www.infoglobe.cz » Nový Zéland XII.: Queenstown a odlet domů

Nový Zéland XII.: Queenstown a odlet domů

Publikováno: 20.6.2012
Poslední den našeho výletu před odletem do Aucklandu byl vyhrazen prohlídce města Queenstown. Město se svými 23 000 obyvateli má skvělou polohu - leží v esovitém prohnutí jezera Wakatipu mezi prudce se zvedajícími horami.

Ze všech novozélandských měst je Queenstown číslo jedna, pokud jde o množství nabízených adrenalinových sportů. Je zde bezpočet firem nabízejících bungee-jumping, jeskyňaření, rafting, plavby na rychločlunech, seskoky padákem, závěsné létání a spoustu dalších.

Jezero Wakatipu

Prohlídku města jsme začali procházkou kolem jezera Wakatipu s průzračně čistou vodou. Na poloostrově vedle jezera se nacházejí pěkně udržované zahrady s nejrůznějšími druhy květeny a celkově uvolněná atmosféra přímo vybízela k relaxaci a odpočinku. A protože Queenstown je malé město a tudíž nebylo kam spěchat, dopřáli jsme si hodinovou pohodu v místní oáze klidu. Pak jsme pokračovali zpět do města k nejstaršímu domu v Queenstownu - "Williams Cottage". Dům byl postaven v roce 1864 a dochoval se v téměř původní podobě. Vnitřní stěny se mohou pyšnit tapetami z 30. let minulého století. Nyní je dům sídlem obchodu s nejrůznějšími suvenýry a kavárny Vesta. Nedaleko "Williams Cottage" stojí kostel sv. Petra, malebná budova z dřevěných trámů s barevnými okny a pěknými varhany. Další naší zastávkou byl podvodní svět "Underwater World", kde je možnost nahlédnout do života pod hladinou jezera. Jedná se prakticky pouze o několik málo oken, ale přesto jsme viděli úhoře, pstruhy obecné i duhové a také potápěcí kachnu.

zahrady Queenstown

Asi největší atrakcí celého města je lanovka zvaná "Skyline Gondola", nabízející fantastické pohledy na celý Queenstown, jezero a přilehlé hory. Na vrcholku je pak restaurace a několik obchodů, kde si Dita koupila pohledy. Protože nám počasí přálo, rozhodli jsme se, že si ještě uděláme menší cca 30 minutových okruh, který částí vedl podél dráhy pro motokáry a částí pak nedalekým lesem. Samozřejmě nás lákala i jízda na motokáře, ale cena nám přišla neadekvátně vysoká, tak jsme nakonec jen závistivě sledovali.

Náš poslední večer jsme chtěli strávit trochu společensky, a tak jsme alespoň na chvíli vyrazili do večerních ulic Queenstownu. Zašli jsme do jednoho z barů, kde jsme nárokovali slevu ve formě voucherů, které jsme náhodou dostali od slečen hostesek v centru města. Já jsem si dal dvě piva a Dita dvě vodky s džusem. Pak jsme se ještě chvilku prošli kolem klidného večerního jezera a zamířili zpět do hostelu, abychom se stihli ještě dobalit na zítřejší odlet.

pohled ze Skiline gondoly

Další den ráno jsme měli u společnosti Air New Zealand koupený let na trase Queenstown - Auckland. Po téměř dvouhodinovém letu nás na letišti v Aucklandu čekala jedna velmi milá paní z Couchsurfingu, u které jsme strávili poslední noc před naším odletem z NZ. Jmenovala se Christine, a i když bydlela poněkud stranou od centra, s ubytováním i celkovým přístupem jsme byli nakonec velmi spokojeni. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale i přesto jsme se rozhodli, že se ještě pojedeme podívat do centra a rozloučit se s NZ. Před jedním z obchodů, kde jsme zrovna nakupovali poslední suvenýry, jsme k našemu velkému překvapení potkali Janeho - kluka z Couchsurfingu, u kterého jsme bydleli naše první dvě noci po příletu na NZ. Ve zkratce jsme se podělili o naše zážitky a po chvíli jsme se rozloučili. Při cestě zpět jsme se ještě stavili v supermarketu, abychom nakoupili suroviny na večeři, kterou jsme se chtěli revanšovat našim hostům.

Ještě před samotnou večeří nám však Christine připravila nezapomenutelný zážitek. Vzala nás autem někde na předměstí Aucklandu - na místo, kde jsme mohli vidět malé svítící červy (v angličtině zvané "glowworms"). Přirovnal bych to k našim světluškám, ale tato zvířátka se vůbec nehýbala a také světlo, které vyzařovala, bylo poněkud odlišné. Na večeři se k nám pak připojil Christinin a při současném popíjení výborného novozélandského vína jsme si velmi příjemně popovídali.

kostel sv. Petra

Ráno jsme museli vstát velmi brzy, poněvadž náš odlet byl naplánován na 10. hodinu a samotná cesta na letiště trvala skoro 2 hodiny. Zpáteční let byl, naštěstí, rozdělen do dvou dnů, s tím, že noc strávenou v luxusním hotelu u letiště v Soulu jsme měli v ceně letenky. Původně jsme plánovali, že bychom se podívali i do centra, ale bohužel jsme už neměli čas. Přiletěli jsme až navečer, zašli na hotelovou večeři v podobě bufetu a unavení po 11 hodinovém letu jsme šli spát. Další den ráno jsme pak měli rezervovaný transfer na letiště v 11 hodin, tudíž s výletem do centra jsme se rozloučili. Já jsem alespoň využil všech nadstandardních nabídek a ještě před snídaní jsem šel vyzkoušet hotelové fitness, bazén, saunu a vířivku. Do Vídně jsme doletěli ve večerních hodinách a po malé pauze na jídlo jsme nastoupili do autobusu Student Agency, který nás bezpečně dopravil zpět do naší zimní České republiky.

Williams Cottage

Text/foto: Vojtěch BližňákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Nový Zéland: cestování po ostrově II.
Publikováno: 1.6.2013
Právě mi napsal kapitán z lodi z Bay of Island, tak jsem sebou musela hodit a projet to do Wellingtonu, co nejrychleji. Cestu jsem měla plánovanou na dva dny, ale za den se mi podařilo dostopovat až do Pictonu. Takže jsem byla u kapitána o den dřív a ten mě zavezl z jihu Severního ostrova až do Bay of Island, kde jsme na motorové lodi strávili příjemný týden.

Nový Zéland: cestování po ostrově I.
Publikováno: 25.5.2013
Můj sen. Odjakživa jsem chtěla jet na Nový Zéland. Byl jako magnet po všechny ty roky a konečně jsem ho uskutečnila. A tak jsem si koupila letenku, naplánovala trasu, sbalila si věci, zamávala a vyletěla za opravdovým dobrodružstvím!

Nový Zéland XI: Milford Sound trek II
Publikováno: 13.6.2012
Noc strávená v chatě nebyla, alespoň pro mě, nikterak příjemná. Jednak zde lítalo několik zbloudilých "Sandflyes" a jednak v ložnici stále někdo chrápal. To se dalo asi očekávat, protože všech 40 lidí bylo rozděleno jen do dvou místností.

Nový Zéland I: Před odletem
Publikováno: 4.4.2012
Každý z nás má určitý životní sen, který si buď splní, nebo o něm jen celý život sní. Mým snem bylo spatřit alespoň jednou v životě ráj na zemi, který je téměř nedotčený lidskou činností – a tento ráj se nazývá Nový Zéland. Jsem rád, že patřím do té skupiny lidí, kteří si svůj sen splnili, a to i za cenu, že bylo nutné sáhnout hlouběji do peněženky.

Rakousko: Vídeň II. - vše za jediný den
Publikováno: 23.10.2010
V první části našeho putování po Vídni jsme se prošli pěšky centrem města. Dnes nabízíme několik tipů, jak z rakouské metropole uvidět v krátkém čase co nejvíce.

Rakousko: Vídeň IV. - Dóm svatého Štěpána
Publikováno: 24.1.2011
K nejnavštěvovanějším památkám Vídně patří jeho dominanta – Dóm svatého Štěpána. V dalším pokračování našeho volného cyklu, věnovanému rakouské metropoli, se dnes zastavíme u této pamětihodnosti, jež kromě jiného nabízí i jedinečný výhled na město.

Nový Zéland X: Milford Sound trek I
Publikováno: 6.6.2012
Ráno jsme se vzbudili do deštivého dne. Protože jsme tento den měli vyhrazený pro přesun z ledovce Fox do Queenstownu v jižní části Jižního ostrova, byli jsme nuceni si sbalit všechny věci.

Nový Zéland VII: NP Abela Tasmana I.
Publikováno: 16.5.2012
Trajekt doplul do malého městečka Picton, odkud jsme měli rezervovaný autobus společnosti InterCity v rámci našeho „Travel Pass“ do Nelsonu. Zde jsme pak měli přibližně hodinu na další a pro dnešek poslední přestup na autobus, který nás měl dovést na začátek Pobřežní cesty v NP Abela Tasmana – do Marahau.

Nový Zéland VIII.: NP Abela Tasmana II.
Publikováno: 23.5.2012
Naše toužebné očekávání lepšího počasí se vyplnilo. Probudili jsme se do krásného slunečného rána – člověk by ani neřekl, že předcházející den zde byla celodenní průtrž mračen. Byli jsme moc rádi, protože jsme měli dnes v plánu vyrazit na 3 denní trek – Pobřežní cestu Abela Tasmana.

Nový Zéland V: NP Tongariro
Publikováno: 2.5.2012
Naše očekávání pěkného počasí se nám vyplnilo. Z jednoho z místních hostelů v Taupu, kde jsme strávili poslední noc, byl nádherný výhled na zasněžené vrcholky sopek v Národním parku (NP) Tongariro, tyčící se nad jezerem Taupo.

Nový Zéland III: Rotorua
Publikováno: 18.4.2012
Naší první zastávkou po Aucklandu bylo podle plánu město Rotorua představující oblast geotermální aktivity a centrum maorské kultury. Do Rotorui jsme přijeli kolem poledne autobusem společnosti InterCity (cesta z Aucklandu trvala cca 4 hodiny) a již při příjezdu na nás dolehlo její magické kouzlo v plné síle.

Nový Zéland II: Přílet do Aucklandu
Publikováno: 11.4.2012
Po pětihodinové jízdě autobusem přijíždíme na vídeňské letiště Schwechat, kde máme cca dalších 5 hodin do odletu. Let z Vídně do švýcarského Zürichu byl poměrně rychlý a bezproblémový ve srovnání s dalšími dvěma lety.

Nový Zéland IV: Waiotapu, Taupo
Publikováno: 25.4.2012
Druhý den ráno jsme měli namířeno do další termální oblasti zvané Waiotapu ležící asi 27 km jižně od Rotorui. Náš původní plán byl takový, že z Rotorui pojedeme dále už jen stopem a busy budeme využívat spíše výjimečně.

Nový Zéland IX.: Punakaiki + NP Westland Tai Poutini
Publikováno: 30.5.2012
Aquataxi nás dovezl zpátky na začátek treku, kde jsme přestoupili na autobus směr Nelson. Zde jsme měli v plánu přespat v jednom z místních hostelů a dokoupit potraviny na naši další cestu. Nelson, který je známý svým ovocnářstvím, vinařstvím a hlavně pivovarnictvím, představuje během hlavní turistické sezóny jedno z nejživějších měst NZ.

Nový Zéland VI: Wellington
Publikováno: 9.5.2012
Do Novozélandské metropole Wellingtonu jsme dorazili navečer. Měli jsme zde domluvený nocleh u jednoho Angličana z Couchsurfingu. Jmenoval se Mark a na Novém Zélandu žije už asi 6 let. Bydlel v jižní části města zvané Kilbirnie, z centra města bylo nutné vzít autobus, který jel přibližně půl hodiny.

Rakousko: Vídeň I.
Publikováno: 16.10.2010
Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historických památek, množství architektonicky zajímavých pamětihodností i současných pozoruhodností – to vše spojené se slavnými jmény a jejich příběhy či legendami dělá z Vídně příjemný a stále jiný cíl pro návštěvníka.

Rakousko: Vídeň V. - Bahnorama
Publikováno: 10.2.2011
Po návštěvě historické věže Dómu svatého Štěpána dnes pohlédneme na rakouskou metropoli z podobné výšky, avšak z vyhlídky, která se zřejmě nedožije stáří katedrály.

Rakousko: Vídeň III. - startujeme od nádraží
Publikováno: 30.10.2010
V předcházejících dvou částech jsme připomenuli nejvýznamnější pamětihodnosti v centru rakouské metropole a v jeho okolí. Dnešní část věnujeme hlavně těm, kdo do Vídně zavítají po železnici.

Rakousko: Vídeň – zámek Belvedere
Publikováno: 24.10.2011
Vídeň je jedním z míst, které turisté rádi vyhledávají. Pro jeho atraktivitu i půvab. Nabízí mnoho, nudit se tam určitě nebudete. Kdo však touží cítit se jako v pohádce a oddechnout si v nádherně upraveném parku plném fontán, neměl by obejít barokní zámek Belvedere.


Souvisejicí fotogalerie

Nový Zéland – za prací i za přírodou
Nový Zéland se nachází na jižní polokouli, roční období jsou tedy přesně obráceně. To znamená, že...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
13.8.2022
Evropská letiště jsou tuto dovolenkovou sezónu nevídaně vyťížená! Nápor, který zažívají je způsobený rekordní poptávkou cestujících, nedostatkem personálu a rušením letů ze strany aerolínií.
10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 16. 8. 2022
svátek:Jáchym
dnes:
úterý 16.8.
18 °C
zítra:
středa 17.8.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X