www.infoglobe.cz » Argentina, Patagonie – Isla Pavón a výlet za tučňáky

Argentina, Patagonie – Isla Pavón a výlet za tučňáky

Publikováno: 5.3.2018
Z Ohňové země se vydáváme zase zpátky na sever. Autobusem přejedeme do Rio Gallegos a potom máme v plánu opět stopovat. Tentokrát podél pobřeží po silnici č. 3 až do Buenos Aires.

Po stopování na Ruta 40 jsme už zvyklí na čekání, Ruta 3 je však mnohem frekventovanější a navíc tudy jezdí kamiony. Zjišťujeme, že nakonec se v té Argentině nestopuje vůbec špatně. Zastavuje nám veselý chlapík s kamionem a ani nám nevadí, že hodinu stojíme kvůli nějaké poruše. Řidiči kamionů si tady pomáhají, a tak jich tu po chvilce stojí hned několik. Docela se u opravy baví a hihňají a náš řidič vůbec nevypadá, že by ho nějaké zpoždění trápilo.

opraváři

Nakonec se dostaneme jen asi o 230 km dál, zato na velmi pěkné místo, na ostrov Isla Pavón. Přecházíme most přes řeku Santa Cruz, odkud je na řeku i ostrov krásný výhled. Na ostrově se pak nachází kemp, a protože je příjemné teplé počasí a zrovna neděle, je tady spousta rodin, lidé se dokonce koupou. Sedíme venku, užíváme si slunce a jsme rádi, že ta větrná Patagonie pro nás pomalu končí.

Isla Pavón

Ostrov Pavón objevil kapitán Juan Rodríguez Serrano v roce 1520. Během staletí tento ostrov a jeho okolí navštívili různí námořníci z celého světa. Strategickým místem na obranu suverenity země se stal v roce 1859, kdy sem přijel velitel Luis Piedra Buena. Spolu s dalšími rodinami byl prvním osadníkem a na ostrově si postavil menší dům a později i továrnu za účelem obchodu s místními. Jméno dostal ostrov na počest vítězství bitvy u Pavónu v roce 1861. O rok později zde byla poprvé vztyčena argentinská vlajka. Ze starého domu velitele zůstaly ruiny, které byly zrekonstruovány a nyní slouží jako ukázka historického dědictví.

dům velitele Luise Piedra Buena

Opouštíme Isla Pavón a jen co zvedneme ruku na stopování, zastavuje nám kamion, až tomu sami nevěříme. Máme veliké štěstí, pokračujeme touto nehostinnou krajinou dál, až do města Comodoro Rivadavia. Podél cesty dokonce zahlédneme kolonii lachtanů. Samotné město Comodoro je obrovské, průmyslové a obchodní centrum regionu, kterému se chceme vyhnout. Dojedeme proto až za město a přespíme v kempu. Odsud je to pak následující den jen kousek do Trelewu.

okolí Punta Tombo

Po cestě je však ještě jedno místo, které stojí za návštěvu, tím je kolonie tučňáků. Takových kolonií je v Patagonii víc, např. Cabo Dos Bahías nebo Punta Tombo. Punta Tombo se nachází asi 120 km od Trelewu. Cesta k místu mimo hlavní silnici je nezpevněná a tedy hůře dostupná. Turisté si musejí zaplatit výlet v cestovní kanceláři, který je dost předražený, nebo si půjčit auto. Ani to není nejlevnější varianta, ale půjčení auta nás vyšlo stejně jako zaplatit si výlet do Punta Tombo autobusem.

Punta Tombo   tučňáci magellanští

u moře   muzeum v Punta Tombo

V Punta Tombo je největší kolonie tučňáků magellanských mimo území Antarktidy. Je tady středisko se všemi informacemi o tučňácích a také vytyčené cesty, kterými se dá procházet přímo mezi tučňáky. Ti nám samozřejmě občas zkříží cestu, vykračují si to před námi a můžeme si je prohlédnout úplně zblízka. Navíc mají zrovna období sezení na vejcích, takže jsou všude kolem nás zalezlí v dírách a čekají. Jsou tak blízko, že bychom si na ně mohli i sáhnout, to je však zakázáno a navíc by nás určitě štípli. Na pobřeží pak pozorujeme tučňáky, kteří se jdou vykoupat a lovit do moře. Občas je spláchne nějaká ta vlna na pláži, tak se jen smějeme jejich nemotorné chůzi. Místo Punta Tombo a možnost vidět tučňáky v jejich přirozeném prostředí rozhodně stojí za to.

GPS: (Isla Pavón) 50°00'11.2"S 68°56'02.7"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina, Buenos Aires – Luján a Tigre
Publikováno: 9.4.2018
Kromě samotného Buenos Aires je spousta zajímavostí i v okolí, v provincii Buenos Aires. My jsme navštívili Luján a na závěr Tigre, to když jsme odsud odplouvali do Uruguaye.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město II
Publikováno: 2.4.2018
Další dny v Buenos Aires se vydáme po okolí centra. Kromě spousty ulic, historických domů a kostelů míjíme Teatro Colón. Toto divadlo je díky své fenomenální akustice považováno za jeden z nejlepších operních domů na světě. Bylo otevřeno v roce 1908 a následně hostilo některé z nejdůležitějších dirigentů, zpěváků a tanečníků dvacátého století, např. Igora Stravinského či Luciana Pavarottiho. V roce 2010 bylo po renovaci města znovu otevřeno veřejnosti.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město I
Publikováno: 26.3.2018
Hlavní město Argentiny, Buenos Aires, je kosmopolitní město, kde žije asi 13 milionů porteños – obyvatel Buenos Aires. Je také jedním z nejúchvatnějších hlavních měst Jižní Ameriky, kde se prolíná historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem.

Argentina, Patagonie – Puerto Madryn
Publikováno: 19.3.2018
Přístav Puerto Madryn leží na útesu tvořeném náhorní plošinou, odkud je nekonečný výhled na Atlantský oceán. Jednou z hlavních atrakcí je pozorování velryb – pozor, každý rok jen od června do prosince. Právě díky okolním útesům je pozorování velryb mnohem snazší.

Argentina, Patagonie – El Calafate, ledovec Perito Moreno
Publikováno: 19.2.2018
Město získalo svůj název podle ovoce Calafate (česky dřišťál). Jsou to sladké bobule, ze kterých se vyrábí marmelády. Legenda dokonce říká, že kdo toto ovoce ochutná, nikdy už nedokáže uspokojit svoji chuť. Dnes je El Calafate světovou destinací převážně díky tajícímu ledovci Perito Moreno. Národní park Los Glaciares zaujímá plochu 500 tisíc hektarů a celkem 47 ledovců začíná na tomto ledovcovém území.

Argentina, Patagonie – Trelew a Gaiman
Publikováno: 12.3.2018
Trelew se nachází v dolním údolí řeky Chubut a historie tohoto města je úzce spjata s kolonizací. Vznik města se datuje k roku 1884, kdy velšští kolonisté hledali cestu k přístavu, aby mohli převézt svou zemědělskou produkci. Výstavba železnice mezi údolím a Puerto Madrynem byla povolena a město Trelew tak vzniklo v podstatě jako železniční terminál.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část druhá
Publikováno: 5.2.2018
Čím víc se dostáváme k jihu, tím víc nás trápí počasí. Neustálý vítr, mraky honící se po obloze, zima. Aut ubývá, není koho stopovat. Ale i tak zkoušíme štěstí dál.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část první
Publikováno: 29.1.2018
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, pouze na jihu Jižní Ameriky. Je to obrovská zeď na západě v podobě And, modré moře na východě v podobě Atlantského oceánu, krajina borovic a jezer a také obrovská plošina v centrální části. To vše je zakončené Ohňovou zemí a městem Ushuaia, doslova koncem světa.

Argentina, Patagonie – San Carlos de Bariloche
Publikováno: 22.1.2018
Bariloche je město ležící mezi tisíciletými lesy, zasněženými horami a křišťálově čistými jezery v provincii Río Negro v Argentině. Město se nachází v národním parku Nahuel Huapi (vedle pohoří And) a zdejší příroda nabízí aktivity a dobrodružství po celý rok. V roce 2012 bylo Bariloche prohlášeno za hlavní město dobrodružné turistiky a v roce 2015 národním městem čokolády.

Argentina, Patagonie – Ushuaia a Ohňová země
Publikováno: 26.2.2018
Název Ohňová země (Tierra del Fuego) zřejmě vznikl, když skupina průzkumníků viděla břehy neznámého území s rozptýlenými požáry a sloupy kouře z ohňů domorodých obyvatel. Oheň z dálky vypadal, jako když plave v mlze nad mořem.

Argentina, Patagonie: El Chaltén – krásné výlety do přírody
Publikováno: 12.2.2018
Když přijíždíme do El Chalténu, stepi se najednou přemění na lesy a hory se táhnou vysoko k nebi. Jediné, co se nezměnilo, byl vítr. Do El Chalténu přijíždějí turisté za čistou panenskou přírodou. Ledovce, hory, laguny, vodopády a lesy, to vše láká k procházce. A k tomu se můžete napít přímo z řeky nebo jezera.

Argentina: Mendoza – vinařské městečko
Publikováno: 20.11.2017
Město se nachází na úpatí andského pohoří a je neuvěřitelnou oázou vytvořenou člověkem pomocí obrovského zavlažovacího systému díky řekám Mendoza a Tunuyán. Je vstupní bránou k Tichému oceánu, s příjemným podnebím, občasným deštěm a výjimečným větrem.

Argentina: Difunta Correa a La Rioja
Publikováno: 27.11.2017
Z Mendozy máme cíl navštívit města La Rioja a San Miguel de Tucumán. Jdeme zase stopovat. Nakonec se však na doporučení jednoho řidiče kamionu ocitáme ve městě Vallecito, které je známé hlavně díky místu s názvem Difunta Correa.

Argentina: Córdoba
Publikováno: 30.10.2017
Córdoba je druhým největším městem v zemi. Založil jej Jerónimo Luis de Cabrera v roce 1573 a pojmenoval ho po španělském městě Córdoba. Kromě toho, že je město také hlavním městem provincie Córdoba, bylo ve své historii dvakrát prohlášeno za hlavní město Argentiny.

Argentina – Salta a Purmamarca
Publikováno: 11.12.2017
Salta, město zastrčené v údolí Lerma, se nachází na jednom z nejvíce úrodných a příjemných míst, které v této oblasti příroda vytvořila. Leží v nadmořské výšce 1 187 m a počasí je zde ideální celý rok. Hotelnictví tu proto jen vzkvétá a město je obvykle po celý rok přeplněné turisty.


Souvisejicí fotogalerie

Argentina, Patagonie – nespoutaná krajina
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, jen na jihu Jižní Ameriky. Je to obro...

Argentina – jihoamerická perla ve znamení tanga
Druhý největší jihoamerický stát nazvaný po stříbře – Argentina – nabízí pestrou kulturu reprezen...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Slunečná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letní čtení s vydavatelstvím CBS v podobě obrazové publikace
2. cena:
Letní čtení s Dajamou v podobě turistického průvodce
1. cena redakce:
Letní balíček překvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakce:
Unikátní čokoláda s Vincentkou
3. cena redakce:
Výběr legendárních turistických map VKÚ

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.7.2021
Až do září pořádá strážní a informační služba národního parku několik prázdninových exkurzí pro veřejnost. Nahlédnete tak do každodenního života strážců přírody.
21.7.2021
Všichni milovníci slovenské přírody a kvalitního prázdninového čtení by měli sáhnout po novém čísle Krásy Slovenska, které přináší mnoho zajímavých článků, jakož i rozhovorů nebo informací.
20.7.2021
Medvědí dny, nejoblíbenější rodinný festival ve Vysokých Tatrách, potěší po roční přestávce všechny malé i velké návštěvníky. 31. 7. a 1. 8. na vás čekají hry, soutěže i zajímaví hosté.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Polsku :

TOP 5 MÍST v Polsku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Poznaň – procházky i kultura

Osvětim – vzpomínka na holokaust

Krakov – město králů a jednoho draka

Varšava – zapomenuté město

Wrocław – bývalé sídlo knížete Vratislava I.

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 7. 2021
svátek:Jakub
dnes:
neděle 25.7.
25 °C
zítra:
pondělí 26.7.
24 °C