www.infoglobe.cz » Uruguay, Carmelo – poznáváme další zemi Jižní Ameriky

Uruguay, Carmelo – poznáváme další zemi Jižní Ameriky

Publikováno: 10.9.2018
Musíme se zase „seznámit“ s novým státem. Měníme si peníze, přepočítáváme kurz a zjišťujeme místní ceny za jídlo. Návštěva supermarketu nás šokuje, protože ceny jsou zde oproti Argentině dvojnásobné! Jsme proto rádi, že alespoň spaní máme zdarma a lidé jsou zde příjemní.

Město Carmelo se nachází na břehu řeky Río de la Plata. Počasí je zde mírné, teploty se pohybují mezi 3–5 °C v zimě a průměrně 25 °C na jaře a v létě.

Není přesně známo, kdy se zde objevili první obyvatelé. Od roku 1758 se v okolí potoka Las Víboras začalo nacházet několik rančů a malá kaple, toto místo však bylo nehostinné a lidé se přesouvali k potoku Las Vacas. Oficiálně pak město založil generál Jose Gervasio Artigas 12. února 1816 s názvem Carmelo. Proč se město nazývá Carmelo, se přesně neví. Má se za to, že první osadníci uctívali Virgen del Carmen, která se podle legendy zjevila na hoře Carmelo nedaleko odsud. Dnes je Nuestra Señora del Carmen patronkou města a každý rok (16. července) se koná festival na její počest.

Plaza Artigas   u Plaza Artigas

My se do Carmela dostáváme po dvouhodinové plavbě z Buenos Aires a je již tma. Kontrola na hranici je bez problémů, dostaneme vstupní razítko a přemýšlíme, kde se ubytovat. Úředníci nám poradí místo pro kempování na druhé straně města. Vedle kempu se nachází místní park, kde jsou i jiné stany a není problém zde přespat. Je zde voda a přes den jsou zde otevřené toalety a odpočívat můžeme na pláži.

pláž Seré   Casa de la Cultura

Na projití Carmela stačí jeden den. Hlavním náměstím v centru je Plaza de la Independencia, kolem kterého bylo založeno občanské a obchodní centrum a katedrála Catedral de Carmelo. Dalším náměstím je Plaza Artigas, u kterého se nachází stavby jako Santuario del Carmen a Archivo y Museo Parroquial del Carmen. Mezi nejvýznamnější budovy patří dům Ignacio Barrios, dnes nazýván jako Casa de la Cultura. V roce 1975 byl tento dům prohlášen za národní historickou památku a stále si zachovává svůj starý koloniální styl a většinu původního nábytku.

Plaza de la Independencia

K hlavním atrakcím Carmela patří otočný most přes řeku Las Vacas, který díky svému mechanismu umožňuje proplout i velkým plavidlům. Podle historických knih byl most postaven v roce 1912 a stal se prvním ručně otočným mostem. Vedle mostu se nachází také krásná promenáda „los Constituyentes“, slavnostně otevřená 7. prosince 1930 (ke stému výročí ústavy). Dále je zde klub Carmelo Rowling, jedna z nejtradičnějších institucí městečka. Vydáváme se zpět k pláži Seré, která je u parku, kde stanujeme.

most   most

Carmelo jsme si jako začátek cesty po Uruguayi vybrali proto, že sem byly levnější jízdenky lodí z Buenos Aires a také proto, že jsme si chtěli odpočinout alespoň na jeden či dva dny v klidnějším městě a naplánovat si cestu po zemi. Město je příjemně malé a klidné, takže jsme s výběrem spokojeni. Jak se ale říká, nechval dne před večerem, v noci nás budí hlasitá hudba, neustále projíždějící auta a motorky a řev lidí. Je totiž pátek, je teplo a mladí se zde baví tímto stylem – dojedou autem k promenádě, zaparkují, otevřou auto a pustí nahlas hudbu. Takto to udělá několik aut, takže se zem otřásá v rytmu několika písní jak na koncertě. Moc toho v noci nenaspíme a ráno se vydáváme na cestu. Příště si dáme větší pozor, kam postavíme stan. 

GPS: 34°00'38.2"S 58°17'36.5"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město I
Publikováno: 10.8.2021
Hlavní město Argentiny, Buenos Aires, je kosmopolitní město, kde žije asi 13 milionů porteños – obyvatel Buenos Aires. Je také jedním z nejúchvatnějších hlavních měst Jižní Ameriky, kde se prolíná historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město II
Publikováno: 17.8.2021
Další dny v Buenos Aires se vydáme po okolí centra. Kromě spousty ulic, historických domů a kostelů míjíme Teatro Colón. Toto divadlo je díky své fenomenální akustice považováno za jeden z nejlepších operních domů na světě. Bylo otevřeno v roce 1908 a následně hostilo některé z nejdůležitějších dirigentů, zpěváků a tanečníků dvacátého století, např. Igora Stravinského či Luciana Pavarottiho. V roce 2010 bylo po renovaci města znovu otevřeno veřejnosti.

Argentina, Buenos Aires – Luján a Tigre
Publikováno: 9.4.2018
Kromě samotného Buenos Aires je spousta zajímavostí i v okolí, v provincii Buenos Aires. My jsme navštívili Luján a na závěr Tigre, to když jsme odsud odplouvali do Uruguaye.

Uruguay, Colonia del Sacramento – místo plné historie
Publikováno: 17.9.2018
Město Colonia del Sacramento je jedním z nejvýznamnějších historických míst Uruguaye, které ročně navštíví tisíce turistů. Lodí se sem dá dostat z Buenos Aires za pouhou hodinu, z Montevidea je to autem dvě hodiny.

Uruguay, Montevideo – tak malé, že ho přejdete pěšky
Publikováno: 24.9.2018
Mezi cestovateli je město Montevideo oblíbené, protože je dostatečně malé na to, aby se dalo projít pěšky. Můžete si tu projít téměř 300 let historie od koloniální doby až po současnost.

Uruguay, Cabo Polonio – pláže i kolonie lachtanů
Publikováno: 1.10.2018
Cabo Polonio je místo s opuštěnými plážemi, písčitými dunami a barevnými či bílými domky bez dopravních prostředků. Je to místo s nedostatkem elektrického vedení a tekoucí vody, kam se turisté jedou podívat a pobavit.

Uruguay, národní park Santa Teresa a stará pevnost
Publikováno: 8.10.2018
V národním parku Santa Teresa se nacházejí atrakce všeho druhu. Čekají nás historické památky v podobě staré pevnosti, písčité pláže, pěší cesty pro procházky, palmové háje a exotická zvířata.

Brazílie: Z Uruguaye do Porto Alegre
Publikováno: 12.11.2018
Do Brazílie se dostáváme u hraničního města Chui. Přechod hranic do Brazílie je úplně bez problémů, skoro nikdo tu není, dostaneme jen razítko a jdeme stopovat. Na stopování je nejtěžší domluvit se brazilskou portugalštinou, tak si pomáháme angličtinou. Hlavní cesta z města Chui ke městu Rio Grande vede kolem velkých lagun a mokřadů, takže kolem cesty vidíme spoustu ptáků a kapybar, dokonce i krokodýly.

Poznejte země roku 2020
Publikováno: 26.2.2020
Jeden ze světově nejznámějších cestovatelských průvodců sestavil žebříček deseti zemí světa, které byste rozhodně měli v roce 2020 navštívit.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mrazivý den

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
1. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
2. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
3. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.12.2021
Už nás dělí jen pár hodin od nového roku 2022, ale díky datumové hranici se vítání na ostrovech Kiribati a Samoa odehraje již o 11té hodině našeho středoevropského času, zatím co neosídlený Bakerův a Howlandův ostrov ho uvítají jako poslední, a to o 13-té hodině následujícího dne (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhlídku s útulnou uvedli do provozu nad bývalým vlekem ve městě Svidník. Stavba v těžko přístupném terénu zpřístupnila jedinečný výhled z věže, nabízející panorama města Svidník od Pamětníka sovětské armády až po lesní komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Itálii :

Itálie

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty města

Benátky – město mezi vodními kanály

Sardinie – Cagliari a jeho široké okolí

Neapol – hlavní město Kampánie a pizzy

Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 1. 2022
svátek:Doubravka

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X