www.infoglobe.cz » USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě

Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

Lucy byla vysoká přibližně 110 centimetrů a mohla vážit okolo 29 kg. „Divácky vděčnějšími“ budou ale spíše kostry dinosaurů, které se tyčí do výšky nad procházejícími návštěvníky. Nechybí ani exponáty z oblasti geologie nebo botaniky.

Lucy

U vědy a poznávání zůstaneme, protože budeme pokračovat do Great Lakes Science Center. Populárně naučná instituce se pokusí probudit vaši zvědavost a inspirovat vás k tomu zajímat se třeba o možnosti cestování ve vesmíru nebo o mořeplavectví. Hlavním tahákem je tu totiž parník.

Great Lakes Science Center

188 metrů dlouhá loď William G. Mather vyplula na vodu v roce 1925, ale nedávno prošla rozsáhlými opravami. Pokud si chcete loď podrobně prohlédnout, lze si jednoduše na palubě koupit lístky a vydat se na komentovanou prohlídku, která vás provede přes obrovské nákladní prostory, můstek, jehož hlavními prvky jsou mosaz a dub, elegantní kajuty pro hosty nebo čtyřposchoďovou strojovnu.

loď William G. Mather

Pokud jsou lodě vašemu srdci blízké, tak vám i doporučujeme věnovat čas památníku USS Cod Submarine Memorial, pod kterým si můžete představit ponorku z druhé světové války. Jedná se o vůbec první stroj svého druhu, který byl použit pro záchranu jiné ponorky.

Nedá nám to vás nevzít alespoň do centra místní divadelní scény, která leží v Divadelní čtvrti (Theater District). Tvoří ji devět divadel, v nichž se hrají například představení z newyorské Brodwaye, ale také si sem můžete zajít na koncert nebo rodinná představení. Divadla byla postavena převážně na začátku 20. let 20. století. V 70. letech divadla díky angažovanosti místních obyvatel jen tak tak unikla demolici a naopak v průběhu 80. a 90. let se dočkala rekonstrukcí a mohla tak prožít renesanci.

Natural History Museum

Srdce této čtvrti tvoří Playhouse Square, jenž ročně navštíví na milion lidí. Kdybyste z nějakého důvodu neměli čas zajít na nějaké představení, doporučujeme alespoň využít možnosti bezplatné prohlídky. Jednou měsíčně od června do prosince je v daný den mezi 10.00 až 11.30 každých 15 minut zahájena jedna 90minutová prohlídka.

Playhouse Square

GPS: 41°30'05.8"N 81°40'48.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: AJHalliwell, Andrew, Michael Barera, JuanPDP, Eli PoussonDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem
Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada
Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Dárkový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

4.12.2020
Už 6. prosince k vám přijde Mikuláš v podobě dětského festivalu, který vám přinese on-line koncerty a vystoupení Spievankova, Fíha Tralala, Smejka a Tanculienky, Paci Pac, Dúhalky i Tárajka a Popletajka nebo Majka Spirita.
2.12.2020
Nově vydaná fotopublikace představuje kouzlo Turčianské kotliny a jejího nezaměnitelného okolí. Úchvatné záběry zachycují krásu tohoto kousku ráje, ve kterém se v minulosti přelévaly vlny prehistorického moře.
30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 5. 12. 2020
svátek:Jitka
dnes:
sobota 5.12.
5 °C
zítra:
neděle 6.12.
9 °C