www.infoglobe.cz » USA, Texas: Houston – návštěva muzeí

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí

Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

Asi nejlepším místem, kde začít, je Museum District neboli Muzejní čtvrť, v níž se nachází celkem devatenáct muzeí, do jedenácti dokonce máte vstup zdarma. Mezi ta nejlepší muzea se jednoznačně řadí Muzeum umění (Museum of Fine Arts, Houston), Přírodovědné muzeum (Museum of Natural History), Muzeum dětí (Children’s Museum of Houston), Muzeum holokaustu (Holocaust Museum) nebo Muzeum současného umění (Contemporary Arts Museum Houston).

Muzeum umění

Muzeum umění je jedno z vůbec největších muzeí v celých Spojených státech. Jeho stálá sbírka obsahuje 6 000 let lidské historie a na 64 tisíc děl shromážděných na šesti kontinentech, výstavní plocha má neuvěřitelných 28 tisíc m2. V popředí všeho musíme zmínit předkolumbovské umění, které vám dá poznat původní kultury Střední a Jižní Ameriky před tím, než je pro Evropany objevil mořeplavec Kryštof Kolumbus roku 1492.

Velká pozornost je rovněž věnována původním obyvatelům Severní Ameriky. Sbírky zahrnují keramiku, panenky, textilie, košíky, masky nebo stříbrné šperky. Stáří předmětů se pohybuje od 2. tisíciletí př. n. l. po 50. léta 20. století. Zastoupeny jsou zde kultury Apačů, Kwakwaka’wakwů a Tlingitů.

Muzeum umění

Je klidně možné, že v Muzeu umění strávíte celý den. Zbydou-li vám však síly, nevynechejte ani Muzeum přírodních věd. To bylo založeno přesně před 110 lety, a to s bohulibým záměrem vytvořit instituci, která by zdarma seznamovala obyvatele Houstonu se vzděláním a vědou.

Muzeum přírodních věd

Pokud náhodou do Houstonu pojedete ještě letos, určitě si muzeum nenechte ujít už jen z důvodu, že se zde koná unikátní výstava na počest prvního přistání na Měsíci. Jejím centrálním bodem je model měsíce o měřítku 1 : 500 000 s projektovanými fotografiemi měsíčního povrchu o vysokém rozlišení 120 dpi. Uvidíte například místo přistání lunárního modulu Apollo 11 i odvrácenou stranu Měsíce.

Muzeum přírodních věd

Muzeum je velmi úspěšné a populární. Každý rok jej navštíví na dva miliony lidí. Kromě výstavních prostor se zde nachází obrovský kinosál s plátnem o rozměru 18 × 24 metrů. Promítá se zde například skvělý dokument o přistání na měsíci nebo dokument o Velkém bariérovém útesu.

Předtím, než se sem vydáte, mějte na paměti, že obzvláště o víkendech zde mohou být dost velké davy, takže návštěvu raději plánujte na všední den. Jinak co se vstupenek týče, dospělí zaplatí 25 dolarů za vstup a studenti, děti a lidé ve věku 62+ 16 dolarů.

GPS: 29°43'23.5"N 95°23'18.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Hequals2henry, Judson Dunn, Wolfgang Manousek, Agsfw, EflonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
11.11.2019
Vánoce jsou časem milých překvapení a malých zázraků. Krásné chvíle s rodinou a tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat i v malebném zámeckém komplexu Schloss Hof, který má právě v tento čas neopakovatelné kouzlo.
10.11.2019
Slovenské národní muzeum – Historické muzeum připravuje od 15. listopadu vzpomínkovou výstavu k 30. výročí sametové revoluce, která přiblíží návštěvníkům pohled na svobodu v kontextu dějin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 12. 11. 2019
svátek:Benedikt
dnes:
úterý 12.11.
3 °C
zítra:
středa 13.11.
3 °C