www.infoglobe.cz » USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový

Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

Město, v němž se snoubí modernita a rustikální nádech, se nachází na jižním břehu Erijského jezera, čtvrtého největšího z Velkých jezer. Kultura je ve městě dominantní – divadla, muzea a zejména živoucí společenská scéna dělají z Clevelandu atraktivní město. V 19. století spočíval význam Clevelandu v tom, že se jednalo o důležité město na vodním kanálu na řece Cuyahoga.

Cleveland

Dnes jsou pozůstatky průmyslové revoluce využívány pro posílení kulturní identity města. Staré sklady se přeměňují na designové hotely nebo místa, která třeba lákají k trávení volného času. Nacházejí se zde i nějaká sportoviště a muzea.

Nejprve vás zavedeme na trh West Side Market, což je nejdéle existující veřejný trh ve státě. Dominantu trhu tvoří 40metrová hodinová věž z roku 1912. Na samotném tržišti dnes operuje na 100 prodejců, kteří nabízejí vše od zeleniny přes kvalitní maso, pečivo, sýry až po květiny. I kdybyste si zde neměli vybrat, samotná návštěva trhů pro vás bude zajímavým zážitkem.

West Side Market

Jestliže máte rádi hudbu, máme pro vás jedinečný tip – rockovou síň slávy – Rock & Roll Hall of Fame. Navrhl ji I. M. Pei, architekt čínsko-amerického původu, jehož díla se vyznačují modernistickým stylem s prvky kubismu. Více než o muzeum v klasickém střihu jde o zážitek. Samotný Pei tento architektonický klenot shrnul slovy: „Mým záměrem bylo, aby budova vyzařovala energii, kterou v sobě rock and roll nese.“

Rock and Roll Hall of Fame

Stavba s 50metrovou věží, podpírající „stan“ v pyramidálním tvaru s navazujícím prostranstvím o 6 tisících metrech čtverečních, se tyčí nad vodami Erijského jezera. Vnitřní prostory tvoří plocha o 5 tisících metrech čtverečních, které v sobě zahrnují výstavní plochy, kanceláře, kavárnu a samozřejmě obchod se suvenýry.

Rock and Roll Hall of Fame

Na šesti patrech si projdete rockovou historii; uvidíte například vzácný rukopis Purple Haze od samotného Jimiho Hendrixe. Opravdoví fanoušci mohou v muzeu snadno utopit dlouhé hodiny.

Posledním místem, kam vás dnes zavedeme, je clevelandské Muzeum umění s nádhernými uměleckými díly nejen z amerických kontinentů, ale také díly středověkých mistrů z Evropy a Asie.

GPS: 41°30'30.7"N 81°41'42.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Scott David, Rona Proudfoot, MusikAnimal, Craig Hatfield, Room237Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě
Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem
Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 11. 2019
svátek:Alžběta
dnes:
úterý 19.11.
5 °C
zítra:
středa 20.11.
7 °C