www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu

Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Spolková země Dolní Rakousko nabízí na svých 10 nejlepších trasách, v délce téměř 4 200 kilometrů, pečlivě udržované a značené cyklostezky. Až 4 z nich přesahují hranice a jsou součástí evropských cyklostezek. Dolnorakouské úseky zahrnují lehčí cesty, ale i trasy pro zkušené cyklisty. Vedou těmi nejkrásnějšími oblastmi země – okolo Dunaje, hlubokými lesy nebo podél železničních kolejí.

Dunajská cyklotrasa, EuroVelo 6 - (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer

Dunajská cyklotrasa (EuroVelo 6) je jedním z průkopníků velkých evropských cyklostezek a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším ve střední Evropě. Cestu lemuje množství památek, zajímavostí a krásných míst. Na trase je mnoho možností k přenocování a ochutnávkám lahodné rakouské kuchyně a lokálních vín. Cesta protíná národní park Donau-Auen a dostanete se po ní až do Bratislavy.

Dunajská cyklotrasa, EuroVelo 6 - (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer

Na dolnorakouském úseku trasy Iron Curtain Trail (EuroVelo 13), která se rozpíná od Finska až po Černé moře, se vydáte po stopách železné opony. Prozkoumáte přírodní park Blockheide v regionu Waldviertel, vychutnáte si husté lesy, rozlehlé louky a objevíte fascinující kameny, o kterých se dodnes říká, že mají magickou sílu. Na východě ve Weinviertelu na vás čekají kopcovité vinice a malebné vinné sklípky. Navštívíte vinný sklep Retz, největší historický vinný sklep ve střední Evropě. Součástí trasy je i národní park Thayatal, který vás uchvátí svými strmými skalními stěnami a s trochou štěstí můžete spatřit i divokou kočku.

Iron Curtain Trail (EuroVelo 13) - (c) Weinviertel Tourismus / Bartl

Trasa Eurovelo 9 vede z Břeclavi přes hraniční přechod Reintal a přes idylický Weinviertel až do Vídně. Cestou na vás čeká Vídeňský les vedoucí do Wechselu, kde se mění na trasu pro horolezce. Vídeňský les si zamilujete, stejně tak i krátkou zastávku u nádherného hradu Laxenburg nebo prohlídku města Wiener Neustadt, kde se letos konají národní výstavy „Svět v pohybu“.

Thayarunde – (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Ve Waldviertelu využívají pro cyklostezky bývalé železniční tratě. Thayatal-Bahn a Göpfritz-Raabs-Bahn udávají směr cyklostezky Thayarunde. Podél přeshraniční cyklostezky mezi Rakouskem a Českou republikou je toho hodně k objevování: zříceniny a hrady, staré pozůstatky železnice nebo divoce rostoucí ovocné stromy, pod jejichž stínem si s radostí odpočinete a načerpáte síly na další cestu.

Thermenregion - (c) Wienerwald Tourismus GmbH / Raimo Rumpler

Na závěr vám přinášíme přehled 10 TOP cyklostezek Dolního Rakouska, které díky bezchybnému značení, husté železniční síti a perfektnímu servisu nabízejí nezapomenutelnou cyklistickou dovolenou plnou zážitků.

Thermenregion - (c) Wienerwald Tourismus GmbH / Raimo Rumpler

1. Kamp-Thaya-March-Radroute / cyklotrasa Kampa-Dyje-Morava (č. 8) – 426 km

2. Cyklostezka kolem železné opony (EuroVelo 13) – cca 400 km

3. Donauradweg / Dunajská cyklotrasa (EuroVelo 6) – 260 km

4. EuroVelo 9 (Vídeň–Břeclav severně od Vídně, Thermenradweg jižně od Vídně) –          212 km

5. Traisental-Radweg / Traisentalská cyklotrasa (č. 4) – 111 km

6. Thayarunde – 111 km

7. Triesting-Gölsental-Radweg / Cyklostezka údolím Triesting-Gölsental (č. 42) – 62 km

8. Piestingtal-Radweg / Piestingtalská cyklotrasa (č. 43) – 60 km

9. Ybbstalradweg / Ybstallská cyklotrasa (Waidhofen a.d. Ybbs-Lunz am See) – 55 km

10. Triestingau-Radweg / Cyklotrasa Triestingau (č. 9) – 32 km

Bezplatné mapy cyklostezek najdete zde.

GPS:  48°42'01.0"N 16°49'23.4"E (Reintal)

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Letní zážitky na zámku Schloss Hof
Publikováno: 12.6.2019
V blízkosti Devínské Nové Vsi se v objetí nedotčené přírody rozprostírá malebný zámecký areál Schloss Hof. Objevte kouzlo tohoto historického skvostu a vychutnejte si krásu přírodních prvků i úžasné možnosti trávení volného času.

Rakousko: Slovenské dny v národním parku Donau-Auen
Publikováno: 12.5.2019
Národní park Donau-Auen (Dunajské luhy) zve všechny slovenské milovníky přírody na prohlídku výstavy „Donauraum“ se slovenským průvodcem na zámku Orth v obci Orth an der Donau (jen 35 km od Bratislavy).

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů
Publikováno: 2.5.2018
Dolnorakouský region je i letos místem konání skvělých výstav či festivalů, které se opravdu vyplatí navštívit. Vydáte se spolu s námi po stopách nevšedních zážitků. Prostřednictvím zajímavých výstav se podíváme na historii našeho jídelníčku, poznáme krásu zelených uměleckých děl nebo navštívíme světovou výstavu obrovských fotografií.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Nejoblíbenější cyklotrasy a nové atrakce
Publikováno: 10.6.2018
Dolní Rakousko patří k nejoblíbenějším cyklistickým destinacím. Jen Dunajskou cyklotrasu, která se nachází nedaleko Bratislavy, každý rok využívá až 400 000 cyklistů. Mnoho z dolnorakouských cyklotras je součástí velkých evropských cyklistických sítí. Populární jsou pro skvělou infrastrukturu, nenáročnost, pravidelné udržování, množství památek podél cyklostezek a zastávek zřízených speciálně pro jejich potřeby.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

16.6.2019
Poznejte krásy a zajímavosti Malých Karpat. Využít můžete turistický autobus Malokarpatský expres, který jede každou sobotu, neděli a během státních svátků na trase Bratislava–Budmerice přes Svatý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.

15.6.2019
Letošní sezonu se mohou turisté vydat do 16 míst chráněné přírody s nově vydaným návštěvnickým pasem. Odměnu získá každý, kdo navštíví nejméně 5 z návštěvnických středisek národních parků či Domů přírody chráněných krajinných oblastí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 17. 6. 2019
svátek:Adolf