www.infoglobe.cz » USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě

Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

Lucy byla vysoká přibližně 110 centimetrů a mohla vážit okolo 29 kg. „Divácky vděčnějšími“ budou ale spíše kostry dinosaurů, které se tyčí do výšky nad procházejícími návštěvníky. Nechybí ani exponáty z oblasti geologie nebo botaniky.

Lucy

U vědy a poznávání zůstaneme, protože budeme pokračovat do Great Lakes Science Center. Populárně naučná instituce se pokusí probudit vaši zvědavost a inspirovat vás k tomu zajímat se třeba o možnosti cestování ve vesmíru nebo o mořeplavectví. Hlavním tahákem je tu totiž parník.

Great Lakes Science Center

188 metrů dlouhá loď William G. Mather vyplula na vodu v roce 1925, ale nedávno prošla rozsáhlými opravami. Pokud si chcete loď podrobně prohlédnout, lze si jednoduše na palubě koupit lístky a vydat se na komentovanou prohlídku, která vás provede přes obrovské nákladní prostory, můstek, jehož hlavními prvky jsou mosaz a dub, elegantní kajuty pro hosty nebo čtyřposchoďovou strojovnu.

loď William G. Mather

Pokud jsou lodě vašemu srdci blízké, tak vám i doporučujeme věnovat čas památníku USS Cod Submarine Memorial, pod kterým si můžete představit ponorku z druhé světové války. Jedná se o vůbec první stroj svého druhu, který byl použit pro záchranu jiné ponorky.

Nedá nám to vás nevzít alespoň do centra místní divadelní scény, která leží v Divadelní čtvrti (Theater District). Tvoří ji devět divadel, v nichž se hrají například představení z newyorské Brodwaye, ale také si sem můžete zajít na koncert nebo rodinná představení. Divadla byla postavena převážně na začátku 20. let 20. století. V 70. letech divadla díky angažovanosti místních obyvatel jen tak tak unikla demolici a naopak v průběhu 80. a 90. let se dočkala rekonstrukcí a mohla tak prožít renesanci.

Natural History Museum

Srdce této čtvrti tvoří Playhouse Square, jenž ročně navštíví na milion lidí. Kdybyste z nějakého důvodu neměli čas zajít na nějaké představení, doporučujeme alespoň využít možnosti bezplatné prohlídky. Jednou měsíčně od června do prosince je v daný den mezi 10.00 až 11.30 každých 15 minut zahájena jedna 90minutová prohlídka.

Playhouse Square

GPS: 41°30'05.8"N 81°40'48.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: AJHalliwell, Andrew, Michael Barera, JuanPDP, Eli PoussonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem
Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 12. 7. 2020
svátek:Bořek
dnes:
neděle 12.7.
20 °C
zítra:
pondělí 13.7.
22 °C