsme jeli asi naším nejbezpečnějším autem za celý pobyt na Kubě.


Souvisejicí fotogalerie

Kuba – nejslavnější ostrov Karibiku
Kubánské doutníky, skvělý rum, latinské rytmy, sněhobílé pláže a nádherné moře, to je Kuba. Po hu...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
9.6.2021
Jednodušší cestování po Evropské unii umožní nová aplikace GreenPass, do které si naskenujete QR kódy potvrzující očkování, test či překonání onemocnění covid-19.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 15. 6. 2021
svátek:Vít
dnes:
úterý 15.6.
28 °C
zítra:
středa 16.6.
28 °C