www.infoglobe.cz » USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem

Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

Pro takovou středně náročnou túru vám doporučujeme vydat se do lesoparků kolem měst jako Cincinnati, Cleveland nebo Columbus. Narazíte tam na zpevněné stezky, které jsou skvělé pro nenáročné cestovatele.

Ohio

Pokud ale holdujete náročnějším túrám, ohijské státní parky vám jistě vyhoví. Napříč státem je jich mnoho, pochodovat přírodou můžete v jakémkoliv ročním období. V jižní části Ohia se můžete vydat třeba do státního parku Hocking Hills State Park. Více na sever, u Erijského jezera, si můžete projít Cuyahoga Valley National Park. Pokud byste se rozhodli pro zimní procházku, doporučujeme státní park Barkcamp.

Erijské jezero

Opravdu zkušeným výletníkům doporučujeme zajet si do jihozápadního okraje Ohia, kde se rozkládá Wayne National Forest a kde můžete snadno strávit několik dní na pěších výletech. Doporučujeme si však nejprve co nejlépe prostudovat trasy, abyste zjistili jejich náročnost a také možnosti parkování.

Kdybyste měli pěších výletů dost a raději si chtěli vyzkoušet něco akčnějšího, pak vás musíme poslat vyzkoušet si jedny z nejlepších zipline drah ve Spojených státech. Tím pravým místem je již zmíněný park Hockig Hills. Vybrat si tu může opravdu každý, naprostý začátečník i zkušený „slaňovač“, který se bude řítit po laně rychlostí skoro 80 km/h! Dokonce si můžete užít zipline i v noci, což je neopakovatelný zážitek.

Hocking Hills

Dalším unikátním zážitkem je Zipline Safari. Asi už z názvu tušíte, o co se tak může jednat. Safari The Wilds, které se rozkládá na téměř 40 km2, je domovem mnoha exotických druhů zvířat, včetně žiraf, nosorožců, zeber, gepardů nebo velbloudů. Zipline Safari si buď můžete zaplatit ve všední den, nebo se sem vydejte za úplňku. Celá akce trvá zhruba hodinu a půl za doprovodu dvou zkušených průvodců.

safari

Po pěších túrách a zipline můžeme jedině doporučit zkusit ještě vodu. Pronajměte si kánoi, a to nejlépe v Loudonville, kterému se přezdívá hlavní město kanoistiky. Jak je v USA zvykem, budete postaveni před širokou paletu výletů. Na plavbu se můžete dokonce vydat i za úplňku.

GPS: 34°31'58.2"N 89°50'42.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Sarunas Burdulis, Ken Lund, Ramseybuckeye, Bikingshaun, TaximesDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě
Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.7.2019
Výbor světového dědictví na svém zasedání v ázerbájdžánské metropoli Baku rozhodl o zařazení Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří a Národního hřebčína Kladruby nad Labem na seznam památek světové hodnoty.
22.7.2019
Do 1. září 2019 máte možnost využít k cestování tradiční vláček Hanička (motorový vůz 810), který jezdí na trati ze Spišského Podhradí do Spišských Vlachů.
21.7.2019
Také toto léto si můžete užít mezinárodní kulturní festival Dny Mistra Pavla v Levoči, který do 28. srpna přináší pouliční vystoupení divadelníků, muzikantů a tanečníků, jakož i poselství kultury.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 23. 7. 2019
svátek:Libor
dnes:
úterý 23.7.
31 °C
zítra:
středa 24.7.
33 °C