www.infoglobe.cz » Argentina: Z Posadas do Santa Fe

Argentina: Z Posadas do Santa Fe

Publikováno: 23.10.2017
Posadas je hlavním městem provincie Misiones. Před příchodem jezuitských misií zde žili indiáni kmene Guaraní a i dnes je tady vidíme prodávat své rukodělné výrobky. Kromě přírodního skvostu – vodopádů Iguazú nabízí provincie Misiones i historické památky – jezuitské ruiny Ruinas de San Ignacio.

Podaří se nám stopnout mladý pár, dokonce nás pozvali k sobě domů, abychom měli kde přespat a nemuseli utrácet za hotel. Když dojedeme k nim domů, jdou si jako správní Argentinci dát siestu a my si jdeme projít město. Nemáme moc času, a tak míříme na promenádu k řece. Nábřeží řeky Paraná (Costanera del río Paraná) je plné lidí. Buď zde sportují, pouštějí draky, nebo prostě jen odpočívají na lehátkách a popíjejí maté. Je neděle, a tak se nic nedělá. Argentinci nezůstávají doma, naopak se v o víkendu vydávají ven – buď grilovat „asado“, nebo prostě jen tak s přáteli popíjet maté.

Costanera del río Paraná

Nedávno jsme seděli na pláži v Encarnacionu v Paraguayi a měli výhled na město Posadas, teď jsme na druhé straně řeky a vidíme z Posadas město Encarnacion. Města spojuje most Puente Internacional San Roque González de Santacruz, slavnostně otevřený v dubnu v roce 1990 a pojmenovaný po jezuitském misionáři, který založil Posadas, Encarnacion i další města v této oblasti v 17. století.

Resistencia – socha

Z jídla vyzkoušíme místní „hotdog“, kterému se zde říká choripan, což je houska s opečenou klobásou. Místní specialitou je cabure, pečivo z maniokové mouky se sýrem opečené nad ohněm. Je hodně podobné pečivu s názvem chipa, které je specialitou v Paraguayi.

Když se setmí, vracíme se zpátky. Posadas je pro nás takové roztáhlé město se širokými ulicemi, a když jím procházíme v neděli večer a je všude klid, připomíná nám spíše vesnici plnou rodinných domů.

Museo Etnográfico   Convento y Museo de San Francisco

Z Posadas se přesuneme do města Resistencia, známého také jako město soch. Je zde rozmístěno přes 400 soch na náměstích a v ulicích, takže celé je takovým pouličním muzeem. Rozlehlé hlavní náměstí 25 de Mayo de 1810 zaujímá 4 bloky a je neskutečně zelené. Jsou to doslova zelené plíce města. U náměstí se nachází pěkný kostel Iglesia Catedral de Resistencia. Protože je v Resistencii subtropické podnebí a přes den docela vedro, po obědě jsou tady běžné až 4hodinové siesty.

Iglesia Catedral de Resistencia

Nakonec se dostáváme k našemu cíli, městu Santa Fe, kde chceme zůstat více dní. Město bylo založeno v roce 1573, ale kvůli územním konfliktům a častým záplavám bylo přesunuto. Původní základy města je možné navštívit v archeologickém parku „Santa Fe la Vieja“. Ve městě se dochovalo jen velmi málo koloniálních památek. Jednou z nejvýznamnějších budov je Convento y Museo de San Francisco. Tento klášter byl vybudován v roce 1680 a jeho trámy z tvrdého dřeva jsou fixovány dřevěnými hroty. Dalšími pěknými historickými budovami ve městě jsou Museo Etnográfico nebo Casa de Gobierno de Santa Fe.

Casa de Gobierno de Santa Fe

Vydáváme se přes most Puente Colgante Ing. Marcial Candioti. Chceme se projít kolem řeky, kam si lidé chodí odpočinout od města a sportovat. Je zde také volně přístupná ekologická rezervace, kde pobíhají morčata a jsou zde mokřady plné ptáků.

Puente Colgante Ing. Marcial Candioti

Jako správní Češi musíme ještě navštívit pivovar Schneider. Pivovar má vlastní značku piva Santa Fe a organizované prohlídky jsou zde zdarma. Moderní pivovar má i velmi pěkné muzeum. K prohlídce je ochutnávka piva zdarma, dokonce dostáváme i dárek – dvě plechovky piva. Zajímavostí je, že zde nepijí z půllitru, ale jejich sklenice je tzv. liso, což dělá 250 ml.

Santa Fe – pivovar

GPS: (Posadas) 27°21'52.8"S 55°53'57.1"W

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země I.
Publikováno: 8.6.2011
Na území velkém jako Česká republika se nachází jedinečné místo naší modré planety s kouty krásné a nedotčené přírody.

Argentina, Patagonie – Ushuaia a Ohňová země
Publikováno: 27.1.2022
Název Ohňová země (Tierra del Fuego) zřejmě vznikl, když skupina průzkumníků viděla břehy neznámého území s rozptýlenými požáry a sloupy kouře z ohňů domorodých obyvatel. Oheň z dálky vypadal, jako když plave v mlze nad mořem.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část druhá
Publikováno: 6.1.2022
Čím víc se dostáváme k jihu, tím víc nás trápí počasí. Neustálý vítr, mraky honící se po obloze, zima. Aut ubývá, není koho stopovat. Ale i tak zkoušíme štěstí dál.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část první
Publikováno: 30.12.2021
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, pouze na jihu Jižní Ameriky. Je to obrovská zeď na západě v podobě And, modré moře na východě v podobě Atlantského oceánu, krajina borovic a jezer a také obrovská plošina v centrální části. To vše je zakončené Ohňovou zemí a městem Ushuaia, doslova koncem světa.

Argentina, Patagonie – San Carlos de Bariloche
Publikováno: 23.12.2021
Bariloche je město ležící mezi tisíciletými lesy, zasněženými horami a křišťálově čistými jezery v provincii Río Negro v Argentině. Město se nachází v národním parku Nahuel Huapi (vedle pohoří And) a zdejší příroda nabízí aktivity a dobrodružství po celý rok. V roce 2012 bylo Bariloche prohlášeno za hlavní město dobrodružné turistiky a v roce 2015 národním městem čokolády.

Argentina – Salta a Purmamarca
Publikováno: 11.12.2017
Salta, město zastrčené v údolí Lerma, se nachází na jednom z nejvíce úrodných a příjemných míst, které v této oblasti příroda vytvořila. Leží v nadmořské výšce 1 187 m a počasí je zde ideální celý rok. Hotelnictví tu proto jen vzkvétá a město je obvykle po celý rok přeplněné turisty.

Argentina: Z La Riojy do Tucumánu – seznamujeme se i s tradicemi
Publikováno: 4.12.2017
Z La Riojy se vydáváme dál, naším cílem je San Miguel de Tucumán. Ani ve snu by nás asi nenapadlo, že mezitím stihneme navštívit i jednu místní soutěž ve folklorních tancích.

Argentina: Difunta Correa a La Rioja
Publikováno: 27.11.2017
Z Mendozy máme cíl navštívit města La Rioja a San Miguel de Tucumán. Jdeme zase stopovat. Nakonec se však na doporučení jednoho řidiče kamionu ocitáme ve městě Vallecito, které je známé hlavně díky místu s názvem Difunta Correa.

Argentina: Mendoza – vinařské městečko
Publikováno: 20.11.2017
Město se nachází na úpatí andského pohoří a je neuvěřitelnou oázou vytvořenou člověkem pomocí obrovského zavlažovacího systému díky řekám Mendoza a Tunuyán. Je vstupní bránou k Tichému oceánu, s příjemným podnebím, občasným deštěm a výjimečným větrem.

Argentina: Z Córdoby do Mendozy
Publikováno: 6.11.2017
Po pár dnech v Córdobě se přesouváme dál. Je to velké město a nás čeká ještě Mendoza. Když zjistíme, že do malého města Cosquin jede příměstský vlak, který navíc stojí pár korun, je volba jasná. Navíc se jede pěknou krajinou, dokonce i Argentinci s dětmi občas cestou jásají, jaké tu jsou pěkné výhledy. A v zastávkách klidně vystoupí a kupují si snídani. Před cílovou stanicí ještě změníme plán a vystoupíme u jezera Lago San Roque. Tady se nachází oblíbená turistická atrakce – jedna z největších přepadových děr na světě, která byla slavnostně otevřena v roce 1890. Už jen při pohledu na ni člověk dostává strach. Odsud se pak stopem dostáváme do města Villa Carlos Paz.

Argentina: Córdoba
Publikováno: 30.10.2017
Córdoba je druhým největším městem v zemi. Založil jej Jerónimo Luis de Cabrera v roce 1573 a pojmenoval ho po španělském městě Córdoba. Kromě toho, že je město také hlavním městem provincie Córdoba, bylo ve své historii dvakrát prohlášeno za hlavní město Argentiny.

Argentina, Patagonie – Puerto Madryn
Publikováno: 17.2.2022
Přístav Puerto Madryn leží na útesu tvořeném náhorní plošinou, odkud je nekonečný výhled na Atlantský oceán. Jednou z hlavních atrakcí je pozorování velryb – pozor, každý rok jen od června do prosince. Právě díky okolním útesům je pozorování velryb mnohem snazší.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země II.
Publikováno: 15.6.2011
Dnešní článek pojednává o nejjižnějším městě světa Ushuaie.

Víte, že? Argentina - vodopády Iguazú
Publikováno: 11.12.2011
Vodopády Iguaçu jsou naší další zastávkou našeho putování po 7 přírodních divech světa. Naprosto strhující podívanou největšího systému vodopádů vůbec nešlo opomenout a byla tedy právem zařazena na seznam toho NEJ, co příroda vytvořila.


Souvisejicí fotogalerie

Argentina – jihoamerická perla ve znamení tanga
Druhý největší jihoamerický stát nazvaný po stříbře – Argentina – nabízí pestrou kulturu reprezen...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X