www.infoglobe.cz » ČR, Krušné hory – okruh přes Klínovec a Boží Dar

ČR, Krušné hory – okruh přes Klínovec a Boží Dar

Publikováno: 21.11.2019
V okolí Božího Daru je neskutečné množství tras, po kterých se můžete vydat. Především pro rodiny s dětmi je to ideální místo pro dovolenou, kterou lze uskutečnit po celý rok. Krušné hory nejsou příliš vysoké, proto lze s dětmi podniknout i delší výlet, navíc nabízejí plno zpestření – Ježíškovu cestu, Božídarské rašeliniště, parní lokomotivu v německém Oberwiesenthalu, monstr-koloběžky, závěsnou skluzavku, bobovou dráhu a mnoho dalšího. V zimě je zde pak nepřeberné množství lyžařských sjezdovek i běžkařských tras.

My hned zrána vyrážíme z Loučné pod Klínovcem na celodenní výlet. Naše trasa vede po žluté značce po silnici až ke Sportcentru Klínovec (přímo pod horou Klínovec). Zde se nachází ukazatel a my pokračujeme doprava po červené značce, hned za lyžařským vlekem odbočujeme ze silnice na cestu lemující sjezdovku. Odtud již začíná strmější, ale i tak na hory ne moc náročné a dlouhé stoupání na nejvyšší horu Krušných hor – Klínovec. Na 1 244 m vysokém vrcholu se nachází rozhledna, hotel a telekomunikační věž. Za sebou máme zatím pouhé 4 kilometry příjemné cesty téměř bez turistů.

cestou na vrchol Klínovce

Horský klid nás však opouští, protože na vrcholu je poměrně rušno. Zdejší okolí je velmi oblíbeným místem pro turisty, cyklisty i běžce. Z Klínovce pokračujeme stále po červené krásnou lesní cestou, která ústí až na sjezdovku u rozhledny Boží vyhlídka nad městem Boží Dar. Se svojí nadmořskou výškou 1 028 m je Boží dar nejvýše položeným městem v České republice.

na vrcholu Klínovce

Zde se zdržíme pouze na rychlý oběd a pokračujeme na stezku vedoucí národní přírodní rezervací Božídarské rašeliniště. Naučná stezka má 12 zastávek a měří 3,2 km. Roste zde pro zdejší prostředí typická masožravá rostlina – rosnatka okrouhlolistá. U silnice pak najdete odpočinkové místo a nachází se zde i ukazatel, který navádí buď zpět do Božího Daru, nebo na 3 kilometry vzdálený Božídarský Špičák, který je nejvyšším bodem tohoto chráněného území.

cesta na Božídarský špičák   cestou z Klínovce do Božího Daru

stezka vedoucí Božídarským rašeliništěm

V Božím Daru jdeme až k náměstí, před kterým uhýbáme doleva a napojujeme se na cyklistickou trasu, která vede až do německého Oberwiesenthalu a měří 5 kilometrů. Nepotkáváme žádného cyklistu, jen výjimečně pár turistů, což je od rušného Klínovce a Ježíškovy cesty opravdu velmi příjemná změna. Celá trasa vede z kopce, proto ubíhá dost rychle a zanedlouho jsme již v Oberwiesenthalu. Procházíme přes náměstí, kolem velkého kostela až k pěší státní hranici vedoucí do našeho startovního i cílového bodu – městečka Loučná pod Klínovcem.

informační centrum v Božím Daru   Oberwiesenthal

GPS: 50°23'46.5"N 12°58'05.0"E

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (1)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Krušné hory – spaní pod širákem, bikepark i koupání
Publikováno: 30.7.2020
Letošní nevyzpytatelné počasí a složitější podmínky k vycestování nás stále více nabádají k prozkoumání naší rodné země. Naštěstí možností, jak skvěle využít volný čas, je v u nás v Česku více než dost. Tentokrát se vydáváme na víkend do Krušných hor, v plánu máme nocování pod širákem kousek od vesnice Měděnec, sportovní den v Trail Parku Klínovec i relaxaci u rybníka.

Skalná, Hájek: rezervace SOOS má nové návštěvnické centrum
Publikováno: 25.7.2020
Výstavba moderního informačního centra v rezervaci SOOS u Františkových Lázní začala v roce 2018. Dnes již nové prostory slouží návštěvníkům. Naučná stezka po dně vyschlého jezera je oblíbeným turistickým místem.

ČR: Kam do přírody – Karlovarský kraj
Publikováno: 18.4.2020
Za čím se vydat v kraji, kde je největší koncentrace vyvěrajících léčivých pramenů, díky nimž se stal Karlovarský kraj krajem lázeňským? Přestože je jeden ze tří nejmenších krajů republiky, poskytuje dostatek zalesněných ploch a přírody. Volně přístupné turistické cíle najdete v Krušných horách i ve Slavkovském lese.

ČR – běžkování v Krušných horách
Publikováno: 13.2.2020
Krušné hory jsou ideálním místem pro turistiku, nabízí se zde nespočet zajímavých výletů. V zimě, když je dostatek sněhu, se pak promění v běžkařský ráj. Z města Boží Dar vede tolik skvělých tras, že by byla škoda sem v zimě nezavítat.

ČR, Krušné hory – Hauenštejn neboli Horní Hrad
Publikováno: 10.9.2015
Pokud si za cíl nedělních výletů nevybíráte místa z výpravných obrázkových katalogů, ale chodíte po nenápadných lokalitách s cílem nepotkat se s davy lidí a touhou objevit si dosud neznámou zříceninu se silným příběhem, tak toto je místo pro vás. Vypravte se na Horní Hrad poblíž Stráže nad Ohří.

ČR, Krupka – krušnohorské město horníků i romantických básníků – VIDEO
Publikováno: 12.11.2019
Nedaleko Teplic se pod svahy Krušných hor rozkládá hornické město Krupka. Díky romantickému okolí i historickému jádru města si ji turisté oblíbili už na začátku 19. století. V roce 2019 se Krupka dostala na seznam světového dědictví UNESCO jako součást Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří.

ČR, Krušné hory - kam na lyže
Publikováno: 25.12.2014
Nové lyžařské areály, nové moderní lanovky, kilometry udržovaných běžeckých tras, adrenalinová zábava, rozhledny… Existuje tisíc a jeden důvod, proč určitě jet do Krušných hor. Tím aktuálním se na konci podzimu stávají krásné lyžařské terény a sportovní příležitosti.

ČR, Krušné hory: Boží Dar a okolí
Publikováno: 2.2.2015
Na rozdíl od devadesátých let se už nyní neopakuje tak často, abychom byli svědky zápisů dalších objektů či rezervací v ČR na Seznam světového dědictví UNESCO. Nyní ale tato výjimečná událost opět nastává, o zápis do tohoto prestižního seznamu se uchází "Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří", žádost předkládají společně česká a vedoucí německá (saská) strana. V následujícím roce se rozhodne, zda krajina bude zapsána.

ČR, Krušné hory: Kovářská, vápenka Háj, Měděnec
Publikováno: 9.2.2015
Dostane se Hornická a kulturní krajina Krušných hor na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Ti zasvěcení věří, že ano. Ale nečekejte na rozhodnutí komise, přijeďte se už nyní podívat na malá města a osady, hornické památky a divokou přírodu.

ČR, Krušné hory: Jáchymov - hornická a kulturní krajina UNESCO?
Publikováno: 16.2.2015
V roce 1516 založil majitel ostrovského panství Štěpán Šlik poblíž rozkrytých bohatých ložisek stříbra osadu Údolí sv. Jáchyma, kterou osídlili především horníci ze sousedního Saska. Poté, co byla osada povýšena na svobodné horní město, žilo v ní v r. 1533 neuvěřitelných 18 tisíc obyvatel. Šlo o druhé nejlidnatější město Českého království!

ČR, Loučná pod Klínovcem – podzim v Krušných horách
Publikováno: 7.11.2019
Kam s dětmi na víkend? Krušné hory jsou ideální. Nabízí se zde plno možností ubytování – ať už v nejvýše položeném českém městě Boží Dar, nebo třeba v klidném městečku Loučná pod Klínovcem.

ČR: Boží Dar – pohádková zima v Krušných horách
Publikováno: 17.12.2017
Hornická historie a největší počet vánočních dopisů, pohlednic a přání nejen od těch nejmenších, píší i dospělí.

Německo, Fichtelberg: Krušnohorsko jako na dlani
Publikováno: 4.8.2016
Vzdušnou čarou 25 km od Karlových Varů leží Fichtelberg, nejvyšší hora Krušných hor na německé straně. Příjemný výšlap, překročení 1 000 m n. m. a rozhled do dvou států.

Německo, Krušné hory – krátký výlet a jízda parní lokomotivou
Publikováno: 14.11.2019
Naším startovním místem dnešního výletu je německé město Oberwiesenthal, které navazuje na českou Loučnou pod Klínovcem. Míříme do asi deset kilometrů vzdálené vesnice Neudorf.


Souvisejicí videa

ČR, Louny – jižní brána Českého středohoří
Louny jsou sice nenápadné, ale pozornost si zaslouží. Buď jako součást výletu do Českého středoho...

ČR, Krupka – krušnohorské město horníků i romantických básníků
Krupka leží pod svahy Krušných hor a vůbec se nedivíme, že je na seznamu UNESCO. Díky romantickém...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 10. 2020
svátek:Beáta
dnes:
neděle 25.10.
11 °C
zítra:
pondělí 26.10.
10 °C