www.infoglobe.cz » ČR: Tipy na výlety za památkami jižních Čech

ČR: Tipy na výlety za památkami jižních Čech

Publikováno: 3.10.2020
Na stromech se barví listí, ale sluníčko se ještě nevzdává. Babí léto k výletům jen vybízí. Víte, kam vyrazit v jižních Čechách?

Hrad a zámek Český Krumlov je druhým největším hradním a zámeckým komplexem v Čechách a najdeme ho také na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívit můžete kromě zámeckých interiérů také zámecké divadlo, muzeum, zámeckou věž a další zajímavá místa. Nenechte si ujít procházky nádhernými zahradami, zámeckým parkem s proslulým otáčivým hledištěm a u rybníčku si můžete nakrmit kačeny. Poté si určitě projděte celé historické centrum se starobylými uličkami.

Český Krumlov

Český Krumlov   Český Krumlov

Další perlou jižních Čech je bezpochyby zámek Hluboká. Jde o působivou gotickou stavbu s krásným parkem a zahradami. Velice krásný výhled na okolí si můžete užít ze zámecké věže. Určitě si prohlédněte zámeckou oranžérii. Zámek můžete navštívit celoročně. Kromě něj můžete v Hluboké nad Vltavou navštívit také zoo a Lovecké muzeum v zámku Ohrada.

zámek Hluboká

Velice populární díky barvě fasády je zámek Červená Lhota. Jde o renesanční vodní zámek a kromě prohlídky interiérů a procházky parkem si zde můžete odpočinout při plavbě na lodičkách. Zámek je umístěn na skále, která se přehrazením údolí a zvýšením hladiny vody stala ostrůvkem na zámeckém rybníku.

Červená Lhota   Červená Lhota

Krásnou památkou, která vás upoutá už z dálky, je hrad Rožmberk. Jedná se o nejstarší sídlo Rožmberků. Hrad návštěvníkům nabízí čtyři prohlídkové okruhy, mimo jiné také například i katovnu nebo mimořádný prohlídkový okruh Anglické věže.

Rožmberk

Zámek v Jindřichově Hradci je původně gotickým hradem a pyšní se postem třetí největší zámecký komplex v Čechách. Na nádvoří zámku se pravidelně konají operní, divadelní a další kulturní představení. Součástí komplexu je nádherný hudební pavilon Rondel.

Jindřichův Hradec   Jindřichův Hradec

Rondel

Město Třeboň nám toho nabízí k prohlídce více. Samozřejmě třeboňský zámek se třemi prohlídkovými okruhy, nádhernou kašnou na nádvoří a velkým přilehlým parkem s altánem, kde si můžete objednat svatební obřad. V zámku se nachází 100 obytných místností.

Asi 1,5 km od Třeboně v anglickém parku na jižní straně rybníka Svět se nachází Schwarzenberská hrobka Domanín. Určitě ji při svých výletech neopomeňte, stojí za vaši návštěvu. Hrobka je postavena v pseudogotickém slohu a jde o dvoupodlažní budovu ve tvaru pravidelného osmiúhelníku. Je to opravdu působivá stavba.

zámek Třeboň   hrobka

Milovníky zlatavého moku ke své návštěvě jistě zláká také třeboňský pivovar.

Ráda bych vám rovněž doporučila renesanční klenot nacházející se nedaleko Netolic, a sice zámek Kratochvíle. Jde o bývalý lovecký letohrádek. Okamžitě vás upoutá nádhernými malbami na fasádě. Zámek je obehnán vodním příkopem. Po prohlídce interiérů a zámecké kaple se určitě projděte krásnou renesanční zahradou.

Kratochvíle

Pokud jste hrady a zámky už tak trošku přejedení, zajeďte si na Lipno, kde můžete navštívit Stezku korunami stromů. Nádherný výstup mezi větvemi stromů zaujme i vaše děti, jelikož obsahuje spoustu didaktických zastavení a vy se jistě nadšeně pokocháte překrásnými výhledy do okolí. Dolů z nejvyššího bodu můžete sjet jedním z nejdelších suchých tobogánů u nás.

GPS: Český Krumlov 48°48'46.9"N 14°18'55.4"E

 

Text: Šárka Fofoňková

Foto: Šárka Fofoňková, Wikimedia Commons: Jerzy Strzelecki, Miluše SvátkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Český Krumlov – za historií do jižních Čech
Publikováno: 23.7.2020
Za normálních okolností je město přecpané turisty, v důsledku boje s koronavirem teď ale můžete vidět Krumlov poloprázdný. Takže neváhejte a jeďte, protože zachovalejší historický celek v naší republice totiž reprezentuje už jen Praha.

ČR, Třeboň – Město kaprů, lázní a renesanční architektury – VIDEO
Publikováno: 21.7.2020
Třeboň právem patří mezi nejnavštěvovanější místa jižních Čech. Snoubí totiž bohatou historii a zachovalé historické centrum, nádhernou okolní krajinu, která je rájem pro cyklisty, i skvělou rybí gastronomii. Pojďme se do Třeboně společně vypravit ve videu.

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.

ČR: Zámek Červená Lhota – pohádka nad hladinou
Publikováno: 21.4.2016
V krásné přírodě jižních Čech (asi 17 km od Jindřichova Hradce) se nachází jedno opravdu romantické a pohádkové místo – vodní zámek Červená Lhota. Stojí na malém skalnatém ostrůvku uprostřed rybníka a s okolím ho spojuje jen kamenný most.

ČR: Zámek Blatná – sídlo rodu Hildprandtů
Publikováno: 5.5.2016
Jižní Čechy jsou proslulé množstvím vodních ploch a ani Blatensko není výjimkou. Dnes se vydáme na zámek Blatná, který spolu s Červenou Lhotou patří mezi nejkrásnější vodní panská sídla. A nejen zámek je cílem turistů, k areálu totiž patří i anglický park.

ČR: Renesanční zámek Březnice
Publikováno: 2.6.2016
Nedaleko historického hornického města Příbrami leží renesanční zámek Březnice, který se může chlubit opravdu bohatými dějinami. Návštěvníkům nabízí několik prohlídkových okruhů, ale i odpočinek v parku či parkánové zahradě nebo příjemné posezení v zámecké kavárně.

ČR, Lomnice nad Lužnicí: Město obklopené rybníky
Publikováno: 29.9.2020
Malebné městečko ležící na jihu Čech nedaleko Třeboně láká především přírodymilovné turisty. Obklopuje ho hned několik významných přírodních rezervací a shromaždišť vodního ptactva.

ČR, Suchdol nad Lužnicí – výlety nejen pro vodáky
Publikováno: 13.8.2020
Ač je Suchdol nad Lužnicí znám především vodákům, na své si tu přijdou i rybáři, milovníci historie, cyklisté a pěší turisté.

ČR, Červené blato – procházka unikátním rašelinným lesem
Publikováno: 14.5.2020
Rašeliniště Červené blato ležící v melancholické krajině Třeboňské pánve je ideálním místem na jarní výlet do přírody. Chvílemi si tu budete připadat, jako byste se ocitli v severské tajze, místo má také navíc zajímavou historii spojenou s nedalekou sklárnou v Jiříkově údolí.

ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy
Publikováno: 3.9.2018
Pokud se chystáte na zimní nebo letní dovolenou k Lipnu, vaší pozornosti nesmí uniknout malebná vesnička Hůrka. Je to lokalita usazená na břehu nejširšího místa přehrady, kde najdete klid s celou rodinou a přitom máte veškerou zábavu na dosah.

ČR: Holašovice – vesnička jak z pohádky
Publikováno: 3.5.2018
Jižní Čechy jsou krásný a turisty oblíbený kraj. Nejvíce láká Český Krumlov, ale každá druhá vesnička tu vypadá jako z pohádky. Náves se zdobenými štíty je takovým prototypem klasické české vsi, a když je na návsi ještě rybník, vůbec byste se nedivili, že si tam vodník bude šít na vrbě boty. Přesně takovou pohádkovou vesničkou jsou Holašovice, zapsané roku 1998 do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Souvisejicí videa

ČR, Třeboň – Město kaprů, lázní a renesanční architektury
Třeboň je velmi vyhledávaným městem v jižních Čechách, kde se snoubí bohatá historie s krásnou př...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C