www.infoglobe.cz » USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem

Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

Pro takovou středně náročnou túru vám doporučujeme vydat se do lesoparků kolem měst jako Cincinnati, Cleveland nebo Columbus. Narazíte tam na zpevněné stezky, které jsou skvělé pro nenáročné cestovatele.

Ohio

Pokud ale holdujete náročnějším túrám, ohijské státní parky vám jistě vyhoví. Napříč státem je jich mnoho, pochodovat přírodou můžete v jakémkoliv ročním období. V jižní části Ohia se můžete vydat třeba do státního parku Hocking Hills State Park. Více na sever, u Erijského jezera, si můžete projít Cuyahoga Valley National Park. Pokud byste se rozhodli pro zimní procházku, doporučujeme státní park Barkcamp.

Erijské jezero

Opravdu zkušeným výletníkům doporučujeme zajet si do jihozápadního okraje Ohia, kde se rozkládá Wayne National Forest a kde můžete snadno strávit několik dní na pěších výletech. Doporučujeme si však nejprve co nejlépe prostudovat trasy, abyste zjistili jejich náročnost a také možnosti parkování.

Kdybyste měli pěších výletů dost a raději si chtěli vyzkoušet něco akčnějšího, pak vás musíme poslat vyzkoušet si jedny z nejlepších zipline drah ve Spojených státech. Tím pravým místem je již zmíněný park Hockig Hills. Vybrat si tu může opravdu každý, naprostý začátečník i zkušený „slaňovač“, který se bude řítit po laně rychlostí skoro 80 km/h! Dokonce si můžete užít zipline i v noci, což je neopakovatelný zážitek.

Hocking Hills

Dalším unikátním zážitkem je Zipline Safari. Asi už z názvu tušíte, o co se tak může jednat. Safari The Wilds, které se rozkládá na téměř 40 km2, je domovem mnoha exotických druhů zvířat, včetně žiraf, nosorožců, zeber, gepardů nebo velbloudů. Zipline Safari si buď můžete zaplatit ve všední den, nebo se sem vydejte za úplňku. Celá akce trvá zhruba hodinu a půl za doprovodu dvou zkušených průvodců.

safari

Po pěších túrách a zipline můžeme jedině doporučit zkusit ještě vodu. Pronajměte si kánoi, a to nejlépe v Loudonville, kterému se přezdívá hlavní město kanoistiky. Jak je v USA zvykem, budete postaveni před širokou paletu výletů. Na plavbu se můžete dokonce vydat i za úplňku.

GPS: 34°31'58.2"N 89°50'42.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Sarunas Burdulis, Ken Lund, Ramseybuckeye, Bikingshaun, TaximesDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě
Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 14. 11. 2019
svátek:Sáva
dnes:
čtvrtek 14.11.
4 °C
zítra:
pátek 15.11.
8 °C