www.infoglobe.cz » Argentina – Salta a Purmamarca

Argentina – Salta a Purmamarca

Publikováno: 11.12.2017
Salta, město zastrčené v údolí Lerma, se nachází na jednom z nejvíce úrodných a příjemných míst, které v této oblasti příroda vytvořila. Leží v nadmořské výšce 1 187 m a počasí je zde ideální celý rok. Hotelnictví tu proto jen vzkvétá a město je obvykle po celý rok přeplněné turisty.

Když vám nějaký Argentinec řekne, že Córdoba, Salta, Jujuy nebo jiné místo je velmi pěkné, vždycky se zeptejte, co přesně myslí. Často totiž myslí celou provincii, kde je spousta pěkných míst. Pro Argentince není problém jezdit autem větší vzdálenosti. O Saltě se však dá říct, že je krásné jak město, tak i celá provincie.

Catedral Basilica de Salta

Hernando de Lerma založil město „Ciudad de Lerma en el Salta“ v roce 1582 za účelem poskytování podpory při obchodování mezi Santigo del Estero a Peru. Dnes je Salta jedním z nejhezčích míst díky zachovalé koloniální architektuře a spoustě kostelů rozmístěných po městě. Kamkoliv se vydáte z dlážděného hlavního náměstí Plaza 9 de Julio, narazíte na historické budovy. Catedral Basilica de Salta pochází z 19. století a každý rok 15. září sem přijíždí tisíce lidí modlit se k patronům města Salty. Dalším kostelem u hlavního náměstí je pak Iglesia San Francisco a významnými budovami např. Cabildo Historico. Mimo hlavní náměstí pak budova Convento San Bernardo, jejíž vznik se datuje na začátek 17. století. Ve městě nechybí samozřejmě ani spousta muzeí, která člověk může navštívit. Přes den je město velice pěkné, o to hezčí je však v noci. Krásně nasvícené historické budovy a kostely stojí za to. Večer to tady opravdu žije. Tím, že je to turistické místo, je zde i večer bezpečno a navíc pořád příjemně teplo.

Cabildo Historico   Convento San Bernardo

Kromě samotného města je v okolí spousta turistických aktivit. Zajedeme si do San Lorenza projít ekologickou rezervaci, což je ovšem jen taková procházka lesem a křovím, kde není nic moc k vidění. Pěkná procházka je na Cerro San Bernardo, odkud je výhled na celé město. Buď se dá jít pěšky, nebo lanovkou. V okolí Salty je spousta „barevných hor“ a také solných plání. Není problém si zde půjčit auto nebo zaplatit výlet s cestovní kanceláří. Naším dalším cílem je vesnice Purmamarca, kam si jdeme prohlédnout duhové hory. Je to také poslední místo severní Argentiny, které navštívíme.

Salta – výhled z Cerro San Bernardo

Purmamarca je úplně jiná. Je zde sice i tak spousta turistů, většina však po jednom dni buď jede dál, nebo se vrací do Salty. Nejsou zde žádné koloniální budovy, naopak jsou zde spíš hliněné domy a tradiční bolivijské trhy. Připadáme si zde, jako bychom se vrátili zpátky do Bolívie. Proto sem také jezdí spousta turistů – nakoupit si suvenýry. Oproti Bolívii jsou tady však mnohem dražší. Purmamarca je rozhodně místem, které stojí za návštěvu. I kdybyste nechtěli kupovat žádné suvenýry, tak vidět tu barevnou krajinu prostě musíte. Už při samotné cestě ze Salty do města Purmamarca několikrát zastavujeme, abychom si vyfotili okolní krajinu.

Cerro de los Siete Colores

V samotné Purmamarce je pak nejznámější „hora sedmi barev“ Cerro de los Siete Colores. Pokud si chcete vyjít na vyvýšené vyhlídkové místo s výhledem na protilehlý barevný kopec, musíte zaplatit nějaký směšný poplatek, protože se jedná o soukromý pozemek. I toto nám hodně připomíná Bolívii. Za městem však vede krásná cesta podél hor, zabere vám možná hodinu, možná víc a je zcela zdarma. Nebo alespoň v době naší návštěvy byla.

Purmamarca   Purmamarca

Za barvami se vydáváme také do vesnice Maimará. Zde se nachází Paleta del Pintor, hory hrající všemi barvami. Barevné hory jsou vidět od hlavní cesty, takže člověk se ani nemusí zdržovat procházením vesnice. Spousta turistů navíc pokračuje až do města Humahuaca, kde chtějí vidět pravou „argentinskou“ Bolívii.

Paleta del Pintor

My se vydáváme autobusem do Chile. Tak nás napadá, že jakoukoliv cestou se z Purmamarcy vydáte, uvidíte barevnou krajinu, solné pláně a občas i pobíhající lamy.

GPS: 24°47'22.1"S 65°24'31.6"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina, Patagonie – Trelew a Gaiman
Publikováno: 10.2.2022
Trelew se nachází v dolním údolí řeky Chubut a historie tohoto města je úzce spjata s kolonizací. Vznik města se datuje k roku 1884, kdy velšští kolonisté hledali cestu k přístavu, aby mohli převézt svou zemědělskou produkci. Výstavba železnice mezi údolím a Puerto Madrynem byla povolena a město Trelew tak vzniklo v podstatě jako železniční terminál.

Argentina: Mendoza – vinařské městečko
Publikováno: 20.11.2017
Město se nachází na úpatí andského pohoří a je neuvěřitelnou oázou vytvořenou člověkem pomocí obrovského zavlažovacího systému díky řekám Mendoza a Tunuyán. Je vstupní bránou k Tichému oceánu, s příjemným podnebím, občasným deštěm a výjimečným větrem.

Argentina, Patagonie – Isla Pavón a výlet za tučňáky
Publikováno: 3.2.2022
Z Ohňové země se vydáváme zase zpátky na sever. Autobusem přejedeme do Rio Gallegos a potom máme v plánu opět stopovat. Tentokrát podél pobřeží po silnici č. 3 až do Buenos Aires.

Argentina, Patagonie – San Carlos de Bariloche
Publikováno: 23.12.2021
Bariloche je město ležící mezi tisíciletými lesy, zasněženými horami a křišťálově čistými jezery v provincii Río Negro v Argentině. Město se nachází v národním parku Nahuel Huapi (vedle pohoří And) a zdejší příroda nabízí aktivity a dobrodružství po celý rok. V roce 2012 bylo Bariloche prohlášeno za hlavní město dobrodružné turistiky a v roce 2015 národním městem čokolády.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část první
Publikováno: 30.12.2021
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, pouze na jihu Jižní Ameriky. Je to obrovská zeď na západě v podobě And, modré moře na východě v podobě Atlantského oceánu, krajina borovic a jezer a také obrovská plošina v centrální části. To vše je zakončené Ohňovou zemí a městem Ushuaia, doslova koncem světa.

Argentina: Difunta Correa a La Rioja
Publikováno: 27.11.2017
Z Mendozy máme cíl navštívit města La Rioja a San Miguel de Tucumán. Jdeme zase stopovat. Nakonec se však na doporučení jednoho řidiče kamionu ocitáme ve městě Vallecito, které je známé hlavně díky místu s názvem Difunta Correa.

Argentina: Córdoba
Publikováno: 30.10.2017
Córdoba je druhým největším městem v zemi. Založil jej Jerónimo Luis de Cabrera v roce 1573 a pojmenoval ho po španělském městě Córdoba. Kromě toho, že je město také hlavním městem provincie Córdoba, bylo ve své historii dvakrát prohlášeno za hlavní město Argentiny.

Argentina: Z Córdoby do Mendozy
Publikováno: 6.11.2017
Po pár dnech v Córdobě se přesouváme dál. Je to velké město a nás čeká ještě Mendoza. Když zjistíme, že do malého města Cosquin jede příměstský vlak, který navíc stojí pár korun, je volba jasná. Navíc se jede pěknou krajinou, dokonce i Argentinci s dětmi občas cestou jásají, jaké tu jsou pěkné výhledy. A v zastávkách klidně vystoupí a kupují si snídani. Před cílovou stanicí ještě změníme plán a vystoupíme u jezera Lago San Roque. Tady se nachází oblíbená turistická atrakce – jedna z největších přepadových děr na světě, která byla slavnostně otevřena v roce 1890. Už jen při pohledu na ni člověk dostává strach. Odsud se pak stopem dostáváme do města Villa Carlos Paz.

Argentina: Z Posadas do Santa Fe
Publikováno: 23.10.2017
Posadas je hlavním městem provincie Misiones. Před příchodem jezuitských misií zde žili indiáni kmene Guaraní a i dnes je tady vidíme prodávat své rukodělné výrobky. Kromě přírodního skvostu – vodopádů Iguazú nabízí provincie Misiones i historické památky – jezuitské ruiny Ruinas de San Ignacio.

Argentina: Z La Riojy do Tucumánu – seznamujeme se i s tradicemi
Publikováno: 4.12.2017
Z La Riojy se vydáváme dál, naším cílem je San Miguel de Tucumán. Ani ve snu by nás asi nenapadlo, že mezitím stihneme navštívit i jednu místní soutěž ve folklorních tancích.


Souvisejicí fotogalerie

Argentina, Patagonie – nespoutaná krajina
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, jen na jihu Jižní Ameriky. Je to obro...

Argentina – jihoamerická perla ve znamení tanga
Druhý největší jihoamerický stát nazvaný po stříbře – Argentina – nabízí pestrou kulturu reprezen...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Barvy jara

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
připravujeme...
2. cena:
připravujeme...
3. cena:
připravujeme...
1. cena redakce:
připravujeme...
2. cena redakce:
připravujeme...
3. cena redakce:
připravujeme...

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.1.2023
Klub učitelů geověd SGS vás zve na přednášky RNDr. Dalibora Výberčiho: Daleké výhledy - kdy "začínají" a kde "končí " a RNDr. Jána Košiara: Putování Nepálem, které se uskuteční dne 15. února 2023 o 15-té hodině prezenční v místnosti B1 PLUS na Přírodovědecké fakultě UK v Bratislavě.
24.1.2023
Specifikum slovenských cestovatelů? Nejvíce jich podle údajů Kiwi.com odlétá ze sousedního Rakouska. Důvodů je více – kromě geografické blízkosti vídeňského letiště také mohou významně ušetriť, a to hlavně při dálkových letech. Některé aerolinie totiž létají přímo z Vídně i do vzdálených destinací.
21.1.2023
Nádherný zámecký komplex Schloss Hof s rozlehlým areálem, kterému dominuje idylický statek, je skvělou volbou jak efektivně využít volný čas i v období zimních měsíců.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 27. 1. 2023
svátek:Ingrid
dnes:
pátek 27.1.
-1 °C
zítra:
sobota 28.1.
-2 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X